شناسه : 418
سه شنبه 17 بهمن 2018-2-6 20:20:55
وزیر کشور از عزم جدی دولت برای نصب دستگاه ای ایکس ری به منظور کاهش و کنترل قاچاق کالا در مبادی رسمی  خبر داد و گفت: میزان قاچاق کالا به 11.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.
وزیر کشور از عزم جدی دولت برای نصب دستگاه ای ایکس ری به منظور کاهش و کنترل قاچاق کالا در مبادی رسمی خبر داد و گفت: میزان قاچاق کالا به 11.5 میلیارد دلار کاهش یافته است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در حاشیه افتتاح نخستین دستگاه های ایکس ری پرسرعت کامیونی با حضور در جمع خبرنگاران اظهاداشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر داریم عبور این کالاها از مبادی رسمی است که تلاش های زیادی شده از طریق فیزیکی و روش های جدیدی همچون نصب دستگا های ایکس ری این مسئله کنترل شود.
 
وی با بیان اینکه امروز یکی از دستگاه های پیشرفته و نسل 4 افتتاح شد که روزانه می تواند 1200 تا 1300 کانتینر را کنترل و چک کند، افزود: روش چک کردن این دستگاه در سه مرحله انجام می گیرد که با توانایی هایی که دارند نشان می دهند که می توانند بارهای اضافی و .. درست تشخیص دهد و همچنین توانایی این را دارند با بارنامه ها کنترل لازم را انجام دهند لذا امیدواریم با تقویت سیستم های ایکس ری که اکنون در گمرکات اصلی در حال نصب است و در نقاط دیگری هم که نیاز باشد تامین خواهد شد انشالله بتوانیم موضوع قاچاق کالا را در مبادی رسمی کاملا کنترل کنیم. 
 
وزیر کشور خاطرنشان کرد: در مبادی غیر رسمی مانند کولبری هم دستورالعمل های جدیدی در دولت تصویب شد و اجرای آن از یک ماه قبل آغاز شده و با اجرای این طرح می توان  گفت بیش از 60 درصد کولبری ها در کنترل دقیق هستند البته زیرساخت های دیگر نیز لازم است که استانداران و گمرک و سایر دستگاه ها در تلاش هستند که انجام دهند.
 
رحمانی فضلی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته میزان قاچاق کالا از 20 میلیارد دلار در مبادی رسمی و غیررسمی به 11.5میلیارد دلار رسیده که باید با تلاش مضاعف تر و برنامه ریزی لازم این میزان را کم کرده و به صرف برسانیم.
 
 

اضافه کردن دیدگاه جدید