شناسه : 1264
پنجشنبه 17 مرداد 1398 2019-8-10 18:40:18
وزیر کشور در سفر به  استان چهار محال و بختیاری از کارخانه نساجی حجاب بزرگترین تولیدکننده چادر مشکی در ایران بازدید کرد.
وزیر کشور در سفر به استان چهار محال و بختیاری از کارخانه نساجی حجاب بزرگترین تولیدکننده چادر مشکی در ایران بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از کارخانه حجاب شهرکرد گفت: این واحد تولیدی تا پیش از این سالانه ۵/۵ میلیون مترمکعب چادر مشکی تولید می‌کند که در سال‌جاری این عدد به ۸/۵ میلیون متر مکعب می‌رسد.

وزیر کشور با بیان اینکه این کارخانه تنها تولیدکننده چادر مشکی در کشور است، خاطرنشان کرد: کیفیت محصولات تولیدی این کارخانه بسیار بالا است؛ بنابراین تمام تولیدات این کارخانه به فروش می‌رسد؛ دستگاه‌های دولتی می‌توانند به‌مناسبت‌های مختلف برای تجلیل از بانوان به این کارخانه سفارش تولید دهند که این مسئله همان حمایت از کالای ایرانی است.

وزیر کشور چالش اصلی کارخانه حجاب شهرکرد را تولید رنگ عنوان کرد و اظهار داشت: برای غلبه بر این مشکل، می‌توان از ظرفیت مؤسسات علمی برای تأمین رنگ موردنیاز این کارخانه استفاده کرد تا از واردات این محصول بی‌نیاز شویم.

رحمانی فضلی در ادامه با تشریح اهداف سفر خود به چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: گزارش‌گیری از وضعیت امنیت و اقتصادمقاومتی از مهم‌ترین دلایل سفر به این استان بود، خوشبختانه این استان وضعیت بسیارخوبی در زمینه امنیت دارد و هماهنگی دستگاه‌های نظامی و اقتصادی نیز مطلوب است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه چهارمحال و بختیاری یک عقب‌افتادگی تاریخی دارد، یادآور شد: از همینجا از بانک‌ها و مؤسسات بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این استان دعوت می‌شود؛ قطعا مجموعه استانداری و دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را با آن‌ها انجام می‌دهند.

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید