شناسه : 359
پنجشنبه 14 دى 2018-1-4 14:28:40
وزیر کشور در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره ملت ایران گفت: ترامپ ریس جمهور آمریکا بداند این مردم از چشمه آزادی در سال ۵۷ کاملاً سیراب شدند و آزادی را گرامی داشته و هم در آغوش می فشارند و هم سخت از آن صیانت می‌کنند. این شما هستید که مجسمه آزادی را به عنوان نماد دروغین بر سر مناره ها گذاشته اید اما مانع آزادی ملت‌ها هستید.
وزیر کشور در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره ملت ایران گفت: ترامپ ریس جمهور آمریکا بداند این مردم از چشمه آزادی در سال ۵۷ کاملاً سیراب شدند و آزادی را گرامی داشته و هم در آغوش می فشارند و هم سخت از آن صیانت می‌کنند. این شما هستید که مجسمه آزادی را به عنوان نماد دروغین بر سر مناره ها گذاشته اید اما مانع آزادی ملت‌ها هستید.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در آيين تكريم و معارفه استاندار سمنان در واكنش به اظهارات اخير رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی گفت: ترامپ ریس جمهور آمریکا بداند این مردم از چشمه آزادی در سال ۵۷ کاملاً سیراب شدند و آزادی را گرامی داشته و هم در آغوش می فشارند و هم سخت از آن صیانت می‌کنند.
 
وی در ادامه افزود: این شما هستید که مجسمه آزادی را به عنوان نماد دروغین بر سر مناره ها گذاشته اید اما مانع آزادی ملت‌ها هستید.
 
وزير كشور خطاب به رييس جمهور آمريكا گفت: اين شما هستید که ملت‌ها را به بند کشیده اید و ما در سال ۵۷ بُت شما را شکستیم و آزادی را به آغوش کشیدیم.
 
رحماني فضلی ادامه داد:این شما هستید که دست گدایی، نیاز، زور و تجاوز را به اقصى نقاط دنیا دراز کرده اید.
 
وي تاكيد كرد: این شما هستید که خون ملت ها را می ریزید، منابع مردم و کشور ها را به یغما می برید پس شما گرسنه هستيد، شما بيشتر تشنه آزادی هستید تا ملت ایران.
 
وزیر کشور با اشاره به حوادث اخیر در برخی از شهرها گفت: اینها اتفاقی است که در همه کشورهای دنیا رخ می‌دهد و آمریکا یک سال درگیر تهاجم های خیابانی بر سر آن موضوع ۱ درصد و ۹۹ درصد بود همچنین این شرایط در کشورهای اروپایی و منطقه ای هم بوده و به طور کلی تنش های اجتماعی در همه جا وجود دارد.
 
رحمانی فضلی در ادامه افزود: مجموعه افرادی که در این مدت در شهرستانها فعال بوده و حضور داشتند بر اساس آمار دقیقی که داریم تعداد این افراد بیش از ۴۲ هزار نفر نبوده است که اگر هم اين تجمعات ادامه پیدا کرد به خاطر مدارا، خویشتن داری، قدرت تحمل، تعامل دولت و دستگاه های امنیتی انتظامی و نظامی بوده است.
 
دلایل اعترضات اخیر باید موشکافانه استخراج شود تا اقدام مناسب صورت بگیرد
 
رییس شورای امنیت کشور با بیان اینکه مردم برای ما عزیز هستند و تلاش ما این است که فضا آرام باشد، افزود: در این مدت کوتاه دست تمام کسانی که نسبت به ایران کینه داشته و دارند و ایران را برنمی‌تابند در قالب موضع گیری و دخالت ها و تحرکات و تهیيج ها و به واسطه رسانه های شان رو شد.
 
رحمانی‌فضلی تاکید کرد: شما که ادعای عدم دخالت در کشورها می کنید چرا این مدت در مورد ایران آن صحبت‌ها را کردید؟ شما که معتقد به حقوق بشر و استقلال کشورها در چارچوب بین المللی هستید چرا این کارها را کردید؟
 
وى ادامه داد: اکنون تحلیل‌هایی که ارائه می‌شود و اکثراً به آن اشاره می‌کنند دلایل اختلافات و اعتراضات را مسائل اقتصادی مطرح می‌کنند که بنده پرهیز دارم که این کلمه را به کار ببرم زيرا باید دقیق‌تر بررسی کنیم و دلایل را به طور جدی و موشکافانه استخراج كنيم تا بتوانیم موضع درست گرفته و اقدام مناسبی انجام دهیم.
 
با تلاش نظام اعتراضات اخیر با حداقل هزینه و بالاترین حد مدارا و به کمک مردم هدایت و حل شد
 
وزیر کشور با بیان اینکه مسئله اصلی این است که اعتراضی صورت گرفته که باید مورد توجه باشد، افزود: نظام تمام تلاش خود را به کار برد تا این اعتراضات با حداقل هزینه ها و بالاترین حد مدارا و بهترین شکل و به کمک مردم هدایت و حل شد.
 
رحمانی فضلی با اشاره به حضور خود جوش مردم در شهرستان‌ها و برپایی راهپیمایی به منظور محکوم کردن اغتشاشات اخیر گفت: بنده شخصا دستور دادم که به هیچ وجه حضور مردم در خیابان ها به طور رسمی و با حمایت و هدایت دستگاه‌های اجرایی و دولتی نباشد كه خود مردم به صورت خودجوش به صحنه آمدند و در روز اول هم مردم از ما چنین تقاضای داشتند که در محکومیت این وقایع حضور به هم رسانند كه در آن شرایط عمومی هیجانات نیاز نمیدیدیم مردم وارد شوند بلكه نگرانی داشتیم درگیری بین خود مردم ایجاد شود.
 
اتفاقات اخیر توسط شوراهای تامین شهرستان ها حل شد
 
وى ادامه داد: ما به اقتدار نیروهای امنیتی انتظامی و در شرایطی که دشمن باشد به اقتدار نیروهای نظامی مان همچنین به اقتدار شوراهای تامین ایمان داریم از همين رو مسئله اخیر اصلاً به شورای عالی امنیت ملی کشیده نشد.
 
رییس شورای امنیت کشور تاكيد كرد: اتفاقات اخیر نیز در درون شوراهای تامین شهرستان ها حل شد و بخش کوچکی از آن به سطح استان‌ها رسید از سوی دیگر در سیاست‌های کلان به منظور هدایت این جریان شورای امنیت کشور ایفای نقش کرد.
 
وی خطاب به بیگانگان گفت: شما بودید كه به وسیله فضای مجازی و رسانه های تان دروغ پراکنی کردید که البته اين برای ملت ما آموزش علمی و عملی بود که منجر شود تا به این این شبکه‌ها و رسانه‌هایی که دنبال خیر مردم نیستند اعتماد نکنند.
 
نقاط ضعف و کانون‌های اعتراض خود را با رویکرد مدارانه و طبیبانه تشخیص داده و حل کنیم
 
وزير كشور ادامه داد: در همین روزها نیز عکس هایی از حضور تانک ها در خیابان منتشر کردند و گفتند ایران حکومت نظامی اعلام کرده و تانک به خیابان آورده است، كجا در خیابان تانک آورده بودیم؟ یا اینکه صحنه های سال ۸۸ را باز تولید و پخش می‌کردند و به عنوان صحنه‌های امسال مطرح می‌كردند همچنين کشتارهایی را در شهرهای مختلف مطرح می‌کردند که اصلا چنین مسائلی مطرح نبود.
 
رحمانى فضلى با بيان اينكه اينگونه اعتراضات و تجمعات در سایر کشورها هم وجود دارند، یادآور شد: ما بهتر است نقاط ضعف و کانون‌های اعتراض خود را با رویکرد مدارانه و طبیبانه تشخیص داده و حل کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید