شناسه : 1824
دوشنبه 12 آبان 1399 2020-11-4 10:10:21
بخشی از روند بازار بورس در ماههای اخیر، از مدیریت‌های نامناسب رسانه ای تأثیر پذیرفته است/ باید اولویت ها را در تامین کالاهای اساسی رعایت کنیم/ قیمت ها بالاست، ولی مطلقاً مشکل کمبود کالا نداریم/ سیاست دولت این است که حتی الامکان نباید هیچ نوع افزایش جدیدی در قیمتها داشته باشیم/ رسانه ها در ارائه تحلیل ها و مواضع باید به گونه ای عمل کنند که تشویش ذهنی مردم را در پی نداشته باشد/ صیانت از ثبات و آرامش افکار عمومی؛ مأموریت صدا وسیما و وزارت ارشاد در تعامل با رسانه ها است
بخشی از روند بازار بورس در ماههای اخیر، از مدیریت‌های نامناسب رسانه ای تأثیر پذیرفته است/ باید اولویت ها را در تامین کالاهای اساسی رعایت کنیم/ قیمت ها بالاست، ولی مطلقاً مشکل کمبود کالا نداریم/ سیاست دولت این است که حتی الامکان نباید هیچ نوع افزایش جدیدی در قیمتها داشته باشیم/ رسانه ها در ارائه تحلیل ها و مواضع باید به گونه ای عمل کنند که تشویش ذهنی مردم را در پی نداشته باشد/ صیانت از ثبات و آرامش افکار عمومی؛ مأموریت صدا وسیما و وزارت ارشاد در تعامل با رسانه ها است

دکتر رحمانی فضلی در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با بیان اینکه از وزارت ارشاد انتظار داریم که در تعامل با رسانه ها شرایط را مدیریت و هدایت کند تا از ثبات و آرامش افکار عمومی صیانت شود، گفت: البته صدا و سیما هم باید همین مسیر را دنبال کند و از آنجا که تاثیرگذاری صدا وسیما لحظه ای است، تقاضا از صدا و سیما این است که حتما به صورت مستمر مراقبتهای لازم را داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی‌فضلی وزیر کشور در پنجاه و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان این مطلب گفت: دشواری شرایط معیشتی و مشکلات اقتصادی برای مردم ملموس است اما آنچه شرایط را از این سخت تر می‌کند، جریان سازی علیه افکار عمومی کشور است که در ماه های اخیر بسیار زیاد شد، اما بحمدا... مردم مقاومت و همراهی خوبی با دولت و نظام داشتند و صبر و تحمل کردند که ما باید سعی کنیم قدردان مردم باشیم و هرچه میتوانیم مشکلات و مسائل آنها را کم کنیم.
وزیر کشور با اشاره به افزایش قیمت کالاها و کاهش قدرت خرید مردم گفت: البته همه می دانیم که بخش عمده ای از فشار برمردم، در ارتباط با موضوع تحریم ها و محدودیت های ناشی از آن است، اما باید با تلاش در عرصه های اجرایی، مدیریتی، رسانه ای و پیشگیری از جریان سازی های مخرب علیه افکار عمومی، تلاش کنیم از فشار بر دوش مردم و دولت بکاهیم و افکارعمومی خودمان را نسبت به مسائل آگاه کنیم.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه سیاست دولت این است که تا سر حد امکان نباید هیچ نوع افزایش جدیدی در قیمتها داشته باشیم، گفت: هرنوع افزایش قیمتی میتواند زنجیره افزایش‌ها را تداوم دهد و لذا بایستی حتماً این شرایط مورد مراقبت قرار گیرد و بعلاوه اولویت ها در تامین کالاهای اساسی دقیقاً رعایت شود. 
وی با اشاره به اینکه نباید جامعه نسبت به اقدامات و پدیده های سیاسی خارج از کشور شرطی شود، گفت: با وجود احساس نسبی این شرایط، باید تلاش کنیم ازهر گونه شوک پیشگیری و آسیب های احتمالی در حوزه های اقتصادی با اقدامات لازم و فشرده و خنثی کننده مدیریت و به حداقل برسد.
دکتر رحمانی فضلی در همین زمینه افزود: موضوع انتخابات در یک کشور دیگر نباید، محور دوقطبی سازی در کشورما شود. نباید به هر دلیل؛ از جمله نگرش های سیاسی به انتخابات پیش رو، یا منافع زودهنگام، یا اثر پذیری از برخی تحلیل‌های غلط رسانه های بیگانه یا بازتولید و پخش این جهت گیری های مخرب در داخل کشور، زمینه های دوقطبی‌‌ شدن جامعه و تشدید اختلافات داخلی فراهم شود. 
وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه کالاها با وجود اینکه قیمت ها بالا هست، ولی مشکل کمبود کالا مطلقاً نداریم گفت: همچنین با توجه به کالاهای پر حجمی که با دستور اخیر رئیس جمهور از گمرک آزاد می شود، در ماه های پیش رو هم در حوزه کالایی مشکلی نخواهد بود ولی باید تلاش کنیم که این موضوع، مستمراً به صورت ملموس و عینی در جامعه محقق باشد. 
وی تصریح کرد: بخشی از شرایطی که در بازار بورس محقق شد، از مدیریت‌های نامناسب رسانه ای و بازتاب بزرگنمائی شده از واقعیت های موجود در بورس، تأثیر می پذیرفت که بحمدا... با ورود هرچند دیرهنگام ولی موثر سازمان بورس، و تقویت روند اطلاع رسانی حرفه ای اقدامات مناسبی صورت گرفت، اما باید مراقبتهای لازم را داشته باشیم. 
وزیر کشور با بیان اینکه رسانه ها در حوزه ارائه تحلیل و مواضع باید به گونه ای عمل کنند که مردم دچار تشویش ذهنی و تصمیم های ناگهانی نشوند، تصریح کرد: این تشویش های ذهنی و تصمیم های ناگهانی، حداقل در کوتاه مدت، می تواند آثار بسیار بدی را در عرصه روانی و اجتماعی مردم داشته باشد. لذا برای پیشگیری از بروز شوک های مخرب آرامش مردم و جامعه، مسئولیت پذیری رسانه ای و مدیریت تعامل قانونمند با رسانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی در همین راستا افزود: از وزارت ارشاد انتظار داریم که در تعامل با رسانه ها شرایط را مدیریت و هدایت کند تا از ثبات و آرامش افکار عمومی صیانت شود و البته صدا و سیما هم باید همین مسیر را دنبال کند و از آنجا که تاثیرگذاری صدا وسیما لحظه ای است، تقاضا از صدا و سیما این است که حتما مراقبتهای لازم را داشته باشد.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در این زمینه همچنین نسبت به مقابله، خنثی سازی و اقدامات ایجابی منطبق با واقعیت های کشور در خصوص جریان سازی رسانه های بیگانه تاکید کرد و رصد مؤثر این جریان سازی ها برای آگاهی بخشی به مردم را خواستار شد.

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید