شناسه : 41855
شنبه 16 مرداد 1395 2016-8-6 11:42:29
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از سازمان مدیریت بحران کشور،اسماعیل نجار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران که به منظور مرور درس های آموخته شده از حادثه شهران و وضعیت شریانهای حیاتی در شهر تهران تشکیل شده بود گفت : برگزاری اینگونه جلسات برای مرور اقدامات و بررسی نقاط ضعف و قوت در ارائه عملکرد موثر در حوادث آتی بسیار موثر است.

وی افزود: حادثه شهران نشان داد همجواری شریانهای حیاتی بدون رعایت مباحث فنی خطری بالقوه برای تهدید جوامع شهری است و در اجرای این شبکه ها مدیریت یکپارچه وجود ندارد.

نجار تأکید کرد: در مقررات مربوط به حفاری های مورد نیاز در مراکز جمعیتی به ویژه کلان شهرها لازم است از لحاظ نرافزاری و سخت افزاری تجدید نظر انجام گیرد و استفاذه از پوشش بیمه ای برای جبران خسارت ضروری است.

معاون وزیر کشور با یادآوری حوادث مشابه و آتش سوزی جنگلها ، عزم ملی و جدی همه سازمانهای امدادی و مرتبط برای پیشگیری و آموزش در زمینه پیش بینی از حریق و اطفاء آن و همچنین جلوگیری ازبین رفتن منابع عمومی کشور را خواستار شد.

در این جلسه دستگاههای مرتبط با مدیرت بحران به ارائه درس های آموخته شده از حادثه شهران پرداختند.

لازم به ذکر است در سحرگاه ۲۸ خرداد نشست زمین در میدان شهران باعث شکستگی خط لوله گاز و انفجاری مهیب در این منطقه شد؛ انفجاری که گودالی عمیق در خیابان ایجاد کرد و شعله‌های آن تا ارتفاع ۲۰ متری به هوا بلند شد.
انتهای پیام/ه

اضافه کردن دیدگاه جدید