شناسه : 1280
جمعه 25 مرداد 1398 2019-8-17 18:44:55
وزیر کشور در بجنورد گفت: باید با هر زبانی، چه سیاست و امنیت چه هنر و زیبایی به دنبال آزادی، عدالت و تامین زندگی مردم باشیم.
وزیر کشور در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان ها:

با هر زبانی باید به دنبال عدالت و آزادی باشیم

وزیر کشور در بجنورد گفت: باید با هر زبانی، چه سیاست و امنیت چه هنر و زیبایی به دنبال آزادی، عدالت و تامین زندگی مردم باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان ها که در بجنورد برگزار شد، اظهار داشت: عقل و فطرت بشری به دنبال کمال گرایی است اما گاهی در انتخاب مسیر و مقصد کمال، به دلیل مواجهه با تلاطم های درونی و بیرونی اسیر شیطان می شود و در مسیر اشتباه امور مادی و قدرت قدم بر میدارد.

رحمانی فضلی با بیان این سوال که برای ما به عنوان یک انسان چه چیز با ارزشمندتر از خود انسان است؟ تصریح کرد: هر مسیری که بتواند انسان را به مرتبه بالاتری از انسانیت برساند در واقع حرکت کردن در مسیر کمال است و عقل مسیر زیبایی، خیر، مصلحت و حقیقت را اوج کمال گرایی می داند.

وی ادامه داد: اگر این نگاه در رفتار و باور ما باشد زیبایی ها را درک می کنیم و به خلق زیبایی ها می پردازیم و هنر نیز به معنای خلق زیبایی است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: اگر نگاه و کارمان مبتنی بر خیر باشد و مصلحت و منافع جامعه را از خود برتر بدانیم و برای به کمال رسیدن به آنان کمک کنیم، نگاهمان عقلانیتی است که کمال را افزایش می دهد.

وی افزود: اگر نگاه و کارمان مبتنی بر حقیقت و دفاع از حقیقت باشد حتما در مسیر کمال حرکت می کنیم و اینها در جامعه هنری که کاشف زیبایی هاست بهتر جواب می دهد.

رحمانی فضای افزود: وظیفه بنده به عنوان وزیر کشور این است که سیاست را برای ایجاد روابط مناسب و اعتلای جامعه تنظیم کنم و امنیت را پدیده ای بدانم که به انسان ها آرامش می دهد تا دغدغه و مشکل عدالت، آزادی و معیشت نداشته باشند.

وزیر کشور خطاب به هنرمندان حاضر در جشنواره تاکید کرد: بدانیم در نظام مقدس جمهوری اسلامی و در جامعه ای زندگی می کنیم که مردم آن به مقدسات، هدف و کمال خود اعتقاد دارند و رسالت ما در این جامعه توحیدی این است که تلاش کنیم امکانات بالندگی و نشاط آنان فراهم شود. 

عبدالرضا رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه مردم همیشه برای حمایت از جامعه، انقلاب، اصول و اعتقادات خود به میدان آمده اند، افزود: امروز اگر به رغم تمامی تهدیدها روی پای خود می ایستیم و مسیر استقلال و آزادی را می پیماییم به این دلیل است که مردم حقیقت را دوست دارند و مصلحت جامعه را می فهمند و در تحقق امور مستحکم هستند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: این جشنواره و جشنواره های مشابه، ظرفیت بسیار بزرگی است و از سال های گذشته تا کنون رشد خوب و موثری داشته است و ما نباید تاثیر این گونه حرکت های فرهنگی برای پیشرفت، توسعه و تعالی جامعه را نادیده بگیریم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید