شناسه : 1400
شنبه 27 مهر 1398 2019-10-20 08:02:37
دکتر رحمانی فضلی: در ۲۴ساعت گذشته ۳۵۰ هزار تردد داشتیم و رکورد جدیدی با مدیریت و ساماندهی راهها به ثبت رسید که نشان دهنده قدرت و قوت برنامه ریزی و مدیریت است.
دکتر رحمانی فضلی: در ۲۴ساعت گذشته ۳۵۰ هزار تردد داشتیم و رکورد جدیدی با مدیریت و ساماندهی راهها به ثبت رسید که نشان دهنده قدرت و قوت برنامه ریزی و مدیریت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ وزیر کشور در حاشیه نشست قرارگاه مرکزی حمل و نقل زائران اربعین مستقر در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پس از بازدید از مرکز کنترل و فرماندهی راههای کشور در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: الحمدلله با هماهنگی و همدلی و همکاری دستگاههای اجرایی و مردم، به ویژه زوار، در مجموعه حمل و نقل توفیقات بسیار خوبی داشتیم. 

وی افزود: علیرغم اینکه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر بیشتر از سال گذشته راهی این سفر شدند و در شرایط لغو روادید، تا به امروز که روز اربعین است، هیچ مشکلی در حوزه امنیتی، تردد، خدمات و امکانات نداشتیم. 

وزیر کشور خاطرنشان کرد: البته نبود مشکل به این معنی نیست که در این سفر عظیم، کمی و کاستی و اشکالاتی نباشد، در کلان مشکل خاص و حساسی نداشتیم. 

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی های امسال در خصوص نحوه بازگشت زائران بود تا بتوانیم تراکم جمعیت را مدیریت کنیم، اظهار کرد: الحمدلله با مدیریت خوب وزارت راه و شهرسازی در حوزه تردد و حمل و نقل و البته امور زیرساختی، این امر به خوبی مدیریت شد و با مدیریت، تکنولوژی، علم در کنار انگیزه، اعتقاد، تلاش، وظیفه شناسی و مسئولیت پذیری‌ در این دستگاه اجرایی، شاهد روانی جاده ها و کم خطر و کم حادثه بودن جاده ها هستیم.

وزیر کشور عنوان کرد: لازم است از تمامی کسانی که در این زمینه همکاری کردند، از رانندگان اتوبوس که کمتر تقدیر می شوند، خلبانان، لوکوموتیورانان، رانندگان کامیون و تریلی ها و همه کارمندان وزارت راه و شهرسازی و شخص وزیر که همیشه پای کار بود، تشکر ‌کنم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد داشتیم، اظهار کرد: در ۲۴ساعت گذشته ۳۵۰ هزار تردد داشتیم و رکورد جدیدی با مدیریت و ساماندهی راهها به ثبت رسید که نشان دهنده قدرت و قوت برنامه ریزی و مدیریت است.

وی ادامه داد: به هرحال باید مردم توجه داشته باشند که در عزیمت اربعین، وارد کشور دیگری می شوند که قوانین و مقررات خاص خود را دارد، با این حال کشور و مردم عراق همکاری خوبی داشتند اما زیرساختهای این کشور مشکلاتی دارد.

وزیر کشور همچنین به زائران اربعین توصیه کرد: همه افرادی که در کربلا هستند، پس از زیارت سریعا به کشور بازگردند و با توجه به اینکه ۶۰ درصد زوار با وسایل شخصی خود سفر کردند، همین که به مرز رسیدند پشت فرمان ننشینند. خانواده ها منتظر و زوار هم مشتاق خانواده اما خسته هستند لذا چندساعتی توقف و استراحت کرده و سپس به سمت شهر خود حرکت کنند تا با خاطره ای خوش و سلامت به خانه برسند.

وی اضافه کرد: برای استراحت مردم در مرزهای اربعین، امکانات، خدمات و مکان مناسب فراهم شده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید