شناسه : 38556
دوشنبه 11 اسفند 1399 2021-3-2 09:26:32
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه  نشست شصت و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: همکاری ها و فعالیت هایی که اصناف در حوزه نظارت ها دارند قابل تقدیر است.
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست شصت و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: همکاری ها و فعالیت هایی که اصناف در حوزه نظارت ها دارند قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه  نشست شصت و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که امروز با حضور دستگاههای ذی ربط در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: در این جلسه مباحث و موضوعاتی که مطرح شد نشان از این است که در حوزه های مختلف پیگیری های مناسبی انجام گرفته است گزارشی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی در بحث نظارت  و بازرسی ها بود که آمار و ارقامی که ارائه شد نشان از جدیت این نیروها در کار دارد.
وزیر کشور به گزارش اصناف اشاره کرد و افزود: همکاری ها و فعالیت هایی که اصناف در حوزه نظارت دارند و همکاری های که صنوف با ما داشتند قابل تقدیر است و امیدواریم این روابط، همکاری ها و هماهنگی ها ادامه داشته باشد.
رحمانی فضلی به بحث در خصوص  بررسی در مورد تامین کالا و نظارت بر قیمت ها، برای نوروز و ماه رمضان و ذخیره سازی اشاره کرد و افزود: دستگاه های متولی گزارشی که از ذخیره سازی دادند گزارش بسیار خوبی بود و هیچگونه نگرانی نداریم؛ در مورد تعیین قیمت ها و نظارت هایی که انجام می شود و تنظیم بازار بخصوص برای کالاهای اساسی و ضروری قیمت هایی مشخص شده که امروز دقیقا تعیین مسوولیت و وظیفه شد که هم تعزیرات و هم اتحادیه ها و صنوف، نظارت دقیقی داشته باشند. این مسأله به استانداران و فرمانداران ابلاغ می شود که در استان ها چنین ستادی را تشکیل دهند و کار انجام شود.
 وزیر کشور تصریح کرد: یک گزارشی در مورد کمیت و کیفیت تولید کالاها بعد از تحریم ها در جلسه مطرح شد به ویژه در صنایعی مثل پوشاک، لوازم خانگی، غذایی و صنایع لبنیات. گزارشات بر این اشاره دارد که هم از کیفیت و هم از نظر کمیت کالا  با رشد بسیار مناسبی روبرو هستیم.
وی اضافه کرد: این رشد و موفقیت ناشی از ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق و در شرایط تحریم و افزایش قیمت ارز بوده و رسانه ها باید به این مسائل بپردازند.
وی در مورد بحث ثبت سفارش کالا برای سال ۱۴۰۰ بویژه شش ماهه اول سال اظهار داشت: با توجه به شرایط انتخابات، تغییر دولت و با توجه به نوع فضای سیاسی و اقتصادی که در این ایام خواهیم داشت، تاکید بر این است که در تامین و ذخیره سازی و هم در ثبت سفارش تصمیمات مناسبی گرفته شود بلاخص برای سه ماه پیش رو از الان، پیش بینی ها انجام شود.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: بحث هماهنگی همه اعضای جلسه در تقویت و تشویق استفاده مطلوب و مناسب مردم در ایام نوروز از فضای گردشگری موضوع بحث دیگری بود که در این جلسه داشتیم.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت کرونا امیدوار هستیم وضعیت به گونه ای باشد که استان ها و شهر های بیشتری بتوانند از ظرفیت نوروز استفاده کنند. اما تاکید بر این است که اگر وضعیت در استان ها و شهرهایی قرمز، نارنجی و زرد بود باید حتما محدودیت هایی اعمال شود که البته از نظر گردشگری، اقتصادی و تجاری مردم آنجا را دچار اشکال می کند. یکسال است که مردم مواجه با چنین مساله ای هستند. تقریباً سه عید نوروز است که ما مواجه با محدودیت هستیم، در سال ۹۸ بحث سیل را در سطح وسیعی داشتیم که موجب شد مسافرت های ما کم شود. در سال ۹۹ با بحث کرونا مواجه بودیم و الان هم در نوروز ۱۴۰۰ ادامه کرونا را داریم.
 وی افزود: در جلسه توصیه شد که با رعایت پروتکل ها و با رعایت همه شرایط اعلامی از طریق قرارگاه و ستاد بتوانیم ان شاا... گردشگری  و خرید و فروش مناسبی داشته باشیم. گزارشی که اصناف در این زمینه دادند، نمایشگاه ها ممنوع شده، جشنواره های فروش کالا از امروز شروع شده است و در حوزه جهاد کشاورزی هم قرار شد چنین کارهایی انجام شود.
 وزیر کشور در خاتمه بیان داشت: خواهش من از مردم عزیز این است که همانطور که ظرف این یکسال هماهنگی ها و همکاری های خوبی با ستاد داشتند بازهم این همکاری ها در این  مدت مانده به پایان سال هم ادامه داشته باشد.
وی افزود: البته روند کلی وضعیت کرونا در کشور بجز در استان خوزستان و برخی شهرهای دیگر استان ها روند ثابت نزولی را دارد که این روند نتیجه زحمات دوستان ما در وزارت بهداشت، ستاد و قرارگاه است. اصل مسأله همکاری مردم است، ضمن اینکه از همکاری مردم تشکر میکنم بازهم تقاضا مندیم این ایام مراعات بیشتری شود تا عید بسیار خوب و خوشی را برای مردم داشته باشیم.

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید