شناسه : 1136
پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398 2019-5-11 07:48:28
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که بر اساس نظر رئیس جمهور محترم، تا شب عید نوروز سال آینده تمام مساکنی که در سیل تخریب شده اند، نوسازی کنند تا مردم شب عید درخانه های خود ساکن شوند.
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که بر اساس نظر رئیس جمهور محترم، تا شب عید نوروز سال آینده تمام مساکنی که در سیل تخریب شده اند، نوسازی کنند تا مردم شب عید درخانه های خود ساکن شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده صبح امروز به ریاست دکتر رحمانی فضلی و با حضور نمایندگان دستگاههای عضو قرارگاه برگزار شد.
دکتر رحمانی فضلی ضمن اشاره به ارسال گزارش های هفتگی از روند و پیشرفت کار به دولت، بر اطلاع رسانی به موقع و مناسب از اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده تاکید کرد و از همه دستگاهها خواست تا مردم را در جریان اقدامات و پیشرفتهای حاصله در خصوص بازسازی مناطق سیل زده قرار دهند.
رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، همچنین مشارکتهای مردم و دستگاههای مختلف را در روند بازسازی مناطق سیل زده بسیار مهم دانست و گفت: این اتفاق مهم می تواند زمینه ای برای افزایش همدلی، مشارکت، همکاری و نوع دوستی مردم در کشور باشد.
وزیر کشور همچنین در حاشیه جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هریک از دستگاههای عضو قرارگاه گزارشی از اقدامات خود در مناطق سیل زده در این جلسه ارائه کردند، گفت: تمام مساکن تخریب شده که احتیاج به بازسازی یا نوسازی دارد کاملا شناسایی و شناسنامه ای برای آنها تعیین شده است. همچنین میزان خسارت ها  و برآوردهای لازم تعیین گردیده است. 
دکتر رحمانی فضلی با اشاره به اینکه انبوه مصالح مورد نیاز از سوی دستگاهها خریداری شده است، تصریح کرد: جلسات متناظر قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در استان ها نیز تشکیل شده و پیگیر امور هستند. همچنین تعمیرات و بازسازی واحدهای خسارت دیده در سیل اخیر با سرعت و در زمان بندی تعیین شده، در حال انجام است. 
رحمانی فضلی افزود: طبق زمانبندی، مرمت خانه‌های آسیب دیده از سیل طی دو ماه یعنی تا پایان خردادماه ٩٨ به اتمام خواهد رسید و بحث تعمیرات و بازسازی را تمام خواهیم کرد که مردم بتوانند در خانه های خود ساکن شوند.
رییس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن قراردادهای مشارکتی با دستگاه های مختلف منعقد کرده است و بسیج مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرای فرمان امام(ره)، قرارگاه خاتم الانبیاء و یا سایر دستگاهها و حتی افراد خیر در ذیل این قراردادها تعداد مشخصی از واحدهای مسکونی را نوسازی یا بازسازی و تعمیر خواهند کرد.
وزیرکشور عنوان کرد: در حوزه مشارکتی تمام منابعی که دولت به شکل بلاعوض در این زمینه اختصاص داده است و یا تسهیلات بانکی و سایر امکانات موجود، در اختیار افراد و نهادهای مشارکت کننده قرار داده خواهد شد؛ البته اجرای این عملیات ها با طرح ، نقشه، استاندارد، زمان بندی و برآورد هزینه تعیین شده از سوی بنیاد مسکن، اجرایی می شود. 
رحمانی فضلی افزود: هر فرد و هر دستگاه اجرایی و یا هر نهاد و بنیادی که بخواهد می تواند در خصوص بازسازی و نوسازی واحد‌های خسارت دیده در سیل شرکت کند که خوشبختانه تاکنون مشارکت بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است. 
وی تاکید کرد: تاکنون تأمین، تهیه و توزیع بیش ۱۰۰ هزار بسته لوازم خانگی و معیشت زندگی توسط دستگاه های مختلف تعهد شده که در این زمینه مشکلی وجود ندارد، که به نسبت منازل ساخته شده وسایل هم به سیل‌زدگان تحویل داده می شود. تاکنون بسیاری از این بسته ها توزیع شده و بقیه نیز در مرحله ارسال و تحویل است.
رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده عنوان کرد: در جلسه امروز مقرر شد ستادهای استانی فعال تر شوند و ستادهای استانهای معین با وظایف مشخص در استان های سیل زده مستقر شده و باید وظایف و مسئولیتهای خود را انجام دهند. 
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که بر اساس نظر رئیس جمهور محترم، تا شب عید نوروز سال آینده تمام مساکنی که در سیل تخریب شده اند، نوسازی کنند تا مردم شب عید درخانه های خود ساکن شوند.
رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده یادآوری کرد: بازسازی منازلی که نیاز به تعمیرات دارد حداکثر تا آخر خرداد ماه انجام می شود که امروز این زمانبندی را به همکاران در دستگاههای مختلف اعلام کردیم و امیدواریم به سرعت این کار انجام شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید