شناسه : 1203
دوشنبه 17 تير 1398 2019-7-9 10:32:21
نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس قرارگاه و با حضور استانداران سه استان گلستان، لرستان و خوزستان و نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.
برگزاری نشست رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با رؤسای دستگاه های منتخب عضو قرارگاه؛

رحمانی فضلی: اولویت کار کشور پرداخت خسارات مردم سیل زده است

نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس قرارگاه و با حضور استانداران سه استان گلستان، لرستان و خوزستان و نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی دستگاههای اجرایی کشور در ارتباط با بازسازی و نوسازی بخش های مختلف آسیب دیده از سیل، مشکلات و موانع موجود مطرح شد و پس از بررسی این مسائل، تصمیمات لازم جهت تسریع در امور اتخاذ شد.
وزیر کشور در این جلسه بر اهمیت ثبت تمامی خسارات در سامانه سجاد تاکید کرد و افزود: ثبت واقعی و دقیق میزان خسارات خصوصاً در بخش کشاورزی برای پرداخت درست تسهیلات تعیین شده از سوی دولت به خسارت دیدگان واقعی سیل ضروری است که این کار باید با همکاری استانداری و پژوهشگاه فضایی کشور انجام گیرد.
دکتر رحمانی فضلی همچنین ضمن قدردانی از بانک مرکزی و بانکهای عامل به دلیل تسریع در روند پرداخت تسهیلات به مردم، گفت: اولویت کار کشور پرداخت خسارات مردم سیلزده است و در این مسیر باید سرعت کار را بالاتر ببریم و تمامی پرونده های خسارت دیدگان سیل را هرچه سریع تر برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی کنیم.
رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده همچنین پس از بررسی گزارش کمیته های عمرانی و بازسازی، برآورد و تخصیص منابع و همچنین نظارت و بازرسی قرارگاه، بر پیگیری نکات نظارتی بررسی شده در کمیته های قرارگاه و تصمیم گیری در این خصوص تاکید کرد.
وزیر کشور همچنین در این جلسه خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید رسیدگی به خسارات در حوزه حریم رودخانه ها و پیشگیری از خطرات احتمالی سیل های آینده را در اولویت کاری خود قرار دهد.
در این نشست، نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن نیز گزارشی از مجموع اقدامات انجام شده و همچنین میزان اعتبارات پرداخت شده در هریک از بخشهای آسیب دیده ارائه کردند.
همچنین با توجه به نیاز دستگاههای اجرایی به اعتبارات لازم جهت اجرای برنامه های خود در زمان بندی تعیین شده تاکید شد تا این موضوع از طریق سازمان برنامه و بودجه در دولت مطرح گردد و نسبت به تامین و پرداخت آن اقدام شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید