شناسه : 42283
پنجشنبه 20 آبان 1395 2016-11-10 22:25:23
به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین افتتاح چهارمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته تبریز، اظهار کرد: دنیای اسلام امروز نیازمند قدرت است و اقتصاد مقاومتی، منشا قدرت و سرمایه اصلی کشورهای اسلامی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: امروز که رهبر معظم انقلاب، اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند رییس جمهور و هیات دولت به دنبال تحقق آن هستند و بر ما وظیفه است این موضوع را با تمام توان پیگیر باشیم.
وی گفت: دولت بعد از فرمایش و دستور رهبری با اراده ای بسیار زیاد این موضوع را در برنامه کاری خود اعم از بودجه و همه تصمیمات اقتصادی قرار داده است.
وی ادامه داد: هدف گذاری بسیار دقیقی در همه عرصه ها شکل گرفته و مردم به عنوان اصلی ترین محور اقتصاد مقاومتی مد نظر هستند و باید به دنیا ثابت کنیم که ایران با ایمان مردم خود، قادر به پشت سر گذاشتن معضلات است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه در مقابل نسل انقلاب و کنونی و آیندگان کشور متعهدیم که کشور را به اوج سرافرازی و پیشرفت برسانیم افزود: از منظر منابع طبیعی، ایران سرشار از امکانات و از منظر علم و تکنولوژی سرشار از نبوغ و انسان های خلاق است و باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
وی افزود: در سه سال گذشته و در حوزه های مختلف شاهد پیشرفت های خوبی هستیم و هر روز شاهد خلاقیت ها و نوآوری های جدیدی هستیم و این نمایشگاه نشان دهنده علم، تکنولوژی و ایمان و انگیزه شماهاست که ما می توانیم را به نمایش می گذارد.
وی با بیان اینکه در 38 سال گذشته مشکلات زیادی برای ما ایجاد شد که می توانست کشورمان را در بن بست عظیمی قرار دهد گفت: با تکیه بر خداوند متعال و پشتوانه عقلی و عملی همه آنها را شکستیم.
رحمانی فضلی افزود: هیچ بن بستی در زندگی و عالم هستی نیست به شرطی که خلاقیت ها را با عقلانیت، فکر، علم و دانش در همه عرصه ها بکار بریم.
وی خاطرنشان کرد: فلسفه خلقت علم، بهبود زندگی بشر است از این رو ضروری است در جهت افزایش بهره وری و تنظیم روابط صحیح از علم استفاده کنیم و در این بین باید قدردان کسانی باشیم که در شرایط کنونی در عرصه علم و فناروی فعالیت می کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید