شناسه : 1148
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 2019-5-14 14:44:35
یازدهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی صبح روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور نمایندگان ارشد دستگاههای عضو برگزار شد.
یازدهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی صبح روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور نمایندگان ارشد دستگاههای عضو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در یازدهمین جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی، ضمن مرور آخرین وضعیت اتباع خارجی در ایران، روند اجرا و اقدامات صورت گرفته شده در جهت مصوبات جلسات پیشین این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر رحمانی فضلی در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت مراقبت بیشتر از مرزها در جهت جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع خارجی، بر تسهیل روند ورود قانونی مهاجرین تاکید کرد و ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا، خواستار پیگیری وزارت خارجه و سفارت افغانستان برای تسهیل صدور روادید به اتباع این کشور شد.
وی همچنین بر کنترل شدید مرزها در مقابله با ورود غیرقانونی به کشور تاکید کرد و گفت: ورود غیرقانونی اتباع خارجی زمینه بروز مشکلات متعددی را ایجاد می کند و همچنین مانع از نظارت قانونی و ساماندهی درست این افراد می شود.
وزیر کشور همچنین بر آموزش فنی و حرفه ای بیش از پیش مهاجرین خارجی در کشور تاکید کرد و گفت: این افراد چه در صورت بازگشت به کشور خود و چه در صورت ادامه اقامت در ایران، از طریق این آموزشها می توانند به نحو بهتری کار کنند.
همچنین در این جلسه بر افزایش همکاری های بین المللی در جهت ساماندهی و آموزش پناهندگان تاکید شد و مقرر گردید در این راستا زمینه های تسهیل ارتباط نهادهای مختلف کشور با سازمان های بین المللی ایجاد شود.
گفتنی است؛ از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه کمیسیون، بررسی حضور اتباع افغانی در راهپیمایی اربعین امسال بود که مقرر شد سهولت و امنیت بیشتری برای زائران با همکاری دولت افغانستان ایجاد شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید