شناسه : 38590
سه شنبه 3 فروردين 1400 2021-4-4 10:41:31
دکتر رحمانی فضلی در گفت و گوی بهارانه با شبکه خبر سه مساله انتخابات سالم، گشایش در زندگی مردم و امنیت کشور را اولویت های اساسی وزارت کشور در سال 1400 دانست و از تمرکز تلاش های وزارت کشور و نهادهای تابعه برای عملیاتی کردن این محورها خبر داد.
دکتر رحمانی فضلی در گفت و گوی بهارانه با شبکه خبر سه مساله انتخابات سالم، گشایش در زندگی مردم و امنیت کشور را اولویت های اساسی وزارت کشور در سال 1400 دانست و از تمرکز تلاش های وزارت کشور و نهادهای تابعه برای عملیاتی کردن این محورها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در گفتگوی صمیمانه با شبکه خبر که در آستانه سال جدید برگزار شد، با تشریح اینکه محور حرکت نظام جمهوری اسلامی ایران رضایتمندی و همراهی مردم عزیز کشورمان است؛ گفت: جلب رضایت مردم اساس کار است.
وزیر کشور با بیان اینکه باید آموزش خبرنگاری در جامعه تقویت تقویت شود؛ گفت: از خبرنگاری که سوال خود را متناسب با مقتضای بحث و مجال پاسخ مطرح نکند، ناراحت می شوم و البته ناراحت نه به این معنا که عصبانی شوم بلکه به این خاطر که چرا آموزش های لازم را ندیده اند.
وزیر کشور در ادامه صحبت هایش به تجربه حضورش در صدا و سیما اشاره کرد و گفت: در دورانی که در صدا و سیما حضور داشتیم قاعده و سازوکار مشخصی برای تعامل منصفانه و طرح سوالات کارشناسانه و مرتبط تعیین شده بود و این اصول همواره مورد توجه قرار می گرفت.
وزیر کشور  در پاسخ به این سوال که آیا موردی بوده که خبرنگار با رعایت اصول حرفه ای خبرنگاری طرح سؤال کرده باشد اما با این وجود مسئول مخاطب خبرنگار از خبرنگار شاکی بوده باشد و شما از خبرنگار حمایت کرده باشید؛ گفت:  محور حرکت و کار ما حق است و در این عرصه هم در دوران حضورم در صدا و سیما و هم در وزارت کشور  همواره از کسی حمایت کرده ام که حرف حق را می گوید.
رحمانی فضلی با اشاره به در پیش بودن امر خطیر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ماه سال 1400 و با توجه به تداوم روند بیماری کرونا  گفت: بیماری کرونا بیش از یک سال است که در کشور وجود دارد و مردم واقعاً نگران هستند و برای همین رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل غربالگری مجریان انتخابات و فاصله گذاری اجتماعی  در دستور کار است.
وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه  خبر در خصوص اینکه دیدگاه تان نسبت به انگیزه اصلی افرادی که خود را در مظان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری قرار می دهند چیست؟ گفت: من از نیت هیچ کدام از کاندیداها نسبت به برنامه ها و اهداف اصلی شان خبر ندارم ولی ان شا ا... احساس تکلیف کرده اند که به کشور کمک کنند. البته نوعا افراد قابلی هستند ولی ما یک رئیس جمهور می خواهیم. امیدواریم از همه نیروها رئیس جمهور بعدی استفاده کند.
وزیر کشور در خصوص شائبه تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای  احتمالی ریاست جمهوری هم گفت: خیلی از این افراد اعلام کاندیداتوری برای انتخابات نکرده اند و ما هم از نیت افراد اطلاع نداریم لذا خیلی مشکلی وجود ندارد. البته افرادی که به صورت رسمی اعلام کاندیداتوری کرده اند، فعالیت هایشان رصد و پیگیری و تذکرات لازم داده می شود.
 رحمانی فضلی با اشاره به اینکه سخت ترین انتخابات کشور ، برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: با توجه به اینکه وزیر مربوطه خودش عضو کابینه دولت موجود است برای همین تصورات و باورها در جامعه بر این است که امکان حمایت و جانبداری وزارت کشور از رئیس جمهوری مستقر وجود دارد و بایستی تلاش شود که این دخالت و جانبداری اتفاق نیفتد.
وزیر کشور همچنین در پاسخ به این سوال که شیرین ترین دوره انتخابات کدام بوده است، گفت: همه انتخابات برای ما اهمیت دارد و البته شیرین ترین وقتی است که انتخابات را سالم و قانونی برگزار کنیم.
وزیرکشور  در پاسخ به سوال دیگری در خصوص درگیری با نامزدهای انتخاباتی هم  گفت: نامزدها واقعا شئون را رعایت می کنند و برای همین تا بحال مشکلی با داوطلبان انتخابات وجود نداشته است، البته برخی اطرافیان نامزدها گاهی پا را از حد فراتر می گذارند.
وزیر کشور در خصوص رابطه اش با همکاران هم گفت: تلاش ام بر این بوده که همکاران و کارکنان جلب شود.
رحمانی فضلی در پاسخ به سؤال در مورد اینکه اگر بنا باشد از خودتان انتقاد کنید، چه موضوعی را مطرح می کنید، گفت: انتقادی که من از خودم و دیگران از من دارند این است که مسائل را خیلی جدی می گیرم و برای همین نظم و جدیت زیادی در کار دارم.
وزیر کشور در پرسش به این سوال که چقدر در میان مردم هستید؛ گفت: میان مردم بودن و مطلع بودن از وضعیت شان دو مساله متفاوت است و بنده به عنوان وزیر کشور  از وضع مردم اطلاع زیادی دارم.
وی در این خصوص گفت: ارتباط وزارت کشور با مردم در حوزه های مختلف بالاست و تمام تلاش بر این است که تا حد ممکن رضایتمندی شهروندان جلب شود.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه در خانواده به عنوان پدر و همسر چه نمره ای به خودش می دهد؟ گفت: رضایت نسبی در خانواده وجود دارد و تا جایی که از دستم بر بیاید سعی می کنم در کار خانواده هم کمک کنم و اتفاقا کار خیلی خوبی هم است.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید