شناسه : 423
سه شنبه 17 بهمن 1396 2018-2-6 21:49:17
وزیر کشور از تعیین تکلیف وضعیت 12 هزار کانتینر متروکه بندر شهید رجایی ظرف یک ماه آینده در جلسه مشترک 5 دستگاه مرتبط با این موضوع خبر داد.
وزیر کشور در حاشیه بازدید از اسکله بندر شهید رجایی خبر داد:

تعیین تکلیف 12 هزار کانتینر متروکه بندر شهید رجایی ظرف یک ماه آینده

وزیر کشور از تعیین تکلیف وضعیت 12 هزار کانتینر متروکه بندر شهید رجایی ظرف یک ماه آینده در جلسه مشترک 5 دستگاه مرتبط با این موضوع خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی  وزیر کشور عصر امروز سه شنبه 17 بهمن ماه در جریان نخستین روز سفر خود به استان هرمزگان از اسکله بندر شهید رجایی بازدید کرد.

 

وی در حاشیه این بازدید با حضور در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهارداشت: بندر شهید رجایی بندر بسیار فعالی است و انشالله با دستگاه های جدیدی که در حال نصب است بتوان ظرفیت نسبی این بندر را که بیش از 100 میلیون است زیر بار برود.

 

وزیر کشور افزود: یکی از مشکلاتی که مسئولان مربوط به به آن اشاره کردند متروکه شدن کانتینرهایی است که به هر دلیلی ترخیص نشدند.

 

رحمانی فضلی با اشاره به گزارش ارائه شده مبنی بر وجود 10 تا 12 هزار کانتینر متروکه در بندرشهید رجایی تصریح کرد: اینها سرمایه کشور است که در این بندر نگهداری می شود و از سوی دیگر نگهداری این تعداد کانتینر مسئله انبارداری را در اینجا با مشکل مواجه کرده است.

 

وی گفت: تصمیمان بر این است که دستگاه های مربوطه از جمله استاندار، گمرک، نیروی انتظامی، قوه قضاییه و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ظرف یک ماه آینده جلسه ای در وزارت کشور تشکیل و این موضوع را تعیین تکلیف کنند.

 

وزیر کشور با بیان اینکه به نیابت از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اینکار را انجام خواهیم داد، یادآور شد: انشالله با تحقق این امر هم سرمایه ای که در اینجا خوابیده آزاد شود و هم مشکل انبارداری بندر شهید رجایی رفع شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید