شناسه : 42310
چهارشنبه 26 آبان 1395 2016-11-16 09:06:57

وی از مهم‌ترین اشکال فعالیت‌های اجتماعی را تشکل‌های اجتماعی دانست که با اهداف غیرسیاسی و غیرانتفاعی در کشور فعال شده‌اند و امروز از سوی وزارت کشور برای فعالیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد از این تشکل‌ها مجوز صادر شده است.

معاون امور سازمان‌های مردم‌نهاد معاونت امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور تأکید کرد: علاوه بر وزارت کشور دو دستگاه بهزیستی و نیروی انتظامی نیز برای فعالیت تشکل‌ها مجوز صادر می‌کنند.

مشکینی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های پیرامون تشکل‌ها را برگزاری دوره‌های توانمندسازی عنوان و اضافه کرد: در این راستا توانمندسازی چهار هزار تشکل از سوی وزارت کشور هدف‌گذاری شده است.

وی با تأکید به اختصاص ۲۵ ساعت زمان برای هر تشکل و آشنا شدن آن ها با مباحث مختلف اضافه کرد: در استان اردبیل نیز به عنوان هجدهمین استان دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

مشاور عالی وزیر کشور با تأکید به اینکه تاکنون دو هزار و ۷۰۰ تشکل در این دوره‌ها مشارکت داشته‌اند، تأکید کرد: در واقع هدف از دوره‌ها آشنا شدن تشکل‌ها با مباحث روز جامعه، احصا آسیب‌های اجتماعی و نحوه موجه و پیشگیری از آسیب‌ها است.

مشکینی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین تأکیدات مسئولان ارشد کشور گفتمان سازی مقوله سرمایه اجتماعی است و لازم است برای تحقق آن تشکل‌های اجتماعی ورود آگاهانه و معقولی داشته باشند.

اضافه کردن دیدگاه جدید