شناسه : 1660
سه شنبه 27 خرداد 1399 2020-6-19 01:40:05
در این نشست که با حضور دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور و مسؤولان دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و با  مشارکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان مازندران برگزار شد، ۲۰ دستگاه و نهاد به ارایه گزارش از اقدامات، برنامه ها و ارایه مسایل خود پرداختند.
در این نشست که با حضور دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور و مسؤولان دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و با مشارکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان مازندران برگزار شد، ۲۰ دستگاه و نهاد به ارایه گزارش از اقدامات، برنامه ها و ارایه مسایل خود پرداختند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در این نشست؛ مسایل بخش های مختلف حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی، انتظامی، قضایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه و بودجه، گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت مطرح و گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه مقابله با کرونا در استان به وزیر کشور  ارائه شد.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ضمن تشریح اقدامات دولت در بخش های مختلف، با بیان این که در چارچوب قوانین بین المللی و احترام متقابل با کشورهای جهان تعامل داریم، افزود: امروز برای تمام کشورهای دنیا مشخص شده است که رییس جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و وی نه تنها از برجام، بلکه از برخی دیگر از  تعهدات بین المللی نیز خارج شده است.

وی اظهار داشت : رییس جمهوری آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان های بین المللی  نیز متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران ، بلکه با برخی دیگر از کشورهای جهان از جمله چین و روسیه نیز مشکل پیدا کرده است و مشکلات را حتی به داخل کشورش نیز می کشاند.

وزیر کشور اضافه کرد : در چنین شرایطی با این رییس جمهوری که آمریکا دارد، امکان گفتگو وجود ندارد و برای تمام دنیا هم ثابت شده است که ترامپ فرد مطمئن برای گفت و گو و تعهدات بین المللی نیست و در واقع خوی استکباری آمریکا برای تمام دنیا به اثبات رسیده است.

رحمانی فضلی گفت : اگرچه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم ، ولی دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم.

وی افزود : تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناسد ، امکان گفتگو با آن را نداریم.

وزیر کشور با اشاره به اجماع همگانی نسبت به برجام در داخل کشور ، گفت : به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور ایجاد شد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم.

وی ادامه داد : با خروج آمریکا از برجام در پی بد عهدی رییس جمهوری فعلی آن کشور ، اگرچه در ابتدا مشکلات اقتصادی بویژه برای عموم مردم ایجاد شد ، ولی بعد از زمان اندکی توانستیم با حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری مردم و سایر نیروهای داخل نظام بر این مشکلات فائق آییم و خط بطلان بر پیش بینی های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.

رحمانی فضلی گفت :  تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت چانه زنی در دنیا باید در حوزه اقتصادی نیز همانند حوزه نظامی به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می توانیم اهداف خود را در دنیا دنبال کنیم.

وزیر کشور در پایان سخنان خود با تشکر از همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا در استان مازندران که به خوبی با هدایت استاندار موفق به مدیریت این بیماری شدند، گفت: صیانت از امنیت، معیشت و آزادی های قانونی مهم ترین محورهای خدمت همه مدیران در وزارت کشور باشد.

وی ظرفیت اساسی و اصلی مازندران را گردشگری برشمرد و افزود: مازندران دارای ظرفیت های یک کشور است و باید  برای گردشگری و ثروت‌‌های بی‌نظیر خود برنامه ریزی نماید.

دکتر رحمانی فضلی از نحوه تعامل استاندار مازندران در راستای توسعه استان با دستگاه ها و دیگر قوا قدردانی کرد و اظهار داشت: کاهش چشمگیر آتش سوزی ها در مازندران موجب خرسندی اینجانب است.

اضافه کردن دیدگاه جدید