شناسه : 402
چهارشنبه 11 بهمن 2018-1-31 20:14:32
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز چهارشنبه 11 بهمن ماه در حاشیه نشست با بانوان فعال اقتصادی با حضور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وزارت کشور در حوزه های امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی با کارآفرینان و فعالین این حوزه ها جلسات مستمر دارد و این دومین جلسه با بانوان فعال حوزه اقتصادی بود.
 
وی در ادامه افزود: حدود 100 نفر از بانوان از میان 2 هزار بانوی فعال حوزه اقتصادی برای حضور در این جلسه انتخاب شده بودند که کارشناسانه و دلسوزانه مسائل و موضوعات خود را در حوزه تولید مطرح کردند که ما به عنوان وزارت کشور این مباحث را جمع بندی می کنیم و آنچه که در سطح استان ها قابل حل و رفع است از طریق استانداران مان پیگیری می کنیم.
 
وزیر کشور تاکید کرد: مسائل و موضوعاتی که برای پیگیری باید به دولت ارجاع شود قطعا به رئیس جمهوری تقدیم می کنیم تا دستورات لازم را بدهند.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه نفس این جلسات با توجه به نوع حضور فعالانه ای که این افراد دارند می تواند سطح همکاری ها و هم افزایی ها را در مباحث تولیدی و اقتصادی افزایش دهد، گفت: امیدواریم خداوند توفیق دهد به عنوان متولیان و مسئولان این بخش ها پاسخگوی کسانی باشیم که در عرصه تولید و اقتصاد دارند زحمت می کشند و خواسته هایشان هم برای اینکه بتوانند سهم خود را در اقتصاد کشور تعیین کنند، قانونی، حق جویانه و دلسوزانه است.
 
وی در پاسخ به این سوال که با توجه مشکلات به وجود آمده برای مردم در پی بارش برف در روزهای اخیر و پیش بینی هواشناسی برای بارش برف در هفته آتی، آیا بررسی کرده اید که موانع و مشکلات چه بوده تا مجددا تکرار نشود؟ اظهارداشت: درباره برف اخیر باید تاکید کنم که ستاد مدیریت بحران چهارشنبه هفته گذشته به تک تک دستگاه ها اعلام کرده بود و همچنین از طریق رادیو و تلویزیون به همه مردم اعلام کردیم که جبهه پرنفوذ بارشی در راه است و بارندگی شدیدی خواهیم داشت. در 19 استان بارندگی که غالباً برف بود، شاهد بودیم که این نعمت خداوند و رحمت الهی را شکر می کنیم. 
 
وزیر کشور تصریح کرد: در این 19 استان بیشترین مشکلات را در حوزه استان تهران و در برخی موارد در قزوین شاهد بودیم و در مابقی موارد هیچگونه آسیب جانی نداشتیم.
 
رحمانی فضلی با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت بحران در روزهای برفی اخیر اظهارداشت: بیش از 8 هزار نفر از سوی ستاد بحران اسکان داده شدند، 1500 اتومبیل که در برف مانده بودند به کمک عوامل اجرایی نجات یافتند، به بیش از 10 هزار نفر تغذیه داده شد همچنین تمامی راهداری ها و پلیس راه در خدمت مردم بودند.
 
وی بیان کرد: در برخی از موارد از جمله اتوبان قم-تهران، کرج-تهران و بخشی هم در حوزه قزوین در زمینه برف روبی و انسداد جاده ها با کندی مواجه بودیم که البته بخشی از این مسئله به صاحبان اتومبیل ها برمیگردد زیرا وقتی تذکر می دهیم که زنجیر چرخ ببندید و یا به صورت کامل در ایام بارش برف مجهز باشید متاسفانه عده‌ای رعایت نکردند و همچنین مسیرهایی که پلیس بسته بود توجه نکردند و از جاده های فرعی تردد کردند که باعث مشکلاتی برای آنها شد، به طور کلی همه این ها باعث شد با مشکلاتی در این مناطق رو به رو باشیم.
 
بررسی مشکلات بارش برف روزهای اخیر با حضور وزرا، روئسای دستگاه‌های اجرایی و استانداران
 
وزیر کشور تصریح کرد: جلسه ای را ستاد مدیریت بحران در این ارتباط گذاشته و بررسی های لازم انجام گرفته و قطعا مسئولان دستگاه های مرتبط با موضوع باید پاسخگو باشند.
 
رحمانی فضلی افزود: رئیس جمهوری نیز در جلسه دولت این موضوع را مطرح کردند و به بنده مسئولیت دادند با حضور وزرا و روئسای دستگاه های اجرایی و استانداران جلسه ای بگذاریم و این مشکلاتی که به وجود آمد را بررسی و مشخص کنیم و اگر اهمال، سستی، بی توجهی و یا کم کاری اتفاق افتاده باشد قطعا با گزارشی که به رئیس جمهوری داده می شود برخورد خواهد شد و حتما گزارش کار را به رئیس جمهوری خواهیم داد.
 
وی خاطرنشان کرد: همه این ها تجربه خواهد شد تا انشالله در حوادث مشابه قبلی این مشکلات را دیگر نداشته باشیم اما مردم باید همکاری مناسبی داشته باشند زیرا وقتی در تهران روزانه بیش از 500 هزار اتومبیل ورود و خروج دارند یقینا با بسته شدن مسیر کنترل این شرایط بسیار سخت خواهد بود، به طور کلی در روزهای اخیر مردم با مشکلات زیادی مواجه شدند لذا امیدواریم با هماهنگی که مردم و مسئولان از جمله راهداری، پلیس راه و .. خواهند داشت بتوانیم با مشکلات کمتری مواجه شویم.
 
وزیر کشور یادآور شد: با همه مشکلاتی که در این چند روزه برای مردم به وجود آمد اما درعین حال بحمدالله مردم در این چند روزه بسیار بانشاط بودند اما این سخن بدین معنا نیست که ما به کم کاری ها و سهل انگاری ها توجه نکنیم.
 

اضافه کردن دیدگاه جدید