وزیر کشور گفت: ايران مام كردستان است و ما به هيچ وجه حاضر به تغيير مرزهاى جغرافيايي در منطقه نيستيم و اين موضع صريح و رسمى جمهوري اسلامي است.
وزیر کشور گفت: ايران مام كردستان است و ما به هيچ وجه حاضر به تغيير مرزهاى جغرافيايي در منطقه نيستيم و اين موضع صريح و رسمى جمهوري اسلامي است.

دكتر رحمانى فضلى وزير كشور در آيين تكريم و معارفه استاندار كردستان طی سخنانی اظهارداشت: برجام فقط حل يك مسئله سياسي نبود بلكه اثبات احقاق حق ملت ايران و اثبات دروغ گويي و اتهام و تهمت سلطه و استبداد جهاني بود و برجام با اجماع جهاني حاصل شد.

وی در ادامه افزود: آمريكايي ها بودند كه بر عليه ملت ايران در انقلاب ايستادند و بعد از انقلاب چندين بار كودتا را آزمايش كردند و جنگ را بر اين ملت تحميل كردند همچنين هواپيماي مسافربري ايران را زدند و تحريم و فشار را بر اين ملت افزودند و اكنون هم سند بين المللي كه موجب افتخار اين ملت است را در ملأ عام در يك تحريف تاريخي از خليج هميشه فارس از يك اسم معجول نام برديد؛ شما قابل اعتماد نيستيد.

وزیر کشور تصریح کرد: القاعده و طالبان و داعش را آمريكا ايجاد كرد و مگر شما نبوديد كه در ايام انتخابات گفتيد اين امريكا بود كه داعش را توليد و تقويت كرد و اين سخن رو همين اقاي ترامپ به زبان اورد و گفت.

دکتر رحمانی فضلی بیان کرد: ايران مام كردستان است و ما به هيچ وجه حاضر به تغيير مرزهاى جغرافيايي در منطقه نيستيم و اين موضع صريح و رسمى جمهوري اسلامي است.


 وی ادامه داد:  معتقدیم که در درون مرزها باید همه مردم با هر نوع اعتقاد، نژاد، مذهب و زبان در مقابل قانون اساسی برابر باشند و به حقوقشا برسند و این اعتقاد دینی ماست که در قانون اساسی هم ذکر شده است.

وزیر کشور گفت: تعیین مرزهای منطقه خواست رژیم صهیونیستی و آمریکا است آنهایی که داعش را تقویت می کنند و موجب آوارگی ناموس مسلمین هستند چطور می توانند به فکر مسلمانان باشند؟ ما بر اساس قانون و اعتقادات و شعور وفهممان مسائلمان با یکدیگر را می بینیم و حل می کنیم و اجازه نمی دهیم کسانی که دل در گرو نابودی اسلام دارند در مسائل منطقه دخالت کنند.

                                                               

دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه دنیا بداند که نمی تواند با زبان تهدید با ملت ایران صحبت کند، اظهارداشت: افزایش وحدت و انسجام توجه به مسائل اقتصادی و معیشت مردم و افزایش قدرت نظامی از مولفه هاى مهم پیش روی ماست.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم تهدیدات را به صفر رسانده و قدرت مداخله دشمنان را به حداقل برسانیم باید اقتصادمان را تقویت کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه دارد و برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد را به سمت دانش بنیان کردن با استفاده از ظرفیت های بومی سوق دهیم، اظهارداشت: در حوزه قدرت نظامی نیز ما نه هراسی از آنها داريم و نه بر اساس حرف آنها برنامه ریزی می کنیم، امنیتمان را مدیون مردم هستیم و امنیت را هم بستر توسعه و پیشرفت می دانیم.

دکتر رحمانی فضلی تاکید کرد: از سلاح های متعارف و لازم در حدی که قوانین و اعتقادات ما اجازه می دهد استفاده خواهیم کرد و آن را توسعه خواهیم بخشید و در این زمینه به حرف کسی توجه نخواهیم کرد؛ رهبری فرمودند استفاده از ساح هسته ای در اعتادات ما جایی ندارد و حرام است و ما حتما به نزدیکی ان هم نخواهیم رفت.

وی با بیان اینکه بر اساس اعتقادات دینی مان هیچ گاه در موضع تهاجم نیستیم اما در دفاع سخت، استوار و فولادین هستیم، شما نمی توانید دامنه دفاع را تعیین کنید، گفت: مردم کردستان مدافع فرهنگ و اعتقادات و تاریخ ایران هستند و ما در این منطقه حساس باید جهشی بلند تر برای توسعه و پیشرفت برداریم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه استاندار باید از ظرفیت اعتدالی در استان استفاده کند و فرقی هم نمی کند از کدام جناح و گروه باشد، اظهارداشت: همه جناح ها و گروه های سیاسی قانونی کشور مورد تایید و توجه هستند اما در عرصه مدیریت از کسانی که مشی اعتدالی دارند استفاده می شود زیرا اعتدال عین عقلانیت بوده و خواست مردم است و ما نیز افراط و تفریط را به هیچ وجه نمی پذیریم.

 

دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه قطعا مدیرانی باید در این دولت باشند که به برنامه های دولت اعتقاد داشته باشند، گفت: نمی توانیم کسانی را که مخالف برنامه های دولت هستند را در قوه مجریه به کاربگیریم و استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید