شناسه : 1173
يكشنبه 12 خرداد 1398 2019-6-3 10:13:59
وزیر کشور گفت: امیدواریم با مجموعه برنامه‌هایی که انجام می‌شود دستگاه‌های دولتی به عنوان زمینه‌ساز، تسهیلگر و مسئول رفع موانع فعالیت و نشاط و تربیت صحیح جوانان وارد عمل شوند.
وزیر کشور گفت: امیدواریم با مجموعه برنامه‌هایی که انجام می‌شود دستگاه‌های دولتی به عنوان زمینه‌ساز، تسهیلگر و مسئول رفع موانع فعالیت و نشاط و تربیت صحیح جوانان وارد عمل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و هجدهمین نشست شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جلسه امروز این شورا به موضوع جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند، اختصاص داشت؛  به گزارشهای ارائه شده از سوی وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در حوزه جوانان در این جلسه اشاره کرد و افزود: محور اصلی فعالیت شورای اجتماعی کشور از ابتدا، حوزه آسیب شناسی اجتماعی و مصونیت بخشی فعالیت‌های اجتماعی بخصوص جوانان بوده است.
دکتر رحمانی فضلی ضمن مناسب ارزیابی کردن گزارش دستگاه‌ها اجرایی در حوزه جوانان،گفت: در این جلسه تقسیم کار جدیدی صورت گرفت که دستگاه‌های متولی متناسب با این تقسیم کار جدید موضوع را پیگیری کنند؛ همچنین مصوب شد بیانیه گام دوم به عنوان سند بالادستی مورد توجه همه دستگاه‌های اجرایی باشد و متناسب با این سند برنامه‌های خود را به صورت زمان بندی شده ارائه کنند.
وزیر کشور با تاکید بر نقش مردم در جریانات اجتماعی و اهمیت حضور و مشارکت آنها در حوزه‌های مربوط به جوانان گفت: مساجد، هیأت‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و احزاب باید در یک نظام بهم پیوسته و مکمل در حوزه جوانان مشارکت فعال داشته باشند و بر همین مبنا مقرر شد طرحی از طرف وزارت ورزش و جوانان ارائه شود.
وی  تصریح کرد: امیدواریم با مجموعه برنامه‌هایی که انجام می‌شود دستگاه‌های دولتی به عنوان زمینه‌ساز، تسهیلگر و همچنین مسئول رفع موانع فعالیت و نشاط و تربیت صحیح جوانان وارد  عمل شوند و اقدامات لازم را انجام دهند.
دکتر رحمانی فضلی افزود: ما معتقدیم تربیت و پرورش جوانان فعال، بانشاط، با انگیزه، متفکر و معتقد باید در بستر جامعه و در حوزه اجتماعی شکل بگیرد و نقش خود مردم و تعاملات اجتماعی توسط مردم مهمتر از دستگاه‌های اجرایی است، اما دستگاه‌های اجرایی هم مأموریت‌ها و وظایفی در حوزه‌های ایجابی و سلبی در این زمینه دارند.
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت دستگاه‌های اجرایی در رفع موانع و ایجاد بسترهای اجتماعی مناسب برای فعالیت جوانان، بیان کرد: در جلسه قرار شد کمیته‌هایی به صورت تخصصی و کارآمدتر موضوع جوانان و مأموریت دستگاه‌ها را پیگیری کنند و نهایتاً در قالب چند طرح در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در شورای اجتماعی کشور تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید