شناسه : 1401
دوشنبه 29 مهر 1398 2019-10-21 14:53:52
یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و نماینده رئیس جمهور در این ستاد، صبح امروز ۲۹ مهرماه در محل وزارت کشور برگزار شد.
یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و نماینده رئیس جمهور در این ستاد، صبح امروز ۲۹ مهرماه در محل وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پس از ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده از سوی این ستاد، درخصوص آخرین وضعیت پیشرفت سامانه های برخط گزارشی ارائه شد.
وزیر کشور در همین راستا اشاره کرد: برخی از دستگاهها به خوبی پای کار هستند و براساس برنامه ها اقدام کرده‌اند اما برخی از دستگاهها مطابق برنامه عمل نکرده اند.
دکتر رحمانی فضلی ضمن تاکید بر تسریع در اقدام تمامی دستگاهها در اتصال به سامانه های هوشمند و راه اندازی کامل این سامانه ها در جهت مقابله با قاچاق کالا و ارز، یادآور شد: براساس دستور قاطع رئیس جمهوری در جلسات گذشته این موضوع طرح و براساس توافق با دستگاههای مربوطه مهلت زمانی ای مقرر شد تا در این فرصت نسبت به نهایی کردن این سامانه ها اقدام کنند.
وی افزود: گزارش ماهانه عملکرد دستگاهها از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و به رئیس جمهوری ارائه می شود تا در جریان روند اقدامات دستگاهها قرار گیرند.
وزیر کشور اضافه کرد: دستگاهها باید بنابه دستور رئیس جمهور اقدامات و تکالیف خود را انجام دهند وگرنه براساس ضوابط و مقررات مربوطه با دستگاههایی که به موقع و براساس زمان بندی اقدامات لازم در جهت راه اندازی سامانه ها را انجام ندهند، برخورد خواهد شد.
در ادامه این جلسه آخرین وضعیت اجرای ضوابط خرید و فروش و نگهداری دام زنده نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این راستا اتخاذ شد.
همچنین در یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی از وضعیت حضور خودروهای شوتی در محورهای مواصلاتی کشور ارائه و مقرر شد که آیین نامه و مقرراتی تصویب شده اجرا شود. همچنین در آینده نزدیک در جهت برخورد با این پدیده، نشستی با استانداران استانهای مبدأ بارگیری این خودروها برگزار و تصمیماتی اتخاذ گردد.
شایان ذکر است؛ خودروهای شوتی در سطح جاده ها با سرعت بسیار بالا اقدام به حمل و جابه جایی کالاهای قاچاق می کنند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید