شناسه : 1150
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 2019-5-19 14:50:44
رئیس سازمان امور اجتماعی گفت: امروز هم‌افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه‌ریزی در بین همه دستگاه‌ها ایجاد شده است و می توانیم سال ۹۸ را آغاز مرحله ای از تحول در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه‌های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری بدانیم.
رئیس سازمان امور اجتماعی گفت: امروز هم‌افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه‌ریزی در بین همه دستگاه‌ها ایجاد شده است و می توانیم سال ۹۸ را آغاز مرحله ای از تحول در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه‌های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری بدانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در یکصد و هفدهمین نشست شورای اجتماعی کشور که به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، در ادامه جلسه پیشین این شورا، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، نیروی انتظامی، هلال احمر، معاونت عمرانی وزارت کشور، وزارت بهداشت و همچنین بسیج گزارشی از اقدامات، برنامه های آتی و پیشنهادات خود در جهت ساماندهی مناطق حاشیه نشین و محلات هدف بازآفرینی شهری ارائه کردند.
رستم وندی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در حاشیه یکصد و هفدمین نشست شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز دومین جلسه با موضوع سکونتگاه‌های غیررسمی بود، گفت: طی این دو جلسه دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی نسبت به ماموریتی که در امدادرسانی، خدمات اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی داشتند، گزارش‌ های مفصلی در حوزه‌های امنیت، اشتغال، آموزش، بهداشت و سلامت ارائه کردند.
رئیس سازمان امور اجتماعی اشاره کرد: خوشبختانه به نظر می‌رسد امروز هم‌افزایی و انسجام خوبی در حوزه برنامه‌ریزی در بین همه دستگاه‌ها ایجاد شده است و می توانیم سال ۹۸ را آغاز مرحله ای از تحول  در حوزه اقدامات و مداخلات دستگاه‌های دولتی در محلات هدف بازآفرینی شهری بدانیم.
 وی اضافه کرد: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود؛ یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق ساکن هستند که مشکلات خود را دارند و به فقر شهری، مشکلات کالبدی مسکن، پسماند، عقب‌ماندگی از نظام آموزشی و پایین بودن بهداشت مبتلا هستند بنابراین باید در این محلات با هم‌افزایی همه دستگاه‌ها  اقدامات و مداخلات شکل بگیرد.
رستم وندی تصریح کرد: امروز مقرر شد که کارگروهی موضوع مهاجرت معکوس و آنچه که در برنامه ششم توسعه با عنوان کاهش جمعیت این محلات آمده است، را مدنظر قرار دهد.
رئیس سازمان امور اجتماعی ادامه داد: همچنین در حوزه های اشتغال و کسب و کارهای خرد الگوهای خوبی ارائه شد که یک نمونه اشتغال و کارآفرینی ائتلافی است که میان هلال احمر، سازمان فنی حرفه ای ، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت کشور شکل گرفته است و تلاش می کند در ۲۲ استان کشور مدل خاصی در حوزه کارآفرینی را طراحی و به اجرا درآورد که در جلسه امروز کارآفرینان موفقی از شهر کرمان حضور داشتند و به نظر می رسد با برنامه ریزی درست صورت گرفته سال ۹۸ سرآغاز تحولات خوبی در عرصه مداخلات این سکونتگاه‌ها باشد.

اضافه کردن دیدگاه جدید