شناسه : 1514
دوشنبه 28 بهمن 1398 2020-2-18 07:20:25
چهل و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی عصر روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه به ریاست وزیر کشور در وزارت کشور برگزار شد.
چهل و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی عصر روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه به ریاست وزیر کشور در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در چهل و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، پس از مرور اقدامات انجام شده و پیگیری مصوبات جلسات پیشین ستاد، اخبار و موضوعات مهم روز اقتصادی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه جلسه گزارشی از سوی وزارت جهاد کشاورزی درخصوص میزان اعتبارات تخصیص یافته و پرداخت شده به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل ابتدای سیل ارائه کرد. همچنین اعلام شد اعتبارات لازم برای خسارات سیل اخیر سیستان وبلوچستان، هرمزگان و کرمان اختصاص یافته است.
در ادامه چهل و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی گزارشی از روند اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات ارائه و موضوعات اطلاع رسانی و خبری انتخابات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در بخش پایانی این جلسه، نمایندگان خودروسازان کشور نیز گزارشی از وضعیت تولید و فروش خودرو در کشور و دلایل افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر ارائه کردند که پس از بحث و بررسی کنترل بیش از پیش قیمتها در بازار مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین در حاشیه چهل و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور جمال عرف، معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه امروز دستور ویژه بررسی وضعیت انتخابات را داشت، گفت: با توجه به اینکه برای برگزاری انتخابات آماده می شویم مقرر شد که گزارشی ارائه و دستگاههای ذیربط به تناسب وظیفه ای که دارند نسبت به تسهیل حضور مردم و افزایش مشارکت تلاش کنند.
عرف عنوان کرد: بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته از سوی دستگاههای مختلف در کشور، سقف مشارکت قابل قبول مردم را خواهیم داشت.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه مباحث تبلیغاتی انتخابات نیز مورد بررسی قرار گرفت، گفت: با اینکه در ماده ۱۲ قانون شفافیت مالی ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس نقض شده است اما کمافی السابق ماده ۶۵ مکرر در این زمینه تاکید دارد. لذا نامزدها و هواداران آنها دقت کافی را داشته باشند که تخلفی صورت نگیرد تا مجبور شویم براساس ضوابط قانونی با آنها برخورد کنیم.
عرف همچنین اشاره کرد: در انتخابات امسال حدود ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط داریم که کمی بیشتر از ۲۹میلیون نفر آنها مرد و حدود ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آنها زنان هستند. همچنین حدود ۲ میلیون و ۹۰۰هزار نفر رای اولی داریم.
معاون سیاسی وزارت کشور در خصوص افتتاح حساب و اعلام هزینه های انتخاباتی کاندیداها به ستاد انتخابات کشور گفت: در این زمینه قانون باید رعایت شود. در چهارشنبه پیش رو، آمار دقیق حسابهای کاندیداها در ستاد انتخابات اعلام و بررسی خواهد شد. تا کنون تعدادی از کاندیدا اقدام کرده اند که در سامانه ثبت شده است.
وی افزود: در این دوره اولین تکلیف، اجرای ماده ۷ (افتتاح حساب) و ماده ۸( اعلام نماینده مالی یا خود کاندیدا به عنوان مسئول مالی) است، که پیگیری می شود. 

اضافه کردن دیدگاه جدید