شناسه : 38530
يكشنبه 14 دى 1399 2021-1-4 09:28:16

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست مدیریت مصرف سوخت زمستانی کشور، در پاسخ به پرسشی از اتخاذ تصمیم برای تعطیلی تهران به دلیل آلودگی هوا گفت: هنوز تصمیم جدیدی گرفته نشده است؛ البته مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی که تعطیل هستند و در ادارات هم، بخشی از کارکنان سر کار می آیند.
وی هم چنین افزود: با توجه به ثبات و پایداری موجود هوا، معلوم نیست تا چه زمانی، آلودگی هوا را خواهیم داشت.
دکتر رحمانی‌فضلی تصریح کرد: تلاش ما این است که با کمترین هزینه این شرایط را رفع کنیم، البته تصمیم در این خصوص بر عهده کارگروهی است که قانون هوای پاک معین کرده است و آنها متناسب با شاخص ها باید این کار را انجام دهند.
وی ادامه داد: به هرحال پیشنهاد باید در مرجع ذیربط تصمیم گیری شود که این مباحث و موضوعات هم مورد بررسی است‌.
وزیر کشور همچنین گفت: جلسه ای هم که امروز داشتیم برای این است که بتوانیم با هزینه های کم، مصرف سوخت را مدیریت کنیم، مصرف خانگی بسیار بالا رفته است؛ از جمله استاندار تهران توضیح دادند که ۱۵-۱۶ درصد افزایش مصرف در تهران داریم، به هرحال همه جا را هم تعطیل کنیم، این مصارف خانگی است و مردم باید در خانه ها در مصرف سوخت مراعات و همکاری کننند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا اضافه کرد: مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا دغدغه‌ای دارند که فکر می‌کنند که اگر منفذ یا فضایی را برای تبادل هوا باز بگذارند از منظر مبارزه و مقابله با کرونا موثر باشد که مصرف را بسیار بالا برده است.
وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی های انجام شده و برنامه هایی که وزارتخانه های مختلف دارند، این مشکل هم حل شود.

تصاویر مرتبط

اضافه کردن دیدگاه جدید