شناسه : 1448
يكشنبه 10 آذر 1398 2019-12-1 17:23:43
دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در اولین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری از ستاد انتخابات کشور و هر دو سالن این ستاد بازدید و به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.
دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در اولین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری از ستاد انتخابات کشور و هر دو سالن این ستاد بازدید و به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پاسخ به خبرنگاران اظهار داشت: برابر جدول زمان بندی قانونی، امروز که روز مجلس هم نامگذاری شده است را آغاز ثبت نام از نامزدها قرار دادیم.
وی افزود: با هماهنگی هایی که صورت گرفته بین همه دستگاههای اجرایی و شورای نگهبان با آمادگی هایی لازم ، ثبت نام در ۲۰۸ فرمانداری ، ثبت نام شروع شدو تا ساعت ۱۱:۱۵ حدود ۳۷۸ نفر برای ثبت نام تا الان مراجعه کردند.
وزیر کشور تاکید کرد: امیدوارم با اقداماتی که صورت می پذیرد با تدابیری که انجام شده و با هماهنگی هایی که به عمل آمده امسال بتوانیم انتخابات با شکوه، قانونی و سالمی در حد نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: خواهش من از تمامی مسئولین اجرایی در سراسر کشور این است که دقیقاً مر قانون را رعایت کنند و راهنمایی های لازم را به همه داوطلبان داشته باشند.
وی تاکید کرد: طبق قانون بلافاصله اعضای هیئت های اجرایی انتخاب و به شورای نگهبان معرفی می شود و به کمک هیئت های اجرایی و هیئت نظارت، وزارت کشور تلاش خواهد کرد در راستای قانون وظایف خودش را عملی کند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه اگر لازم باشد فرمانداران حتی در شب انتخابات هم تغییر می کنند، اظهار داشت: اصل بر این است که در شرایطی که وارد انتخابات می‌شویم در حوزه های انتخابیه ثبات حاکم باشد اما برخی نظرها و ادعاها در رسانه‌ها مطرح شد که جابجایی‌ها سیاسی و له یا علیه اشخاصی است، لذا گفتم که رویه ما در فرمانداری ها ثبات است اما حضور فرمانداران در فرمانداری ها و استانداران در استانداری ها فقط معطوف به انتخابات نیست بلکه مجموعه ای از شرایط است که باید با توجه به آن ایفای نقش کنند و در اجرای تمامی ماموریت‌های خود عمل کنند. لذا هر زمان در بررسی های نهایی مشخص شد  باید جابه جایی صورت گیرد و این به نفع همه است، حتما این کار را خواهیم کرد و البته امیدواریم این اتفاق نیفتد. بعلاوه از فرمانداری ها و بخشداری ها به صورت سرپرستی اداره می شوند، که دستور داده ام حکم سرپرستی همه تثبیت شود تا ازنظر قانونی مشکلی وجود نداشته باشد. بعلاوه اگر در همین ایام فرماندارانی که در مسیر تایید اداری هستند اگر نتایج بررسی ها و استعلام‌های ایشان به پایان برسد ما آنان را نصب خواهیم کرد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید