شناسه : 39253
سه شنبه 27 اسفند 1392 2014-3-18 10:49:01
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ هاشمی استاندار تهران با حضور در هفدهمین کنگره سراسری دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی گفت: مروز در کشور بیش از 580 هزار میلیارد تومان نقدینگی وجود دارد که مانند بمب اتم می‌تواند هر بخشی را تخریب کند مگر اینکه در تولید سرمایه گذاری شود چرا که تولید عزت کشور است و را نجات در تولید است.
به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، سید حسین هاشمی استاندار تهران با حضور و سخنرانی در هفدهمین کنگره دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی ضمن اشاره به مهم بودن همکاری صنعت و دانشگاه گفت: از ابتدای انقلاب بحث همکاری دانشگاه و صنعت مداوم مطرح شده اما امروز شاهد هستیم که درهای بسیاری میان این دوحوزه باز شده و شاهد ارتباطی قوی، محکم و ثمر بخش برای کشور هستیم.
هاشمی افزود: در تمام دنیا این ارتباط بسیار تنگاتنگ است و صنایع و دانشگاه دایما به دنبال تبادل ایده و اطلاعات برای توسعه کار با یکدیگر هستند اما در ایران به دلیل اقتصاد دولتی این موضوع مغفول مانده بود تا اینکه پس از ابلاغ سیاستهای کلی اصل 44 بارقه‌های امید مبتنی بر تغییر فضا و سپردن اقتصاد به دست مردم و ارتباط صنعت با دانشگاه ایجاد شد ولی متاسفانه به دلیل اجرای بد و انتقال اقتصاد و شرکتها از بخش دولتی به شبه دولتی‌ها این مسیر بسیار کند به پیش رفت.
وی ادامه داد: آنچه امروز امیدوار کننده برای ادامه مسیر در این حوزه است اراده ملی همه مسئولین و مردم برای سپردن اداره اقتصاد کشور به بخش خصوصی است و اگر مردم به معنای واقعی سکان دار باشند این رابطه با ثبات برقرار خواهد شد و باقی خواهد ماند.
استاندار تهران افزود: اقتصاد مقاومتی نیز با همین نگرش مطرح شده و اگر به خود متکی باشیم و فقط در ضرورت نگاه به خارج کنیم حتما روند پیشرفت را در کشور شاهد خواهیم بود.
وی افزود: عامل اصلی توسعه در کشور انسان است و کشور از ابتدای انقلاب در توسعه کمی و افزایش دانش نیروی انسانی توفیقات بسیاری داشته که غیر قابل انکار است اما در توسعه کیفی شاهد موفقیتی نیستیم.
هاشمی گفت: امیدوارم در دولت جدید که توسعه اقتصادی محور کار است بتوانیم اقتصاد را به مردم واگذار و ثروت تمام نشدنی ملت را در اقتصاد استفاده کنیم. امروز در کشور بیش از 580 هزار میلیارد تومان نقدینگی وجود دارد که مانند بمب اتم می‌تواند هر بخشی را تخریب کند مگر اینکه در تولید سرمایه‌گذاری شود چرا که تولید عزت کشور است و را نجات در تولید است.
استاندار تهران گفت: مگر می‌شود باور کرد که ایران با این همه منابع گاز و نفت و معدنی و ثروت مردمی در اقتصاد با رشد منفی مواجه باشد. رشد منفی 5.8 درصدی و 80 هزار میلیارد معوقات بانکی و 200 هزار میلیارد بدهی دستگاههای دولتی بخاطر اینست که اقتصاد به دست مردم نبود.
هاشمی افزود: دولت تدبیر و امید و دکتر روحانی عزم راسخ دارند علی رغم تمام مشکلات موجود در کشور اقتصاد را به صاحبان اصلی آن یعنی مردم بسپارد و آن موقع همگی شاهد شکوفایی اقتصادی در کشور خواهیم بود.
وی افزود: اراده و توان صنعتگران کشور به حدی است که اگر به آنها فرصت داده شود و در مدیریت اقتصاد از آنها بهره بریم غیر ممکن است دوباره با رشد منفی اقتصاد مواجه شویم و در این شش ماه از عمر دولت با این رویکرد ثبات اقتصادی در قیمتها و کاهش رشد تورم را شاهدیم چرا که اگر مشکلات را با مردم صادقانه مطرح کنیم آنها می‌پذیرند و حمایت می‌کنند.
همچنین در این مراسم تفاهم نامه همکاری بین استانداری تهران و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به امضای رییس دانشگاه و استاندار تهران رسید.
به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، سید حسین هاشمی گفت: اولین جلسه کمیسیون رسیدگی به مسایل تهران و کلانشهرها که با مصوبه هبات دولت تشکیل شده بود با حضور وزرای دولت تدبیر و امید، استاندار تهران و احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

هاشمی افزود: در این جلسه برای تعیین رییس و نواب رییس رای گیری انجام شد که دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان رییس کمیسیون و دکتر آخوندی وزیر مسکن، راه و شهرسازی نایب رییس اول و دکتر چیت جیان وزیر نیرو نایب رییس دوم انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین در این جلسه اولویتهای کاری کمیسیون و زمان تشکیل جلسات نیز مورد تصویب قرار گرفت که با عضویت اکثر وزرای دولت نشان از عزم جدی برای حل مشکلات کلانشهرها از جمله تهران دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید