شناسه : 38574
پنجشنبه 21 اسفند 1399 2021-3-12 11:56:39
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه برای خروج استان قم از تک شهرستانی، افزایش تعداد شهرستان های این استان صرفاً با استفاده از ظرفیت های داخلی استان قم، در حال انجام است، گفت: این موضوع در کمیسیون ذیربط دولت تصویب شده و تلاش می کنیم تا انتهای دولت این مجوز صادر شود و فشار از روی شهرستان قم برداشته شود.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه برای خروج استان قم از تک شهرستانی، افزایش تعداد شهرستان های این استان صرفاً با استفاده از ظرفیت های داخلی استان قم، در حال انجام است، گفت: این موضوع در کمیسیون ذیربط دولت تصویب شده و تلاش می کنیم تا انتهای دولت این مجوز صادر شود و فشار از روی شهرستان قم برداشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۹۹ طرح بزرگ شهرداری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال در سالن همایش های شهرداری قم ضمن تبریک عید مبعث گفت: همه ما به عنوان کسانی که تحت رحمت و لطف و فیض الهی به واسطه بعثت قرار گرفتیم وظیفه داریم در بسط و گسترش نفوذ و اثرگذاری بعثت، حرکت کنیم.
رحمانی فضلی افزود: تداوم رسالت هدایتگری پیامبران در رسالت ائمه اطهار تجلی می یابد و پس از ائمه، جلوه ای از این رسالت را  همه کسانی که از این فیض بهره مندند، به آن نسبتی که برخوردار می ‌شوند باید نشر و گسترش بدهند.
وزیر کشور تاکید کرد: ما در مقام و جایگاه مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی، چقدر در نشر و گسترش آموزه های بعثت نقش داشته ایم و داریم؟ چقدر در بسط و گسترش بعثت موفق بودیم؟ چقدر توانستیم فضای مُلکی این جهان را رنگ و بوی ملکوتی بدهیم؟ این موضوعی است که باید همه در بعثت به آن توجه کنیم و همه از خدا بخواهیم که ما را در این مسیر یاری دهد تا بتوانیم به وظایف مان آشنا و ان شا ا... عامل آن باشیم.
وی در فراز دیگری از سخنان خود در مراسم افتتاح طرح های شهرداری قم گفت: تشکر می‌کنم از شهردار، اعضای شورای شهر و همچنین استاندار و نمایندگان عزیز که انصافاً برای استان تلاش می‌کنند.
رحمانی فضلی در ادامه با بیان اینکه همه مدیون استان قم هستیم تصریح کرد: همه ما از لطف مردم قم، علما و مراجع عزیز و بویژه از آستان مقدس حضرت معصومه(س) بهره برده ایم و متناسب با آن دِینی به عهده داریم.
وی افزود: رفع عقب افتادگی های استان، متناسب با شئونات و جایگاه قم به عنوان یک استان بین المللی، وظیفه مسئولان در این زمینه را بسیار سنگین تر کرده است.
وزیر کشور اظهار داشت: با وجود همه محدودیت ها و به تعبیری خشکسالی مالی، برای رفع مشکلات کشور و از جمله استان قم، تمام توان دولت به کار گرفته شده است .
وزیر کشور گفت: از محل اعتبارات کرونا، دولت مجوزی برای تامین پنج هزار دستگاه اتوبوس و تعدادی واگن مترو از محل تهاتر نفت تصویب کرده است که امیدواریم با واردات قطعات، این مهم محقق شود و در این روند، در تامین واگن و اتوبوس برای استان قم سهم قابل توجهی قائل خواهیم بود.
رحمانی فضلی گفت: برای خروج استان قم از تک شهرستانی، افزایش تعداد شهرستان های این استان صرفاً با استفاده از ظرفیت های داخلی استان قم، در حال انجام است که این موضوع در کمیسیون ذیربط دولت تصویب شده و تلاش می کنیم تا انتهای دولت این مجوز صادر شود و فشار از روی شهرستان قم برداشته شود . در حال حاضر، استان قم دارای یک شهرستان و یک فرمانداری است که افزایش آن، هم در اعتبارات، بودجه ها و تسهیلات موثر است و هم در توزیع جمعیت فعلی؛ یا حداقل جلوگیری از فشار جمعیت بیشتر و این وظیفه ما است و انجام وظیفه خواهیم کرد.
وزیر کشور در فراز دیگری از سخنان خود در قم گفت: ترامپ نابخرد قصد داشت با تشدید فشارها و ایجاد موضوعات مختلف در ایران، برگ برنده انتخاباتی برای خود ایجاد کند، ولی به فضل الهی بر خلاف خواست و نظر دشمن، کشور در سال ۹۹ به سلامت از این توطئه ها عبور کرد.
وی افزود: با تشدید تحریم ها، روند برگزاری انتخابات آمریکا و فشارها و توطئه های مختلف، پیش بینی ها این بود که سال ۹۹، سالی سخت را خواهیم داشت.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در کنار تمام الطاف الهی  و هدایت های رهبری و تلاش مسوولین، بار اصلی مقاومت و استقامت در مقابل توطئه های دشمن به دوش مردم بود گفت: هر کاری برای خدمت به مردم انجام دهیم، نمی توانیم دِین خود را به آنها ادا کنیم.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه استقامت و ایستادگی مردم موجب شد تا ترامپ به عنوان یک شر بین المللی از صحنه خارج شود، گفت: شکست ترامپ، پیروزی ملت ایران بود و ملت بزرگ ایران با ایستادگی و مقاومت خود، این عزت را در جهان رقم زدند که وظیفه مسئولان در قبال چنین مردمی، خدمت شبانه روزی است؛ خدمت بی منت و صادقانه. در غیر اینصورت خداوند از سر تقصیرات ما نخواهد گذشت و وظیفه ما مبتنی بر بعثت، همین خواهد بود که با ویژگی رحمت للعالمین، با محبت، مدارا و لطف با مردم روبه رو شویم، چون ما از جانب مردم، از همین ویژگی ها برخودار شدیم.   
در این آیین چهار طرح بزرگ و شاخص شهری قم شامل پیاده راه انقلاب، تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج)، بلوار حضرت خدیجه(س) و بوستان حنانه همراه با ۹۵ طرح دیگر شهری به بهره برداری رسید.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید