شناسه : 1675
جمعه 13 تير 1399 2020-7-3 14:56:15
وزیر کشور در پیامی در آستانه روز شهرداری و دهیاری، خطاب به شهرداران و دهیاران سراسر کشور ضمن تبریک سالروز میلاد امام رضا علیه السلام و با بیان اینکه وجود ۱۳۴۵ شهرداري و ۳۷۰۸۰ دهياري در سطح كشور  فرصت مغتنمي براي ارتقاي سرمايه اجتماعي، اميدبخشي و افزايش نشاط اجتماعي است، گفت: از شهرداران و دهياران انتظار مي‌رود با وسعت بخشی به تلاشها و اقدامات موثر خود در سال جهش توليد، گام‌هاي ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.
وزیر کشور در پیامی در آستانه روز شهرداری و دهیاری، خطاب به شهرداران و دهیاران سراسر کشور ضمن تبریک سالروز میلاد امام رضا علیه السلام و با بیان اینکه وجود ۱۳۴۵ شهرداري و ۳۷۰۸۰ دهياري در سطح كشور فرصت مغتنمي براي ارتقاي سرمايه اجتماعي، اميدبخشي و افزايش نشاط اجتماعي است، گفت: از شهرداران و دهياران انتظار مي‌رود با وسعت بخشی به تلاشها و اقدامات موثر خود در سال جهش توليد، گام‌هاي ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن کامل پیام دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور که خطاب به شهرداران و دهیاران سراسرکشور صادر شده بدین شرح است؛ 

چهاردهم تيرماه مصادف با سالگرد تصويب "قانون تأسيس دهياري‌هاي خودكفا در روستاهاي كشور" روز شهرداري و دهياري ‌است. شكل‌گيري و استقرار شوراهاي اسلامي شهر و روستا با راي مستقيم مردم و انتخاب شهرداران و دهياران از سوي شوراها به عنوان مديران اجرايي سكونتگاه‌هاي شهري و روستايي را به واقع مي‌توان يكي از بزرگترين افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در راستاي تحقق مردم‌سالاري دینی، تقويت نهاهاي محلي و مدني و نقطه عطف در پيوند حاكميت با مردم دانست. خدمات گسترده و ارزنده شهرداري‌ها و دهياري‌ها كه در ابعاد وسيع و گوناگوني نظیر حفظ محيط زيست، بهداشت و سلامت، مديريت بحران، بهبود سيما و منظر، ارتقا و سامان‌بخشي وضعيت كالبدي- فيزيكي سكونتگاه‌ها، مديريت پسماند، ايمني و آتش‌نشاني، برنامه‌هاي فرهنگي- اجتماعي و... نمود پيدا مي‌كند، نقش بسیار موثري در آسايش، امنيت و سلامت شهروندان و دستيابي به شاخصه‌هاي يك سكونتگاه سالم، زيبا، پويا، بانشاط و توسعه‌يافته ايفا مي‌كند. 

وجود ۱۳۴۵ شهرداري و ۳۷۰۸۰ دهياري در سطح كشور، به عنوان بازوان اجرايي شوراهاي اسلامي فرصت مغتنمي براي ارتقاي سرمايه اجتماعي، اميدبخشي و از همه مهم‌تر افزايش نشاط اجتماعي در ميان آحاد جامعه می باشد. بدون شك بالندگي و شكوفايي اين نهادهای مردمی، در گرو سياست‌گذاري‌، حمايت‌هاي مادي و معنوي دولت و نيز همکاری و برنامه‌ريزي همه دستگاه‌ها براي پيشرفت همه‌جانبه شهرها و روستاهاي كشور است. بحمدا... حمايت از شهرداریها و دهیاریها در طول فعاليت دولت تدبير و اميد، در قالب تهيه و تدوين سیاستها و برنامه‌هاي مناسب و همچنين تخصيص اعتبارات و امكانات، معنايی ملموس يافته كه ان‌شاءالله با قوت بيشتري ادامه خواهد يافت. از شهرداران و دهياران هم انتظار مي‌رود با وسعت بخشی به تلاشها و اقدامات موثر خود به ويژه در حوزه ايجاد درآمدهاي پايدار محلي و زمينه‌سازي براي توسعه كسب‌ وكارهاي مختلف، در سالي كه با عنوان "جهش توليد" از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) نامگذاري شده‌است، گام‌هاي ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.

اکنون در آستانه ۱۴ تیر، با تبريك اين روز فرخنده که امسال با ایام مبارک ولادت امام رضا علیه السلام نیز مقارن و متبرک است، به همه دست‌اندركاران حوزه مديريت شهري و روستايي در سطوح ملي و محلي به‌ويژه شهرداران، دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي سراسر كشور، از درگاه ايزد متعال براي تمامي عزيزاني كه دغدغه توسعه، پيشرفت و اعتلای کشور را دارند،‌ آرزوي تندرستی و توفيق روزافزون دارم. اميد آن‌كه در سايه توجهات حضرت ولي عصر(عج) و تحت رهنمودهاي مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) و همچنين اجرا و تحقق سياست‌ها و برنامه‌هاي مؤثر دولت تدبير و اميد، شاهد پيشرفت‌هاي چشمگير و درخور توجهي در جهت توسعه همه‌جانبه كشور، تقويت زيست بوم و استفاده از رويكردهاي نوآورانه و خلاقانه در اداره بهينه امور شهرها و روستاها باشيم. ان شاا...                                                                          
عبدالرضا رحماني فضلي
وزير كشور

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید