شناسه : 38557
سه شنبه 12 اسفند 1399 2021-3-3 07:42:17
وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی  مبارزه با کرونا در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با اشاره به تحقق ۱۲۵۰۰ تست روزانه در خوزستان این موضوع را بسیار خوب برشمرد و تصریح کرد: بیماریابی و رهگیری بیماران را بصورت جدی انجام می دهد.
وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با اشاره به تحقق ۱۲۵۰۰ تست روزانه در خوزستان این موضوع را بسیار خوب برشمرد و تصریح کرد: بیماریابی و رهگیری بیماران را بصورت جدی انجام می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان جلسه سه شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۹ قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: امروز در جلسه قرارگاه، گزارشی را از اجرای مصوبات قبلی ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی ارایه کردند. ما تا به امروز در زمینه اجرای مصوبات ستاد و قرارگاه کاملا به روز هستیم و لازم است، در این ارتباط، از تمام دستگاه ها و اعضای قرارگاه تشکر کنم.
وی در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور گفت: در جلسه امروز، گزارشی از روند بیماری در کل کشور داده شد که بحمد ا... بجز خوزستان در بقیه استان های کشور روند ثابت کاهشی را در زمینه بیماری کرونا شاهد هستیم و این نشانه ای از زحمات و تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت و همه دستگاه های معین آنها و استانداران و فرمانداران و بویژه رعایت، مشارکت و همکاری همه مردم است.
 
وزیر کشور افزود: انصافا هر چقدر قدردان مردم باشیم، بازهم نمی‌توانیم همکاری و هماهنگی آنها را جبران کنیم.
 
وی به همکاری های مردم خوزستان اشاره و در توصیف آن تصریح کرد: مردمی که از نوروز ۹۸ درگیر مسئله سیل شدند و با مشکلاتی که به همراه داشت، عیدشان را نتوانستند برگزار کنند،  و بعد در سال ۹۹ درگیر کرونا شدند ‌و طول سال ۹۹ را تا به الان درگیر این بیماری هستند‌ و با محدودیت ها و رعایت مسایل بهداشتی و مسائل اجتماعی و اقتصادی روبرو هستند.
 
رحمانی فضلی بر همین اساس تاکید کرد: هر چه میتوانیم باید از مردم تشکر کنیم و  همراهی مردم کلید موفقیت در مبارزه با این معضل خواهد بود.
 
وی با اشاره به گزارش ارائه شده در قرارگاه، پیرامون استان خوزستان اظهار داشت: به لطف خداوند، ظرف یکی دو هفته گذشته، اقدامات بسیار خوبی در خوزستان انجام شده است؛ از جمله اینکه رعایت پروتکل ها در خوزستان از محدوده ۲۰ تا ۲۵ درصد به حدود ۸۰ درصد رسیده و رعایت محدودیت های تردد بین شهری و استانی به شدت انجام می شود.
 
وی افزود: مغازه داران، کسبه و اقشار تولیدی ما در خوزستان بهترین و بیشترین همکاری را دارند‌. البته در جلسه امروز، در زمینه های حمایتی و از جمله پیش بینی فرصت برای  باز پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی، مواردی را  مطرح کردند که همه آنها مورد بررسی قرار گرفت و به بخش ذیربط ارجاع می شود.
 
فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا تاکید کرد: مرزها در خوزستان کاملا بسته است و ایرانی هایی هم که قبلاً به عراق رفته اند، وقتی بر میگردند با شرایط خاص، همه آنها تست می شوند و آنهایی که نتیجه تست، مثبت است به بیمارستان ها هدایت می شوند و قرنطینه می شوند، آنهایی هم که منفی هستند به خانه هایشان می روند. در این زمینه، خواهش ما از همه مردم این است که با وزارت بهداشت همکاری کنند.
 
وی در همین زمینه افزود: قاعدتاً وقتی مرزها بسته می شود، فشار آن به استان های همجوار مانند ایلام، کرمانشاه و کردستان منتقل می شود، لذا  مقرر شد در این استانها نیز همین مقررات و محدودیت ها اعمال شود.
 
وزیر کشور تصریح کرد: این مسأله تا دو هفته دیگر حتما ادامه خواهد داشت و ما باید تلاش کنیم وضعیت کرونا در خوزستان به حالت عادی برگردد.
 
وزیر کشور اظهار داشت: الان در خوزستان روزانه وزارت بهداشت ۱۲۵۰۰ تست می گیرد که این بسیار خوب است و بیماریابی و رهگیری بیماران را بصورت جدی انجام می دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح اعلام آمادگی کردند تا همه امکانات بهداشتی و درمانی خود را در اختیار قرار دهند، اظهار داشت: ما از امروز وضعیت خوزستان را ویژه اعلام کردیم؛ ویژه از این منظر که تمامی دستگاه های عضو قرارگاه باید تمام ظرفیت ها، منابع و  امکانات خود را به این استان سرازیر کنند و کمک کنند خوزستان دچار هیچگونه کمبودی در مقابله با بیماری از جمله در زمینه تأمین اکسیژن و اکسیژن ساز در بیمارستان ها نباشد.‌ حتی دستور صادر شد که در صورت لزوم، بتوانیم کمبود ظرفیت های بیمارستانی را در اولویت خاصی دنبال کنیم.
 
وی با اشاره به نزدیکی عید نوروز تاکید کرد: قرار شد بسیج و طرح محله محور شهید سلیمانی یک مانور دو هفته ای در کشور داشته باشند که بیش از ۱ میلیون و پانصد هزار تست خواهند داشت و مقرر شد اولویت این مانور در خوزستان باشد.
 
رحمانی فضلی با اشاره به ارتباط مستقیم ویدئو کنفرانسی با مسئولین استان خوزستان در جلسه امروز قرارگاه گفت: در جریان ارتباط امروز، مسائل خوزستان در مقابله با بیماری بررسی و تصمیمات خوبی گرفته شد و امیدواریم با مجموعه تصمیمات قرارگاه و پیگیری هایی که بعمل خواهد آمد، بزودی شاهد توفیق در کنترل بیماری در خوزستان باشیم.
وی در همین زمینه خاطر نشان کرد: ما واقعاً به مردم خوزستان مدیون هستیم و با هر میزان کار و اقدامی که انجام دهیم دین ما به مردم این استان قابل جبران نیست؛  در سه سال قبل هم که سیل بسیار بزرگی در خوزستان داشتیم که آثار آن سیل تا شش ماه در خوزستان باقی ماند و بخش زیادی از زمین های کشاورزی و خانه های مردم زیر سیل رفت و در آن نوروز هیچ مسافرتی به خوزستان نشد، در سال ۹۹ هم با توجه به وضعیت کرونا، باز هم بازار نتوانست کار کند و مسافرت ها کاهش پیدا کرد و امیدوارم با کمک مردم، کسبه و مسئولین ملی و منطقه ای سطح ایمنی لازم را بدست آوریم.
گفتنی است در پایان جلسه امروز قرارگاه، وزیر کشور از خدمات و تلاش های سرتیپ سپهر؛ جانشین پیشین سازمان بسیج مستضعفین که در دوران جانشینی، نمایندگی این سازمان را در قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا بر عهده داشت تقدیر و از تلاش های مؤثر وی در دوران همکاری با قرارگاه تجلیل بعمل آورد.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید