شناسه : 1030
پنجشنبه 23 اسفند 1397 2019-3-16 13:12:11
وزیر کشور در روز دوم سفر به استان هرمزگان از جزیره لارک و پروژه خانه‌های بومگردی این جزیره بازدید کرد.
در روز دوم سفر دکتر رحمانی فضلی به استان هرمزگان دنبال شد؛

بازدید وزیر کشور از جزیره لارک

وزیر کشور در روز دوم سفر به استان هرمزگان از جزیره لارک و پروژه خانه‌های بومگردی این جزیره بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در جریان سفر به جزیره لارک در استان هرمزگان از پروژه احداث خانه‌های بومگردی که در سفر سال گذشته به این جزیره مصوب شده بود، بازدید کرد. 

در پروژه خانه های بومگردی جزیره لارک، تعداد ۱۸ خانه بومگردی متعلق به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال تکمیل است که مراحل نهایی ساخت و تجهیز آن در حال انجام است.

همچنین ۱۰ واحد خانه بومگردی دیگر نیز در این جزیره در حال احداث است. 

این خانه های بوگردی برای پذیرایی از مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی آماده می شود. 

لازم به ذکر است؛ جزیره لارک با مساحت ۴۷ کیلومتر مربع یکی از زیبا ترین و بکر ترین جزایر ایرانی خلیج فارس است که با داشتن سواحل زیبای ماسه ای، کوه های آتش فشانی مخروطی و  میراث بومی متنوع در ۲۵ کیلومتری بندر عباس و ۱۶ کیلومتری قشم در تنگه هرمز قرار دارد. 

گفتنی است؛ در حال حاضر برای تسهیل مردم و گردشگران دو فروند شناور مسافربری با مشارکت بنیاد مستضعفان بین این جزیره و بندر عباس تردد می نماید و اقداماتی همچون بهسازی معابر، زیر سازی جاده اطراف جزیره و نظایر آن برای تبدیل این جزیره به یکی از قطب های گردشگری استان هرمزگان صورت گرفته است. 

جزیره لارک محل مناسبی برای ورزش های آبی و دریایی است که مسافران نوروزی می توانند از فرصت نوروز ۹۸ برای سفر به این جزیره استفاده کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید