شناسه : 41854
شنبه 16 مرداد 1395 2016-8-6 09:27:36
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛‌ غلامرضا یاوند عباسی روز پنجشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان همدان افزود: شان ایثارگران بالاتر از این است که خود را متعلق به جریان یا گروهی بدانند و همه جریانها، اعتبار خود را از جریان ایثارگری می گیرند.
وی بیان کرد: برای موفقیت نظام جمهوری اسلامی این جریان ایثارگری باید در همه شئون زندگی جاری باشد و الگوی همگان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه با ورود شهدای گلگون کفن به میهن در چند وقت اخیر عطر شهادت فضا را پر کرده است ادامه داد: در این روزها حال و هوای شهر آغشته به عطر شهدای تشییع شده است چرا که هر نوبت که این شهدا تشییع می شوند تا یک مدت یک حال و هوای معنوی و خاصی شهر را فرا می گیرد.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به نقش رزمندگان استان همدان در هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: همه استانها در دفاع مقدس نقش پر رنگی داشته اند اما همدان از این بین استان برجسته ای بوده است.
یاوند عباسی اظهار کرد: یکی از عواملی که می تواند موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شود عملکرد ایثارگران است.
وی با بیان اینکه بسیاری از ابزارهای فرهنگی و هنری می تواند به توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کمک کند افزود: اما اگر یک فرزند شهید در جایگاهی قرار گیرد خدمات موثری باشد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطلوب ترخواهد بود.
وی ادامه داد: زمینه رشد و بالندگی ایثارگران را باید فراهم شود تا این افراد بیشتر خود را نشان دهند.
مشاور وزیر کشور با بیان اینکه سرکشی از خانواده شهدا باید در دستور کار قرار گیرد افزود: در دولت هم رییس جمهوری دیدار مستمر با خانواده شهدا و ایثارگران دارند که باید سرمشق همه مدیران در سطوح مختلف باشد و این نشان دهنده توجه عملی به حوزه ایثار و شهادت است.
یاوند عباسی تصریح کرد: این اقدام می تواند در تمام جایگاه های اجرایی به عنوان تقویم منظمی بیرون آید و جزو وظایف لاینفک دستگاه ها برای سرکشی ها باشد.
وی بیان کرد: سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان نباید موجب مزاحمت و اذیت خانواده ها شود بلکه بتواند آنها را خوشحال کند و هم موجب تقویت روحیه مسئولان و انگیزه بیشتری برای خدمت رسانی شود.
وی ادامه داد: یکی از مولفه های ولایتمداری این است که دولت را در کسب و ارتقا رضایت مردم کمک کنیم چرا که دولت مظهر نظام جمهوری اسلامی است و هر دولتی که در جمهوری اسلامی بر سرکار می آید مظهر اراده مردم و شناسه نظام جمهوری اسلامی در همه دنیا است.
مشاور وزیر کشور خاطرنشان کرد: اگر دولت در امر خدمت رسانی و خدمتگزاری توفیق پیدا کند و ما و ایثارگران در این راه همراه باشیم نشان دهنده ولایتمداری آنها است، چرا که انتظار رهبری بسیج همه امکانات برای کمک به دولت خدمتگزار برای خدمت به مردم است.
استان همدان هشت هزار شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


اضافه کردن دیدگاه جدید