شناسه : 1496
شنبه 12 بهمن 1398 2020-2-1 16:23:45
وزیر کشور: کل منابعی که از سال ۸۲ تا ۹۷ به دهیاری ها داده شده است، حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است که از این مجموعه، ۱۵ هزار میلیارد تومان آن یعنی معادل ۸۱ درصد از کل اعتبارات تاریخ دهیاری ها، در این دولت اختصاص یافته است که رقم بسیار خوبی است، که از جمله از محل ارزش افزوده تأمین شده و با نظارت وزارت کشور و استانداری ها هزینه می شود.
وزیر کشور: کل منابعی که از سال ۸۲ تا ۹۷ به دهیاری ها داده شده است، حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است که از این مجموعه، ۱۵ هزار میلیارد تومان آن یعنی معادل ۸۱ درصد از کل اعتبارات تاریخ دهیاری ها، در این دولت اختصاص یافته است که رقم بسیار خوبی است، که از جمله از محل ارزش افزوده تأمین شده و با نظارت وزارت کشور و استانداری ها هزینه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، از واگذاری بيش از ۵۱۰۰ دستگاه انواع ماشين آلات عمرانی، خدماتی و تجهیزات ساخت داخل به شهرداری‌های زیر ۵۰هزار نفر جمعیت و دهیاری‌ها، رونمايي کرد.

رحمانی فضلی در حاشیه این مراسم، با تبریک ایام مبارک دهه فجر گفت: وزارت کشور در این دولت تلاش کرده تا به مبلمان، نظافت شهری، تجهیزات و امکانات شهری در همه شهرها و در جهت ایجاد توازن در ارائه خدمات، به ویژه در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و همچنین در روستاها و دهیاری ها توجه ویژه ای داشته باشد.

وزیر کشور با اشاره با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی در این عرصه انجام شده است، اظهار کرد: کل منابعی که از سال ۸۲ تا ۹۷ به دهیاری ها داده شده است، حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است که از این مجموعه، ۱۵ هزار میلیارد تومان آن یعنی معادل  ۸۱  درصد از کل اعتبارات تاریخ دهیاری ها، در این دولت اختصاص یافته است که رقم بسیار خوبی است، که از جمله از محل ارزش افزوده تأمین شده و با نظارت وزارت کشور و استانداری ها هزینه می شود.

دکتر رحمانی فضلی در همین راستا با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این دولت، تأمین تجهیزات و ماشین آلات برای شهرداری ها و دهیاری ها است، افزود: این هزینه ها پیش از این به صورت نقدی کمک می شد که پرداخت های نقدی هم صرف هزینه های جاری می شد اما اکنون وزارت کشور به صورت متمرکز سفارش داده و تهیه می کند. ساخت این ماشین ها در داخل انجام می شود که برای رونق تولید داخل و اشتغال خوب است.

وزیر کشور با بیان اینکه اقدامات خوبی در جهت اصلاح قوانین مربوط به دهیاری ها نیز انجام شده است، اظهار کرد: این اقدامات در جهت ایجاد درآمد پایدار و اختیارات مناسب در جهت هزینه کرد اعتبارات است. همچنین برای شهرداری ها نیز لایحه درآمد پایدار در مجلس و سایر لوایحی که به استقلال شهرداری ها کمک کند، دنبال می شود.

وی افزود: امیدواریم با مجموعه اقداماتی که انجام می شود هرکدام از دهیاری ها و شهرداری ها کانون مستقل و در عین حال منضبط درآمد و هزینه شوند.

وزیر کشور در همین راستا عنوان کرد: معتقدم که همه استانها می توانند کانون مستقل درآمد و هزینه شوند و نظام بودجه ریزی به نوعی اصلاح شود که استانها خود موظف شوند که تامین هزینه در استان کنند و بودجه ملی پشتیبان و حامی استانها باشد. این ظرفیت را داریم و فعلاً تلاش داریم این امر از دهیاری ها و شهرداری ها شروع شود و بعد از آن به استانها برسیم.

وزیر کشور همچنین در حاشیه این مراسم، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص جلسه شب گذشته در خصوص ویروس کرونا گفت: معاون اول رئیس جمهور شب گذشته جلسه ای در این زمینه ترتیب دادند که وزارت بهداشت گزارش مفصلی ارائه کرد. وزیر راه و شهرسازی هم حضور داشتند. براساس گزارش ارائه شده در این جلسه اعلام شد که فعلا هیچ موردی از ویروس کرونا در ایران نداریم ولی امکان ورود آن با توجه به نوع مراودات وجود دارد بنابراین بحث مراقبت های ویژه به خصوص در  مرزها اعم از زمینی، دریایی و هوایی و همه مبادی ورودی  کاملا انجام خواهد شد و مقرر شد که محدودیتی هم در سفرهای هوایی به خصوص به چین صورت گیرد تا بتوانیم از این ایام عبور کنیم.

وی در همین راستا از مردم درخواست کرد تا اخبار و اطلاعات این موضوع را از مسیر وزارت بهداشت و رادیو و تلویزیون و خبرگزاری های رسمی کشور دنبال کنند؛ چراکه شایعات در این حوزه بسیار زیاد است و مهمترین مسئله در این راستا هم پیشگیری است که از طریق رادیو و تلویزیون به خوبی پوشش داده می شود.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی همه مردم، پیشگیری و قرنطینه و مراقبت های ویژه ان شاءا... شاهد ورود این ویروس به کشور نباشیم.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید