شناسه : 439
جمعه 20 بهمن 2018-2-9 12:01:03
وزیر کشور با بیان اینکه تمامی جزایر باید با توجه به ویژگی و ظرفیت های خود طرح توسعه داشته باشند از آمادگی پرداخت تسهیلات مشاغل خرد در جزایر منوط به داشتن طرح های مشخص خبر داد.
وزیر کشور با بیان اینکه تمامی جزایر باید با توجه به ویژگی و ظرفیت های خود طرح توسعه داشته باشند از آمادگی پرداخت تسهیلات مشاغل خرد در جزایر منوط به داشتن طرح های مشخص خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه پس از بازدید از جزایر ۱۴ گانه استان هرمزگان در جلسه کارگروه توسعه جزایر این استان که در محل استانداری هرمزگان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: جزایر استان هرمزگان باید طرح توسعه داشته باشند تا ۱۰ سال آینده را پیش بینی کنیم و هدف گذاری ها و پروژه ها نیز متناسب با این طرح‌ها تعیین شوند.

وی در ادامه افزود: تمامی پروژه‌های که تعریف شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت اما اگر طرح توسعه دقیق نداشته باشیم نمی توانیم منسجم مسائل را دنبال کنیم.

وزیر کشور  تصریح کر:  تمام پروژه هایی که برای این جزایر پیش بینی شده دستگاه‌ها در اولویت خود قرار دهند و نیازی نیست و قرار هم نیست برای انجام این پروژه‌ها اعتبار جدید بگیریم همه دستگاه‌ها موظف و مکلف هستند تمام این پروژه ها را در اولویت دستگاه خود قرار دهند.

 رحمانی فضلی بیان کرد: اگر در پروژه ای  بحث تخصیص اعتبارات سال ۹۶ مطرح شد با آقای رئیس جمهور صحبت می‌کنیم تا تخصیص پروژه‌هایی که مربوط به این جزایر است را بگیریم بنابراین به هر اندازه که در انجام پروژه ها در این جزایر هزینه کنید تخصیص آن را می‌گیریم و جای نگرانی در زمینه تخصیص اعتبارات وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: به این جزایر توجه ویژه داشته باشید تعداد این جزایر خیلی نیست و جمعیت آنها از هزار تا ۱۵۰ هزار نفر است و خواسته‌های ساکنین این جزایر خواسته‌های بسیار سخت مشکلی نبوده و نیست و این خواسته ها حق آنهاست، این خانواده ها با هر کمبودی که وجود داشته همچنان در حال زندگی در این جزایر هستند و ما باید به آنها کمک کنیم تا زندگی شان تسهیل شود. تامین آب و برق و مدرسه و پزشک و مرکز درمانی از جمله امکاناتی است که همه کشور باید دارا باشند بنابراین آنها چیزی اضافی از ما نخواسته اند.

وزیر کشور گفت: تعداد کمی در این جزیره با مسئله بیکاری مواجه هستند که دستگاه‌های خاصی که در این جزیره ها با امکانات گسترده و وسیع در حال فعالیتند از جمله وزارت نفت نسبت به استخدام این افراد و ارائه تسهیلات اقدام کنند همچنین ما هم آمادگی داریم به افراد جویای کار در این جزایر تسهیلات پرداخت کنیم لذا اگر طرح مشخصی وجود داشته باشد حاضریم تمام تسهیلات مشاغل خرد  در این جزایر را تامین کنیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: هر سه ماه گزارش عملکرد دستگاه ها را توسط معاونت اقتصادی وزارت کشور به عنوان مسئول پیگیری این برنامه دریافت می‌کنیم گزارش نخستین جلسه نیز به رئیس جمهور تقدیم می‌شود و دستور اقدام را از ایشان می گیریم و به دستگاه‌های ابلاغ می‌کنیم که مصوبه دولت تلقی می‌شود بنابراین همه باید در این خصوص پیگیری جدی داشته باشند.

وی خطاب به استاندار هرمزگان گفت: جزایر استان هرمزگان با توجه به ظرفیت و ویژگی های خاصی که دارند باید طرح توسعه داشته باشند.

وزیر کشور تاکید کرد: مسئولین دستگاه اجرایی با توجه به اولویتی که آقای رئیس‌جمهور در زمینه توسعه جزایر دارند حتما این مسئله را جدی بگیرند و اگر نیاز به کمک ما بوده حتماً اعلام کنند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

رحمانی فضلی یادآور شد: در سطح استان نیز جلسات کارگروه توسعه جزایر هرمزگان توسط استاندار پیگیری می‌شود و معاونت عمرانی استانداری نیز فهرستی را تهیه و زمان بندی مشخصی برای اجرای برنامه‌ها تعیین کند و از تمامی دستگاه‌ها زمان‌بندی اجرای پروژه‌ها را دریافت کنند همچنین در تهران معاونت اقتصادی وزارت کشور مسئول پیگیری اجرای این پروژه ها است که پیگیری های لازم را انجام می دهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید