شناسه : 38532
سه شنبه 23 دى 1399 2021-1-13 10:30:30
فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در هفتمین جلسه اصلی این قرارگاه ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه دستگاههای اجرایی و کمک مردم عزیز به ویژه وزارت بهداشت و فعالان حوزه بهداشت و درمان بتوانیم گامهای بلندتر، مطمئن تر و باثبات تری را برداریم تا شرایط مطلوب و مناسب شود.
فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در هفتمین جلسه اصلی این قرارگاه ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه دستگاههای اجرایی و کمک مردم عزیز به ویژه وزارت بهداشت و فعالان حوزه بهداشت و درمان بتوانیم گامهای بلندتر، مطمئن تر و باثبات تری را برداریم تا شرایط مطلوب و مناسب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه هفتمین جلسه اصلی این قرارگاه در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز دو دستور کار مهم ارزیابی گزارشهای مربوط به طرح محله محور شهید سلیمانی و طرح مدیریت هوشمند کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

 

وی افزود: در همین راستا استانداران ۴ استان به همراه روسای دانشگاههای علوم پزشکی و فرماندهان سپاه این استان ها در جلسه امروز قرارگاه حضور داشتند و گزارش ارائه شده در جلسه، نشان از توفیق نسبی طرح‌ها در همه استان‌ها و شهرهای کشور داشت.
 

فرمانده قرارگاه عملیاتی ادامه داد: خوشبختانه با همکاری و تلاشهایی که همه دستگاه های اجرایی و کادر بهداشت و درمان انجام می‌دهند، رتبه بندی شهرها از قرمز و نارنجی، عمدتا به شهرهای زرد و آبی رسیده است که گشایشی در فعالیتهای حوزه های مختلف هم در بحث مشاغل و خدمات و هم در حوزه خدمات فرهنگی ایجاد شده است.

 

وی تاکید کرد: امیدواریم با این گشایش ها، تلقی عادی سازی نشود و کماکان باید تمام دستورالعمل های بهداشتی اجرا، توصیه ها و اقدامات در رعایت فاصله اجتماعی، عدم تجمع بیش از حد و الزام استفاده از ماسک و همچنین بحث خودمراقبتی و کمک به دیگران را رعایت کنیم.

 

دکتر رحمانی فضلی گفت: گزارشی که در جلسه امروز داده شد، نشان از این دارد که مردم استقبال خوبی از این دو طرح داشتند. پایه اصلی این طرح ها بر دوش مردم بوده که الحمدا... توفیقات خوبی نیز کسب شده است.

 

وزیر کشور گفت: در جلسه امروز پیشنهاد داده شد که همکاری دستگاه‌های مختلف کماکان باید ادامه یابد تا ما بتوانیم به کمک همه دستگاهها و مردم مراحل پیشرفته کار را با استفاده از تجربیات و تحلیلهای علمی و پژوهشی که انجام شده است، با اولویت بندی مناطق، سنین و اقشار و مشاغل پیش ببریم و نگذاریم این شرایط مناسبی که ایجاد شده خدایی نکرده دوباره به شرایط قرمز و نازنجی بازگردد. 

 

وی ادامه داد: در طرح هوشمند مدیریت کرونا مبنا شهر و شهرستان است که در شهر و شهرستان مبنا محلات و در محلات خانواده است و از عنصر خانواده، محله و شهر و شهرستان و در نهایت استان را در برمی‌گیرد؛ یعنی در هر شهری که علائمی از کرونا دریافت کردیم که نشاندهنده ابتلا بالا و یا بستری گسترده در بیمارستان و یا فوت بود، باید در مراحل اولیه با رعایت اولویت بندی ها از سطح خانواده تا شهر بررسی کرده و تمامی اقدامات لازم انجام شود تا نگذاریم بیماری مجددا تسری یابد.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی تصریح کرد: ایام و مناسبتهایی در پیش رو داریم که برای ما مهم اند و باید تصمیم‌گیری های مناسب انجام شود. از جمله ۲۲ بهمن و دهه فجر که باید از الان سیاستهای لازم در نحوه برگزاری این جشن ها را برنامه ریزی و اتخاذ کنیم و تمام شرایطی که مبتنی بر سلامت مردم است، فراهم کنیم.

 

وی ادامه داد: پس از آن عیدنوروز را در پیش داریم که مقدمات عیدنوروز از اسفند با خریدها و تجمعات شروع می شود و پس از آن خود نوروز و ۱۵-۱۶روز تعطیلی ایام عید است که بحث مسافرت ها و دید و بازدیدها مطرح می شود. به دنبال این هستیم که کمیته های مربوطه ذیل ستاد ملی مقابله با کرونا، پروتکلهای لازم برای مناسبتهای پیش رو داشته باشند، تا در ستاد ملی مطرح و تصمیم گیری شود. 

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا همچنین اشاره کرد: در جلسه امروز به موضوع آثار اجتماعی بیماری کرونا اشاره شد که مسئولیت و ماموریت آن به شورای اجتماعی کشور سپرده شد تا با کمک همه دستگاهها بحث آثار اجتماعی این موضوع کاملا مورد بررسی قرار گیرد. همچنین آثار روانی بیماری کرونا نیز مطرح شد که طرح روان شناختی آن به وزارت بهداشت داده شد تا کار دقیقی در این حوزه انجام دهد تا ضمن اینکه که بحث سلامت بهداشتی مردم عزیز را فراهم می‌کنیم، سلامت روانی و شرایط اطمینان بخش اجتماعی را نیز مهیا کنیم.

 

دکتر رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با همه اقداماتی که تاکنون صورت گرفته و روند کاهشی و نزولی میزان ابتلا، بستری در بیمارستان و فوت ناشی از کرونا را داریم، با تامین واکسن برای گروههای حساس و اولویت دار نیز بتوانیم در حوزه مصون سازی، بهداشت و درمان به مرحله و شرایط با ثبات و قابل اطمینانی برسیم تا همه مردم بتوانند به فعالیتهای خود بپردازند.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه دستگاههای اجرایی و کمک مردم عزیز به ویژه وزارت بهداشت و فعالان حوزه بهداشت و درمان بتوانیم گامهای بلندتر، مطمئن تر و باثبات تری را برداریم تا شرایط مطلوب و مناسب باشد.

 

تصاویر مرتبط

اضافه کردن دیدگاه جدید