شناسه : 1581
يكشنبه 17 فروردين 1399 2020-4-8 19:52:18
جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور در مجموعه سعدآباد برگزار شد.
جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور در مجموعه سعدآباد برگزار شد.
به گزارش پایکاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وزیر کشور در این جلسه با بیان اینکه درخصوص تعطیلی ها یکی از موضوعات مهم بحث آموزش و پرورش و دانشگاهها است، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش در جلسه حضور داشتند و شقوق مختلفی را مطرح کردند که حتی اگر اکنون تعطیلی آموزشی اعلام می کنیم مشروط به اینکه از ۱۵ یا اول شهریور بتوانیم مدارس را باز کنیم و ادامه این مقطع را در آن دوران داشته باشیم ضرری نخواهیم کرد و این تعطیلی ها قابل جبران است.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه در مورد آموزش عالی نیز معتقدند که توانسته اند از فضای مجازی بهتر استفاده کنند، عنوان کرد: این ظرفیت برای ما باقی است و می توانند برخی از کلاسها را به این ترتیب برگزار کنند. همچنین می توانند به دانشجویان اجازه مهمان شدن در مرکز خود را بدهند. دانشجویانی نیز که تمایل به انصراف از ترم دارند این امکان با رعایت عدم محاسبه در سنوات تحصیلی وجود دارد. 

رحمانی فضلی اضافه کرد: می توان به همه دانشجویانی که از مبدا حرکت می کنند گواهی سلامت داد و این گواهی تمدید و تجدید شود.

وزیر کشور اشاره کرد: درخصوص خوابگاهها نیز می توانیم با کمک وزارت بهداشت تلاش کنیم ظرفیت سازی کرده و از تراکم خوابگاه ها بکاهیم تا در یک ماه باقیمانده تحصیلی از این ظرفیت نیز بتوانیم استفاده کنیم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید