شناسه : 38635
دوشنبه 17 خرداد 1400 2021-6-8 10:21:50
در پایان پانزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، فرمانده قرارگاه به مردم عزیز ایران اطمینان خاطر داد؛ همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی، فراهم است.
در پایان پانزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، فرمانده قرارگاه به مردم عزیز ایران اطمینان خاطر داد؛ همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی، فراهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در حاشیه پانزدهمین جلسه این قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به همراهی مردم و تلاش های مؤثر دستگاههای اجرایی در کنترل و مهار بیماری کرونا؛ گفت: در جلسه امروز  موضوع های قرنطینه، انتخابات ومساله تامین واکسن برای گروههای پرخطر  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر کشور با اشاره به مساله مهم پیگیری قرنطینه و جرائم ناقضین این عرصه گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و نیروی انتظامی، اقدامات موثری در این عرصه صورت گرفته است.
رحمانی فضلی با درخواست از مردم و مبتلایان به بیماری در رعایت موضوع مهم قرنطینه، گفت: اگر بتوانیم مبتلایان را در فضاهای قرنطینه ای چه در بیمارستان ها و چه خانه ها نگهداری کنیم، قطعاً بقیه مردم می توانند در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به روند وضعیت بیماری در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: بحمدا... در همه استان ها وضعیت بیماری کماکان رو به بهبود است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه فقط در سه استان هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان وضعیت بیماری متفاوت است، گفت: در این استان ها به مراقبت های جدی نیاز داریم.
وی در این خصوص گفت: در جلسه امروز قرارگاه، تصمیم گرفته شد؛ دستورکارهای لازم به این استان ها با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی ابلاغ شود.
فرماندهی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا  در ادامه به وضعیت جاده های بین استانی در تعطیلات چند روزه اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: طبق گزارش نیروی انتظامی در مقایسه با سال های گذشته و ایام تعطیلات قبلی مردم همراهی خوبی با مصوبات ستاد ملی کرونا داشته اند که اینجا از مردم عزیز کشورمان به خاطر رعایت داوطلبانه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و همچنین از  تلاش عوامل نیروی انتظامی تشکر می کنم.
موضوع تامین واکسن برای گروههای پرخطر از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود که در این خصوص گفت: وزارت بهداشت گزارش خودش را در خصوص تزریق واکسن به افراد بالای ۶۰ سال ارائه داد و دراین خصوص واردات واکسن در مقطعی با کندی های مواجه شده  که البته وزارت بهداشت پیگیر واردات واکسن برای تزریق گروههای پرخطر طبق بازه زمانی مشخص است.
وی اضافه کرد: ان شاا... با وارد شدن واکسن ها، تزریق واکسن طبق برنامه زمان بندی شده انجام می گیرد.
فرماندهی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اظهار این موضوع که در کنار واردات واکسن خارجی، واکسن داخلی هم مورد توجه است و مقرر شده تا بیستم این ماه، ارزیابی نهایی وزارت بهداشت برای تزریق واکسن داخلی ارائه شود.   
رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: اگر به امید خدا، گزارش تاییدیه واکسن داخلی از سوی وزارت بهداشت صادر شود؛ حتما از روزهای بعدش واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می شود.
 
وزیر کشور با اشاره به اینکه در مساله واکسیناسیون عمومی امیدمان به تولید داخل است؛ خاطر نشان کرد: بحمدا... ظرفیت سازی های خوبی صورت گرفته و می توانیم ظرف چند ماه گروههای پرخطر را که عموما شامل افراد بالای ۶۰ سال است را واکسینه کنیم.
رحمانی فضلی تصریح کرد:  بیش از ۷۵ الی ۸۰ درصد فوتی ها  در همین محدوده سنی بالای ۶۰ سال است  و برای همین، با واکسینه کردن این قشر، شاهد کاهش شدید میزان فوتی ها در کشور خواهیم بود.
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنترل بیماری، بایستی همه مردم عزیز از خودشان و دیگران در مواجهه با کرونا مراقبت کنند.
 موضوع انتخابات و کرونا آخرین محور صحبت های امروز وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: دستورالعمل ویژه ای برای امر انتخابات برای مردم، مجریان و ناظران تدوین و ابلاغ شده است.
رحمانی فضلی با اشاره به آمادگی کامل همه دستگاهها در برگزاری انتخابات با رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: در  ایام تبلیغات و رأی گیری با رعایت حداکثری پروتکل ها اجازه نخواهیم داد که انتخابات که امر مهم و جشن سیاسی است؛ زمینه ای برای تسری و گسترش بیماری شود.
وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: به مردم عزیز کشورمان اطمینان خاطر میدهم که همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی، فراهم است.

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید