شناسه : 1276
چهارشنبه 23 مرداد 1398 2019-8-14 18:45:43
وزیر کشور از سفر همتای عراقی خود به ایران به منظور بحث و تبادل نظر درباره سفرهای زائران ایام عاشورا و اربعین خبر داد و گفت: لغو روادید برای کسانی که به عراق سفر می‌کنند به معنای عدم نظارت نیست و قطعا سقفی در این خصوص خواهیم داشت.
وزیر کشور از سفر همتای عراقی خود به ایران به منظور بحث و تبادل نظر درباره سفرهای زائران ایام عاشورا و اربعین خبر داد و گفت: لغو روادید برای کسانی که به عراق سفر می‌کنند به معنای عدم نظارت نیست و قطعا سقفی در این خصوص خواهیم داشت.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درخصوص امکان تردد در مرزها به سمت عراق اظهار داشت: در حوزه مرزها به توافق رسیده ایم که در ایام اربعین، روادید را در آن کشور لغو کنیم البته این به معنای عدم نظارت نیست و قطعا سقفی در این زمینه خواهیم داشت.
وی افزود: روز یکشنبه هم وزیر کشور عراق به تهران می‌آید که در خصوص این موضوع در جلسه مشترک هم درخصوص مناطق جدید در ایام اربعین و هم در زمینه شرایط عاشورا و تاسوعا صحبت خواهیم کرد.  
رحمانی فضلی درخصوص برنامه‌ریزی  برای مناطق سیل زده هم گفت‌: ما در بر نامه ریزی برای مناطق آسیب دیده از سیل، طبق قولی که داده بودیم، سه اولویت را مدنظر داشتیم؛ مسکن، پرداخت خسارت‌های کشاورزی و تامین وسایل زندگی که این سه اولویت اصلی ما هستند.

وی عنوان کرد: اولویت های بعدی تامین زیرساخت‌ها بوده که هر وزارتخانه ای مسئول زیرساخت های خودش است که این کار را انجام می دهد. روز گذشته هم جلسه ای با آقای جهانگیری داشتیم و گزارشهایی که در این جلسه ارائه شد مورد رضایت بود.
وزیر کشور بیان کرد: در حوزه تعمیرات به مراحل نهایی نزدیک هستیم که حدود ۱۱۰ هزار واحد را شامل می‌شد و در حوزه ساخت و ساز نیز، عملیات اجرایی حدود ۳۵ هزار واحد آغاز شده است، البته به جز مناطقی که نیاز به جابجایی کامل داشته است.
رحمانی فضلی ادامه داد: به طور مثال منطقه ای وسیعی را که آب برده و لازم است زمین جدیدی را تملک کنیم که البته زمین ها را هم تملک کرده ایم و در مرحله نقل و انتقال قرار داریم و قول داده ایم که تا آخر سال مشکل را حل کنیم و نوسازی ها تمام شود.

۱۱۰ هزار بسته وسایل خانگی برای سیل‌زدگان 
وی خاطرنشان کرد: در حوزه وسایل خانگی هم یک پک ۶ قسمتی بوده که حدود ۱۱۰ هزار مورد برآورد شده است که  آماده است، ۴۰ هزار مورد خریداری شده است و از این تعداد  ۳۵ هزار بسته واگذار شده و کسانی که در این زمینه خسارت دیده اند می‌توانند با مراجعه به سامانه سجاد که برای این منظور تدارک دیده شده نام نویسی کنند تا این بسته‌ها به آنها واگذار شود.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید