شناسه : 306
سه شنبه 28 آذر 1396 2017-12-20 19:18:07
وزیر کشور از حضور 217 نفر از بانوان در پست هاى مديريتى از معاون استاندار تا بخشدار در مجموعه وزارت کشور خبر داد و گفت: به لطف دولت تدبیر و امید و تاکیدات رئیس جمهور در سال اول دولت خانه احزاب با همکاری تمامی احزاب و با یک ترکیب جدید شروع به کار کرد به گونه‌ای که اکنون خانه احزاب در ١٠ استان شعبه دارد و استان‌ها هم در این زمینه فعال هستند، همچنین در ۳۴۰ شهرستان دفاتر فرعی احزاب نیز در حال فعالیت هستند.
وزیر کشور از حضور 217 نفر از بانوان در پست هاى مديريتى از معاون استاندار تا بخشدار در مجموعه وزارت کشور خبر داد و گفت: به لطف دولت تدبیر و امید و تاکیدات رئیس جمهور در سال اول دولت خانه احزاب با همکاری تمامی احزاب و با یک ترکیب جدید شروع به کار کرد به گونه‌ای که اکنون خانه احزاب در ١٠ استان شعبه دارد و استان‌ها هم در این زمینه فعال هستند، همچنین در ۳۴۰ شهرستان دفاتر فرعی احزاب نیز در حال فعالیت هستند.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در اولین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی در محل اجلاس سران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: وزارت کشور با توجه به ابعاد فعاليتى كه دارد در حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی و انتظامی مسئولیت‌های زیادی در اين حوزه ها بر دوش دارد.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به اينكه یک سال است كه منشور حقوق شهروندی منتشر و در اختیار قرار گرفته شده اما رئیس جمهور از روز اول تشکیل دولت به بنده به عنوان وزیر کشور یادآوری کردند که باید مُر قوانین در حوزه رعایت حقوق بشر در وزارت کشور مبنای کار باشد.
 
تعداد دهياران زن با ١٤٤ درصد افزايش به ٢١٦٧ نفر رسيده اند
 
وزیر کشور تصریح کرد: ما تلاش کرده ايم هم در حوزه داخلی وزارت کشور و هم در ارتباط با مردم با توجه به اینکه این وزارتخانه پیشانی برخورد حاکمیت در عرصه های سیاسی اجتماعی امنیتی و انتظامی است، بتوانيم پاسخ درخوری بدهيم.
 
رحمانی فضلی گفت: در وزارت کشور تقریباً ۲۰ درصد شاغلین را در سمت‌های سرپرستی و مدیریتی که حدود ۲۱۷ نفر هستند را به بانوان اختصاص داده ایم به طوری که تعداد دهیاران با ۱۴۴ درصد افزایش به رقم ۲ هزار و ١٦٧ نفر رسید است همچنین در تمام سطوح از معاون استاندار، فرماندار، معاون فرماندار و بخشدار و دهیار تلاش کردیم از بانوان استفاده کنیم.
 
كاهش ساليانه ۵ درصدى سرقت در كشور/ جمع آورى ١٣٠ هزار قبضه سلاح غير مجاز/ كاهش ١٤ درصدى جعل اسناد و مدارك/ كاهش ١٠ درصدى شرارت
 
 وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حوزه آزادی و امنیت شهروندی تلاش مستمر و فعالى شورای امنیت و شوراهای تامین داشته اند گفت: با تلاش‌های صورت گرفته اکنون شاهد کاهش سالیانه ۵ درصد آمار سرقت هستیم به گونه ای که این آمار قبل از این دولت ۵ درصد افزایش می یافت یعنی عملكرد ۱۰ درصدى را در اين حوزه شاهد هستيم.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به اقدامات انجام شده میزان جعل اسناد و مدارک ۴ درصد کاهش یافته است همچنین ۱۳۰ هزار قبضه سلاح غیر مجاز جمع آوری شده و از طرف دیگر کاهش ۶ درصدی جرائم به عنف، ۷ درصدی زورگیری و ۱۰ درصدی شرارت داشته ایم که همه اینها بستر امن اجتماعى را براى مردم فراهم مى كند تا آنها در جامعه آرامش بيشترى داشته باشند. 
 
برگزارى ٤ انتخابات در دو مقطع با بالاترين مشاركت بدون هيچ مشكل امنيتى/ اجراى ٢٤ فرآيند انتخابات در ١٤٠ شهر به صورت الكترونيكى براى نخستين بار/ ستاد تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع در تمام استاندارى و فرماندارى ها تشكيل شده است/ پاسخگويى به ۹۵ درصد مراجعين به وزارت كشور/ دستورالعمل چگونگی نصب دوربین های مداربسته و ساماندهی به کارگیری پهبادها با کاربرد غیرنظامی ابلاغ شد
 
رحمانی فضلی در ادامه سخنان خود با بيان اينكه یکی از حقوق اساسی مردم مشارکت در سرنوشت و تعیین سرنوشت خودشان است که در نظام جمهوری اسلامی ایران در قالب انتخابات شكل مى گيرد، گفت: در حوزه حق تعیین سرنوشت چهار انتخابات را در دو مقطع با بالاترین مشارکت انجام دادیم.
 
وی ادامه داد: برای نخستین بار ۲۴ فرآیند انتخابات را در ۱۴۰ شهر به صورت الکترونیکی برگزار کردیم همچنین شاهد افزایش مشارکت، سلامت انتخابات، امنیت و قانونمندی بودیم به گونه ای که با بالا ترین مشارکت حتى یک مورد مسئله امنیتی در انتخابات نداشتیم.
 
 وزیر کشور با بیان اینکه برای اداره امور حدود ۹۳ هزار نامه ای را که به سامانه های وزارت کشور رسیده بود پاسخگو بوده ایم، گفت: در تمام سطوح سلسله مراتبی وزارت کشور از استاندارى ها تا فرمانداری ها ستاد تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع تشکیل شده و مرتب پاسخگو هستیم.
 
رحمانی فضلی اضافه کرد: وزارت کشور در حوزه دسترسی به اطلاعات طبق برآوردهايى که سامانه پیگیری ریاست جمهوری ارائه کرده ما به ۹۵ درصد از مراجعین پاسخگو بوده ایم.
 
وی بیان کرد: در حوزه حریم خصوصی دستورالعمل چگونگی نصب دوربین های مداربسته و ساماندهی به کارگیری پهبادها با کاربرد غیرنظامی ابلاغ و پیش نویس لایحه ممنوعیت خرید و فروش و بکارگیری تجهیزات شنود توسط دبیرخانه شورای امنیت کشور تهیه و براى طى مراحل تصویب ارائه شده است.
 
بازگشايى خانه احزاب در دولت تدبير و اميد/ فعاليت ١٠ شعبه خانه احزاب و ٣٤٠ دفتر فرعى احزاب در كشور/ صدور ٥٥ پروانه فعاليت براى احزاب و گروه هاى سياسى/ هیچ حزبی در دولت تدبیر و امید منتظر مجوز پشت درهای وزارت کشور نیست/ پيش بينى ٤ ميليارد اعتبار در لايحه بودجه ٩٧ براى كمك به احزاب/ 1000 مراسم سخنرانى در دانشگاه ها بمناسبت ١٦ آذر در سلامت و امنيت كامل برگزار شد
 
وزیر کشور با اشاره به فعالیت این وزارتخانه در حوزه تشکل ها و برگزاری راهپیمایی ها به صورت قانونی گفت: بعد از ۸ سال به لطف دولت تدبیر و امید و تاکیدات رئیس جمهور در سال اول دولت خانه احزاب با همکاری تمامی احزاب و با یک ترکیب جدید شروع به کار کرد و اکنون در تمام مراحل مشارکت های سیاست داخلی به صورت فعال ایفای نقش می کنند به گونه‌ای که اکنون خانه احزاب در ١٠ استان شعبه دارد و استان‌ها هم در این زمینه فعال هستند، همچنین در ۳۴۰ شهرستان دفاتر فرعی احزاب نیز در حال فعالیت هستند.
 
رحمانی فضلی ادامه داد: در طول فعاليت دولت تدبير و اميد نیز ۵۵ پروانه فعالیت برای احزاب و گروه‌های سیاسی صادر شده همچنین برای ۳۹۵ مورد از انجمن های صنفی تخصصی و کانونهای بازنشستگی پروانه تمدید فعالیت صادر شده است.
 
وی تأکید کرد: هیچ حزبی در دولت تدبیر و امید منتظر مجوز پشت درهای وزارت کشور نیست و به درخواست ها در موعد مقرر پاسخ داده شده است.
 
وزیر کشور با بیان اینکه در طول دولت تدبیر و امید ۱۳۰ کنگره سراسری احزاب برگزار شده است، گفت: در لایحه بودجه ۹۷ نیز حدود ۴ میلیارد تومان برای کمک به احزاب پیش بینی کرده ایم.
 
رحمانی فضلی با اشاره به برگزاری تجمعات نیز تصریح کرد: در سال جاری و در دانشگاه ها به مناسبت ۱۶ آذر ١٠٠٠ مراسم سخنرانى برگزار شده که هیچ کدام از این جلسات تعطیل نشده اند و همه آنها در سلامت و امنیت کامل برگزار شده است.
 
وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری نیز حدود ۴۲ هزار مورد سخنرانی و تجمع داشته ایم که در برخی از سخنرانی ها بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت حضور داشتند و همزمان ستادهای مختلف برگزاری مراسم ها را انجام دادند که بدون هیچ گونه درگیری و مشکل خاص امنیتی و انتظامی و با کمال آرامش تمامی مراسم ها و تجمعات برگزار شد.
 
لايحه سمن ها تهيه شده و تقديم مجلس مى شود/ به سرعت به سمت اصلاح روند آسيب هاى اجتماعى پیش می رویم/ كمك ٧ هزار و ٣٠٠ ميليارد تومانى دولت تدبير و اميد به دهيارى ها
 
وزیر کشور با تاکید بر حمایت این وزارتخانه از فعالیت سمن ها اظهار داشت: در خصوص فعالیت سازمان های مردم نهاد نیز لایحه ای آماده شده که به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد لذا برای حمایت از آنها تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
 
رحمانی فضلی ادامه داد: همچنین دستورالعمل اجرایی تامین نظم و امنیت مراسم ها و راهپیمایی های قانونی تهیه شده که بر اساس آن ناجا موظف شده تمام شرایط امنیتی و انتظامی را فراهم کنند.
 
وزير كشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حوزه رفاه و تامین اجتماعی برای اولین بار در این دولت رهبر معظم انقلاب در جلسه شورای اجتماعی مطرح فرمودند که ۲۰ سال در موضوع آسیب های اجتماعی در کشور غفلت شده؛ كه در این دولت آسیب های اجتماعی شفاف و روشن با مطالعات یکساله به کمک دانشگاهیان و دستگاه‌های اجرایی مطرح شد و رهبر معظم انقلاب ٥ جلسه را با حضور سران قوا و مسئولان تشکیل داده و دستورالعمل ها، سازماندهی ها و اولویت بندی ها را مشخص كردند كه به سرعت به سمت اصلاح روند آسيب ها پیش می رویم. این اقدام دولت بزرگترین گام در جهت ایجاد امنیت اجتماعی است که دولت تدبیر و امید خود را موظف می داند به آن پاسخ مناسب دهد.
 
رحمانى فضلى بيان كرد: ما در جهت حمایت از اقوام، اقلیت ها، مذاهب و نژادها اقدامات خوبی انجام داده ایم به طوری که در تمام مناطقی که اهل تسنن بالاترین جمعیت را دارند فرمانداران و بخشداران و یا معاونان آنها را از برادران اهل تسنن انتخاب می کنیم همچنین در حوزه تشکل‌ها به تفکیک ۲۸ تشکل در حوزه زرتشتیان، ۱۶ تشكل در حوزه ارامنه، ١٠ تشکل در حوزه آشوریان و ٣ تشكل در حوزه جامعه کلیمیان مجوز داده ایم و حمایت‌های قانونی لازم را از این عزیزان داشته و داريم.
 
وزیر کشور افزود: همچنین تدریس زبان ترکی، کردی و تركمنى در دانشگاه‌های تبریز و کردستان و گلستان در دست بررسی است.
 
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: در حوزه امکانات و منابع با توجه به اینکه در یکی از بندهای حقوق شهروندی توجه عادلانه به مناطق مختلف کشور تاکید دارد دولت نیز در بحث روستاها تلاش کرده ضمن تامین امکانات و شرایط مناسب بیشترین منابع را در اختیار روستاها قرار دهد به گونه ای که از سال ۸۲ تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان به دهيارى ها کمک شده که حدود ۷۱ درصد یعنی ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن فقط در دولت تدبیر و امید کمک شده است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید