شناسه : 42307
سه شنبه 25 آبان 1395 2016-11-15 14:23:05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمد حسین مقیمی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: در شرایطی که کشورهای همسایه درگیر جنگ هستند، ایران در ثبات و آرامش به سر می برد.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد سلامت در جامعه اظهار کرد: دولت در تلاش است تا سلامت جامعه را طبق قانون اساسی و احکام اسلام تامین و شرایط را برای زندگی مردم فراهم کند.
مقیمی افزود: وزارت کشور با کمک گیری از موسسات پژوهشی و دانشگاه ها گزارشی پژوهشی تهیه کرده و تصمیمات بسیار جدی برای حل مسائل اجتماعی در نظر گرفته است.
معاون سیاسی وزارت کشور گفت: این گزارش از وضعیت مسائل اجتماعی کشور که به دستور رئیس جمهور تهیه شده است به مقام معظم رهبری تقدیم شد و ایشان رهنمودهایی ارائه دادند.
وی افزود: در نقاط مختلف کشور چالش های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد وجود دارد که دولت با تهیه و ارائه این گزارش شرایطی را فراهم کرد که همه مردم خود را در کاهش مسائل و معضلات اجتماعی مسئول بدانند.
مقیمی با اشاره به تهیه طرح ارتقای سلامت توسط دولت گفت: قبل ازاین طرح حدود 70 درصد هزینه ها توسط مردم پرداخت می شد که با اجرای طرح ارتقای سلامت ، در شهرها هفت درصد و در روستاها سه درصد هزینه ها پرداخت پرداخت می شود.
معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به تحولی که این طرح در ارتقای سلامت جامعه ایجاد کرده است گفت: در گذشته بسیاری از مردم به دلیل فقر و سنگینی هزینه درمان در شریط سختی به سر می بردند.
وی با اشاره به وضعیت سخت معیشتی مردم گفت:تصمیماتی گرفتیم که می بایست اثرات آن را همچون افزایش حقوق ها بپذیریم و در خصوص تمام موضوعات مورد تصمیم گیری که تاکنون اجرا نشده اند دولت باید آنها را اجرا کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید