شناسه : 42311
چهارشنبه 26 آبان 1395 2016-11-16 10:15:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ علی اوسط هاشمی در این دیدار بر اهمیت افزایش مراودات مرزی تاکید کرد و گفت: بالا بردن حجم مراودات مرزی بین دو کشور موجب رونق  معیشت مرزنشینان می شود. وی حذف ویزا برای مسافران دو کشور را آرزوی دیرینه خواند و افزود: تسهیل در عبور و مرور مردم و تجار دو کشور تاثیر بسزایی در روند رشد و توسعه منطقه در پی خواهد داشت. 
استاندار با اشاره به احداث پل دوم میلک افزود: نگاه مشترک دو کشور در توسعه مرز میلک نقطه عطفی در ایجاد بارانداز ملی خواهد بود.
وی ادامه داد: اختلاف نظر مرزبانان دو کشور در مبادی ورودی مرز بعضا موجب نارضایتی تجار می شود که با مدیریت صحیح باید مانع از ایجاد نارضایتی شویم.
نماینده عالی دولت ایران در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان آمادگی همکاری در زمینه های گوناگون بهداشت و درمان، آموزش و گردشگری با کشور افغانستان دارد. 
وی از همراهی والیان قندهار، نیمروز، فراه و هرات در نشستهای مشترک با استانهای همجوار ایران قدردانی کرد و افزود: تداوم این نشستها بدون تردید توسعه مراودات دو جانبه را به ارمغان می آورد. استاندار در بخشی از سخنان خود به موقعیت بندر چابهار اشاره کرد و گفت: دسترسی به آبهای آزاد با افزایش ظرفیت بندر چابهار بهترین فرصت برای بهره مندی تحار افغان است که باید آنرا مورد توجه قرار دهند.

اضافه کردن دیدگاه جدید