شناسه : 1068
جمعه 16 فروردين 2019-4-7 16:16:01
وزیر کشور با تکذیب شایعات و فرافکنی های کانال های غیر رسمی در فضای مجازی در مورد استان لرستان و مردم معمولان و پلدختر تاکید کرد:مردم این استان با آرامش,همدل و همراه مسئولان هستند و همواره و بخصوص در این ایام، باید از اشاعه شایعات و اخبار نادرست، بویژه اخباری که میتواند به روحیه و آبروی مردم لطمه بزند خودداری کرد.
وزیر کشور با تکذیب شایعات و فرافکنی های کانال های غیر رسمی در فضای مجازی در مورد استان لرستان و مردم معمولان و پلدختر تاکید کرد:مردم این استان با آرامش,همدل و همراه مسئولان هستند و همواره و بخصوص در این ایام، باید از اشاعه شایعات و اخبار نادرست، بویژه اخباری که میتواند به روحیه و آبروی مردم لطمه بزند خودداری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور; دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در گفتگوی زنده با خبر ساعت ۱۴ سیما روز جاری با اشاره به تخلیه ۹۶ روستا و حدود ۲۵ هزار نفر و آبگرفتگی اکثر مناطق و زمین های کشاورزی در خوزستان تصریح کرد: این شرایط چیزی نیست که در قاب دوربین قابل نمایش باشد و در بازدیدی که به صورت هوایی از کل منطقه داشتیم عظمت و اهمیت کار بیش از آن است که در تصویر دوربین و یا مصاحبه هایی که انجام می شود بتوان انعکاس داد.

وی ادامه داد:با همکاری و هماهنگی که مردم و مسئولین,شورای تامین و مدیریت بحران داشتند توانستند این موج بزرگ از تهدید و خطر را از شهرهای بزرگی مثل بستان,سوسنگرد,حمیدیه, اهواز و نقاط پر جمعیت عبور دهند که قابل تقدیر است.

وزیر کشور تاکید کرد:دولت باید در اسرع وقت بر اساس ارزیابی هایی که صورت می گیرد هزینه خسارات وارده را تامین کند و این وظیفه حداقلی دولت است و ما هیچ نگرانی بابت این موضوع نداریم.
.
وی در ادامه تصریح کرد:رقمی هم از سال ۹۵ بابت بدهی ها وجود داشت که امروز در اینجا با توجه به نظر رییس جمهور محترم تصویب کردیم که حتما استاندار محترم از هر محلی که امکان دارد پرداخت کند .

رحمانی فضلی ادامه داد:امید و انتظار این است که همه مردم عزیز کشورمان نسبت به خوزستان, لرستان گلستان و ایلام و همه نقاطی که بیشترین خطر و تهدید و بیشترین خسارات را متحمل شده اند همانطور که تا الان صورت گرفته با همکاری و هماهنگی نگاه کنند.

قائم مقام شورای عالی  مدیریت بحران با بیان اینکه باید تلاش کنیم در این ایام که مشکل و سختی برای عزیزانمان ایجاد شده با همدلی و همکاری و مشارکت  باری از دوش مردم آسیب دیده برداریم افزود:هر چند ابعاد روحی این خسارات به قدری بالا است که به این سرعت ممکن است رفع نشود اما امیدواریم با کمک های مالی و مشارکت هایی که انجام می دهیم بتوانیم بخشی از آلام عزیزانمان را جبران کنیم.

دکتر رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ارزیابی های صورت گرفته در سفر به استان لرستان گفت:بر اساس بازدید های صورت گرفته و برگزاری جلسات بحران و شورای تامین در شهر پلدختر,بیشترین خسارات  در بخش ارتباطی و مواصلاتی وارد شده ,به دلیل خرابی بسیاری از پل ها و جاده ها در اثر سیل امکان ارتباط روستاها با شهرها دشوار شده و مردم خسارات زیادی متحمل شده اند.
وی ادامه داد:هم در معمولان و هم در پلدختر به کمک های بیشتری نیاز است .

وزیر کشور تصریح کرد:کلیه نیروهای امدادگر و خدمات رسان و سایر دستگاه های اجرایی بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و تقسیم کار صورت گرفته و زمانبندی انجام شده امادگی لازم و کافی را دارند که در کوتاهترین زمان با مشارکت مردم وضعیت بهبود پیدا کند.

وی در ادامه ضمن تکذیب برخی شایعات و فرافکنی ها مخصوصا در فضای مجازی و کانال های غیر رسمی در خصوص استان لرستان و مردم معمولان و پل دختر تاکید کرد:مردم این استان با آرامش,همدل و همراه مسئولان هستند و همواره و بخصوص در این ایام، باید از اشاعه شایعات و اخبار نادرست، بویژه اخباری که میتوانند به روحیه و آبروی مردم لطمه بزند خودداری کرد.

دکتر رحمانی فضلی ادامه داد: بر اساس گزارشات نیروی انتظامی در این ایام حتی یک مورد سرقت اتفاق نیفتاده و مردم در آمادگی کامل هستند.

وی در فراز دیگری از سخنان خود گفت: از امروز مقرر شد که از  موکب های اربعین در این چند استان استفاده کنیم و از انها درخواست کنیم، پخت غذا و رساندن غذا به مردم عزیز سیل دیده را به عهده بگیرند,این هماهنگی با وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته و خوشبختانه همه اعلام آمادگی کردند.
وی در پایان ادامه داد: یاد و نام امام حسین (ع)همواره یاور و کمک رسان ما بوده و امیدواریم این نهاد عظیم اربعین که به صورت خود جوش در کشور ایجاد شده است بتواند این کار خیر را با همراهی مردم عزیز به ثمر رساند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید