شناسه : 1205
سه شنبه 18 تير 1398 2019-7-9 16:03:14
تقدیر از رسانه های امیدآفرین و همسو با سیاستهای ستاد/ موضوع بیت کوین ها در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین و تکلیف خواهد شد/ امسال دولت هیچ افزایش قیمتی برای خرید گندم نخواهد داشت/ در استانها ساختار جدیدی متناظر با ستاد به ریاست معاون سیاسی استانداری تشکیل می شود
تقدیر از رسانه های امیدآفرین و همسو با سیاستهای ستاد/ موضوع بیت کوین ها در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین و تکلیف خواهد شد/ امسال دولت هیچ افزایش قیمتی برای خرید گندم نخواهد داشت/ در استانها ساختار جدیدی متناظر با ستاد به ریاست معاون سیاسی استانداری تشکیل می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان بیست و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که عصر دوشنبه 17 تیرماه برگزار شد با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات ستاد گفت: نتایج تصمیم گیری ها نشان از تلاش دستگاهها برای اجرایی و عملیاتی کردن مصوبات دارد.
وزیر کشور با بیان اینکه در بیست و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور مسئله بیت کوین ها مطرح شد، افزود: مقرر شد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تشکیل جلسه ای با این محوریت از وزارت نیرو، دادستانی و دستگاههای مرتبط دعوت به عمل آورد و این موضوع تعیین تکلیف شود، چراکه نظرات متفاوتی در این خصوص مطرح شده است و اگر قرار است مجوزی داده شود یا مدیریتی اعمال شود حتما باید صورت گیرد. در شرایط فعلی صدور غیرقانونی برق در حال شکل گیری است که با توجه به نیاز کشور به برق بایستی این موضوع به جد پیگیری و تعیین تکلیف شود.
دکتر رحمانی فضلی با اشاره به اینکه برخی از نظرسنجی ها از خارج از کشور هدایت می شود و از تولیدکنندگان، صاحبان بنگاه ها و شرکت ها به صورت تلفنی و یا در فضای مجازی سوالاتی مطرح می شود که از  نوع این سوالات مشخص است که به دنبال جمع آوری برخی از اطلاعاتی هستند که می تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در رابطه با مباحث تحریمی باشد، عنوان کرد: تمامی دستگاههای عضو ستاد، دستگاههای متناظر و زیر مجموعه خود و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات و رسانه ها را در جریان این موضوع قرار دهد، وزارت اطلاعات نیز ضمن اطلاع رسانی دقیق به مردم، نحوه مقابله با این مسئله را بررسی و احصا کند؛ چراکه مردم واقعاً از این موضوعات اطلاعی ندارند.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه از دیگر موضوعات بررسی شده در این جلسه ستاد، کارتهای بازرگانی و امکان سوء استفاده از آنها بود، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با راه اندازی سامانه اعتبار سنجی و رتبه بندی امکان سوء استفاده و  یا استفاده از کارتهایی غیر از کارت بازرگانی را به صفر رسانده است؛ با این حال در جهت تحقق اطمینان کامل در این زمینه، سه دستگاه وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مسئول بررسی و نظارت دقیق و مستمر بر این موضوع قرار دادیم. 
وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه موضوع کاغذ در بیست و نهمین جلسه ستاد برای چندمین بار مطرح شد، اظهار کرد: چند مسئله در بحث کاغذ وجود دارد، اول؛ کاغذهایی که وارد شده و در گمرک مانده است که مقرر شد که نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع را در محل پیگیری و تصمیمات لازم را به کمک استاندار و شورای تأمین استان اتخاذ کنند.
وی ادامه داد: موضوع دیگر تأمین مواد اولیه برای کارخانه های تولید کاغذ بود که بخشی به صورت خمیر و بخش دیگر از چوب های جنگل های کشور تامین می شود. در جلسه گذشته ستاد گزارش داده شد که یک و نیم میلیون تن ظرفیت استفاده از جنگل های کشور را داریم که مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را بررسی کند. نتایج بررسی وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه اعلام شد که بر این اساس ۵۰۰ هزار تن چوب های شکسته در جنگل های کشور موجود است که به صورت خالص ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تن خمیر کاغذ می توان از آنها تأمین کرد. جلسه ای با استاندار مازندران نیز گذاشته شده و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شده است که ان شاءا... از این ظرفیت استفاده شود.
 رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اضافه کرد: واردات خمیر کاغذ نیز باید در اولویت باشد چراکه ظرفیت واحدهای تولیدی این حوزه بالا است. در این زمینه بخشی از نیازها با ارز نیمایی و بخش دیگر با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین خواهد شد و باید پیگیری شود که این موارد هرچه سریع تر انجام شود که ابتدای سال تحصیلی مشکلی در این زمینه نداشته باشیم. 
وزیر کشور همچنین با اشاره به اینکه از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه موضوع خرید گندم بود، افزود: روند خرید گندم از کشاورزان به خوبی انجام می شود اما با توجه به شایعاتی که در جهت افزایش قیمت خرید گندم در برخی از رسانه ها مطرح شده بود، برخی از تولیدکنندگان گندم به احتمال افزایش قیمت از ارائه همه گندم ها، که البته میزان زیادی نیست، به وزارت جهاد کشاورزی امتناع کردند که البته پیش از این وزیر جهاد کشاورزی و معاونین این وزارتخانه در مصاحبه هایی اعلام کرده اند که قیمت گندم افزایش نخواهد داشت و بنده نیز تاکید می کنم که هیچ بنایی بر افزایش قیمت خرید گندم از سوی دولت امسال نداریم و درخصوص سالهای بعد نیز باید تصمیم گیری شود.
وی افزود: نگهداری گندم در خانه ها و انبارهای غیراستاندار می تواند موجب بروز بیماری هایی شود و شرایط نامناسبی را ایجاد کند که در چنین شرایطی دولت نیز از خرید این گندم ها معذور خواهد بود. باید اقداماتی در خرید به موقع گندم ها صورت گیرند هرچند نگرانی در حوزه خرید و انباشت گندم در کشور نداریم.  
دکتر رحمانی فضلی  همچنین اظهار کرد: با توجه به اینکه در جلسات پیشین ستاد مطرح شده بود که پیمانکاران ۹۰۰ هزار میلیارد تومان ظرفیت انجام کار دارند و اگر شرایط اقتصادی به گونه ای باشد که بخش خصوصی و بخش دولتی توأمان از این ۹۰۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری کنند، جریان قوی ای از خلق ثروت و افزایش تولید ناخالص داخلی ایجاد خواهد شد؛ برهمین اساس بررسی آخرین وضعیت پیمانکاران به سازمان برنامه و بودجه محول شد که گزارش مفصلی در این جلسه ارائه شد و مشکل اصلی پیمانکاران طلب آنها از دولت است که باید پیگیری کنیم که این مورد در اولویت کار دولت قرار گیرد و پرداخت شود. 
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن قدردانی از زحمات، همدلی و همکاری رسانه ها با ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تاکید کرد: قدردانی زبانی در این حوزه کافی نیست و مقرر شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این حوزه، شاخص هایی در حوزه های مختلفی چون امیدآفرینی، اطمینان بخشی، هماهنگی با سیاست ها و ایجاد انگیزه در واحدهای تولیدی برای ارزیابی دقیق رسانه ها تهیه کند تا از همه مطبوعات، نشریات و رسانه هایی که در این مسیر با ستاد همکاری داشتند، تقدیر شود.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اعلام کرد: با توجه به اهمیت این ستاد مقرر شد در استانها ساختار جدیدی متناظر با ستاد به ریاست معاون سیاسی استانداری تشکیل شود و دبیرخانه آن به وزارت ارشاد منتقل شود و هر هفته ضمن برگزاری جلسه، پیگیر مصوبات ستاد در استان باشند و همچنین مسائل و موضوعات مستحدثه محلی در سطح استان را نیز بررسی و تصمیم گیری کرده و در راستای سیاستها پیش ببرند. 
وزیر کشور در ادامه به گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص درآمدها و هزینه ها در سه ماهه اول سال اشاره کرد و گفت: لازم است همه دستگاههای اجرائی در جریان درآمدها و هزینه با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است، باشد و با توجه به تحریم ها و مقاومت و استقامت کشور باید آمادگی لازم و انعطاف مناسب برای پاسخگویی به این فشارها داشته باشیم.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: تقویت تولید، تشویق به سرمایه گذاری، صرفه جویی، افزایش بهره وری و کاهش هزینه های غیرضرور موضوعاتی هستند که این جلسه ستاد مطرح شد و رسانه ها و  دستگاههای اجرایی در کشور باید این موضوعات را مورد توجه ویژه قرار دهند. 
وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: بودجه جدید توسط سران قوا تصویب شد و دستگاهها خود را با بودجه جدید تطبیق می دهند. امیدواریم که در این مرحله نیز موفق باشیم و به کسانی که فکر می کنند با تحریم می توانند با انقلاب اسلامی و مردم ایران مقابله کنند، پاسخ مناسبی بدهیم.
 

اضافه کردن دیدگاه جدید