شناسه : 1532
يكشنبه 18 اسفند 1398 2020-3-9 10:40:37
در نشست امروز وزیر کشور با متولیان ارشد حوزه های هفتگانه وزارت کشور، راهکارهای مديريت هرچه بهتر بيمارى كرونا در استانهاى كشور مورد بررسی قرار گرفت.
در نشست امروز وزیر کشور با متولیان ارشد حوزه های هفتگانه وزارت کشور، راهکارهای مديريت هرچه بهتر بيمارى كرونا در استانهاى كشور مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این نشست که پیش از ظهر امروز همزمان با میلاد امام علی علیه السلام در محل وزارت کشور برگزار شد، دکتر رحمانی فضلی ضمن تقدیر از تلاش های استانداران، رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و مجموعه مدیران، پزشکان، پرستاران و کارکنان فعال در خط مقدم مبارزه با آثار بیماری کرونا، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز در همه استان ها در چارچوب توافقات مصوب تاکید کرد و گفت: هر استان به یک دژ مستحکم در برابر کرونا تبدیل خواهد شد.

در این نشست بر اساس جمع بندی پیشنهادات نشست روز گذشته با استانداران سراسر کشور و با توجه به تاكيد رياست محترم جمهورى و مساعدت ايشان، مقرر شد، در سطح استانها، ايجاد مراكز درمان تكميلى براى بيمارانى كه دوره نقاهت را مى گذرانند توسط استانداران پيگيرى شود. در اين خصوص جلسات هماهنگى دستگاههاى مسئول در وزارت كشور برگزار و اقدامات لازم پيگيرى خواهد شد.

 در نشست هفت معاون وزارت کشور با نائب رييس شورايعالى مديريت بحران كشور، کلیات طرحی با رويكرد "محله محوری درمدیریت بیماری کرونا" مورد توافق قرار گرفت و تدوین جزئیات طرح به حوزه متکفل واگذار شد. همچنین بمنظور آمادگی برای مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و محتمل پیش رو، مقرر گردید طرح جامعی با پيش بينى شرايط احتمالى، آمادگى هاى مورد نياز و اقدامات ضرورى متناسب با شرايط، آماده و ارایه شود. 

در نشست ۱۸ اسفندماه وزارت کشور، بر اساس بررسی گزارش های ارایه شده استانداری ها، مقرر گردید، استانداران با استفاده از ظرفیت های محلی موجود نسبت به ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی استان خود در جهت مدیریت مشکلات متأثر از ویروس کرونا اقدام نمایند. همچنین مقرر گردید استانداران محترم به نحوی برنامه ریزی و عمل نمایند تا ضمن تبادل تجربیات و اقدامات به نحو شایسته از تجربيات موثر صورت گرفته در سایر مناطق استفاده نموده و همكارى مشترك بين استانها در قالب مناطق برنامه ريزى و پيگيری شود. برقراری و حفظ آرامش استان و حفظ انسجام در تمامى تصميم گيرى ها مد نظر استانداران خواهد بود. 
برنامه ریزی برای بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد، خیرین، کمیته امداد و هلال احمر، محور مهم دیگری بود که بر اساس تصمیم گیری امروز وزارت کشور، بر اجرای آن تاكيد شد. در همین راستا فعالیت برای ارتقای نقش آفرینی سازمان بسیج مستضعفین در جهت تحقق بسیج مردمی مهار بیماری کرونا، دیگر تکلیفی است که در نشست امروز وزارت کشور برای سازمان امور اجتماعی کشور تعیین شد.

 ارتقای روند فعالیت ستاد های متناظر ستاد اطلاع رسانی کشوری در سطح استان ها با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر مصوبات نشست امروز وزارت کشور بود.

در نشست امروز وزارت کشور مبتنی بر جمع بندی پیشنهادات استانداران در گفتگوی ویدئو کنفرانس روز گذشته با وزیر کشور و در راستای توسعه و تقویت برنامه ها و فعالیت های تبلیغی و رسانه ای، برنامه ریزی لازم برای بهره مندی از ظرفیت های گروه های مرجع همچون اساتید، علما، هنرمندان، ورزشکاران و سایر گروه های مرجع توسط استانداران مورد تاكيد قرار گرفت.
 
 تدوین دستورالعمل های لازم برای رعایت اصول بهداشتی در سطح سازمان ها، ادارات و کارخانجات در استانها مبتنی بر پروتکل های مربوطه با همكارى ستاد ملى مبارزه با کرونا، دیگر جمع بندی نشست امروز وزارت کشور است که از سوی حوزه توسعه مدیریت و منابع و رده های متناظر آن در سراسر کشور، دنبال خواهد شد. 

مستند سازی همه ی چالش ها، مشکلات، تجربیات و اقدامات انجام شده در تمام استان ها، ماموریت ديگرى است که امروز نسبت به آن تصمیم گیری شد.

 در نشست امروز همچنین بر ساماندهی روند ضدعفونی کلیه ی مناطق شهری توسط شهرداری ها و با استفاده از ظرفیت های نيروهاى مسلح تاكيد شد.

 همچنین با توجه به مسئولیت وزارت صمت در تهیه و تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مقرر گردید نسبت به اخذ برنامه زمانبندى و اقدامات وزارت مذکور اقدام شود. 

همچنین در زمینه ی تامین نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و جذب موقت کادر بهداشتی درمانی مقرر گرديد، در جریان همکاری و هماهنگی مشترک با وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی اقدامات لازم دنبال شود. بعلاوه با توجه به مشکلات و مسائل بودجه ای مبتلا‌ به استان ها مقرر گردید راهکار های لازم براى مديريت بهتر شرایط از سوی استانداران، بررسی و ارائه شود .

 ارائه پیشنهاد تمدید سهمیه ذخیره شده در کارت سوخت شهروندان، دیگر مصوبه نشست امروز وزارت کشور است که در قالب رایزنی با وزارت نفت دنبال خواهد شد. 

در این نشست به منظور وحدت رویه و اثربخشی مضاعف اقدامات، مقرر گردید تمامی حوزه های وزارت کشور، اقدامات خود را مبتنى بر وظایف تخصصی و تقسيم كار صورت گرفته در ارتباط با مدیریت بیماری کرونا به انجام رسانده و گزارش آن را بطور مستمر به معاونت هماهنگى وزارت کشور اعلام نمايند.

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید