شناسه : 44409
دوشنبه 18 مرداد 1400 2021-8-9 19:55:50
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بر تجمیع تجربیات و ارزیابی اقدامات انجام گرفته در امر مقابله با کرونا در طی یک و نیم سال اخیر در همایش امروز استانداران سراسر کشور خبر داد و گفت: تجربیات و اقدامات صورت گرفته، برای اتخاذ گام های مؤثرتر در امر مقابله با کرونا، به ستاد ملی کرونا، ارائه می شود.
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بر تجمیع تجربیات و ارزیابی اقدامات انجام گرفته در امر مقابله با کرونا در طی یک و نیم سال اخیر در همایش امروز استانداران سراسر کشور خبر داد و گفت: تجربیات و اقدامات صورت گرفته، برای اتخاذ گام های مؤثرتر در امر مقابله با کرونا، به ستاد ملی کرونا، ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در همایش امروز استانداران سراسر کشور با بیان اینکه این نشست بنا به درخواست رئیس جمهور محترم در خصوص تجمیع تجربیات یک و نیم سال اخیر در امر مقابله با کرونا، برگزار شد، گفت: پیرو دستوری که رئیس جمهور محترم در خصوص ارزیابی و بازنگری مجموعه فعالیت دستگاه های مختلف در خصوص کرونا داشته اند، استانداران سراسر کشور در نشست امروز تجربیات خودشان، نقاط قوت، نقاط ضعف، کاستی ها، توصیه ها و پیشنهاداتی که می تواند در مسیر پیش رو برای مردم عزیز مان موثر باشد و طرح جامعی که رئیس جمهور محترم در نظر دارند، از جمله؛ مبتنی بر این نظریات تدوین می شود، را مطرح کردند که مورد بحث و بررسی مفصل قرار گرفت.
وزیر کشور با اشاره به این موضوع که استانداران و روسای دانشگاههای علوم پزشکی در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و به صورت میدانی با همه مسائل و مشکلات آشنا هستند؛ تصریح کرد: پیشنهاداتی که در نشست  امروز از سوی دوستان  مطرح شد، جمع بندی و در جلسه ستاد مورد بررسی قرار می گیرد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در ادامه صحبتهایش گفت: اگر طرح ها و پیشنهادات ارائه شده مورد حمایت و عملیاتی و اجرایی شود؛ قطعاً در ادامه مسیر مقابله با کرونا مؤثر واقع خواهد شد.
نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به آغاز ماه محرم از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در جلسه امروز بود و در این خصوص گفت: نحوه رعایت پروتکل ها با توجه به اینکه در طلیعه ماه محرم و دهه اول این ماه عزیز هستیم و کشور در شرایط خاصی در بیماری کرونا قرار گرفته است، اهمیت دارد. ما هم دغدغه و نگرانی رعایت پروتکل های بهداشتی را داریم و از طرف دیگر هم، مناسک و اعمال ماه محرم برای همه محترم است و همیشه مردم ایران که عاشقان ابا عبدا... و یاران باوفای ایشان هستند؛ اهتمام به عزاداری ها به صورت امری اعتقادی و لازم، همواره دنبال شده است.
دکتر رحمانی فضلی در همین خصوص گفت: به استانداران سراسر کشور توصیه جدی شده تا به دستگاههای اجرایی استانی تاکید کنند و دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان ناظر اصلی با هیات ها و سطوح مختلف سازمان تبلیغات چه در سطح ملی که مسئول اجرای پروتکلهاست و چه در استان ها که واحدهای استانی سازمان تبلیغات مسئول هستند؛ یک هماهنگی بسیار جدی برقرار باشد که ان شاا... بتوانیم طبق پروتکل های ابلاغی، هم عزاداری ها به صورت کاملا بهداشتی و متناسب با شرایط داشته باشیم و هم سلامت مردم حفظ و تامین شود.
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه محوریت کار با مردم است؛ خاطر نشان کرد: هر کاری که انجام دهیم، نهایتاً این مردم خوب ما هستند که حتماً می بایست مثل همیشه واقعا ما را یاری کنند.
وزیر کشور در ادامه با اعلام مراتب تشکر و قدردانی از مردم عزیز کشورمان از طرف همه استانداران کشور، گفت: لازم می دانم به نوبه خود نیز هم از مردم خوب که در این  یک سال و نیم همراهی بسیار خوبی در امر مقابله با کرونا داشته اند و همچنین از کادر درمانی اعم از کارکنان، مدیران، پرستاران و پزشکان عزیز و همه کسانی که در امر بهداشت فعال هستند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.
وی ادامه داد: قدردان زحمات  همه این عزیزان هستیم و دشواری کار آنها را درک می کنیم؛ نجات جان انسان ها برای همه ما مهم است و یک عبادت است و امید داریم خداوند متعال اجر و عاقبت بخیری نصیب همه عزیزان کادر درمان کند و مردم عزیز هم به ما کمک کنند که ان شا... بتوانیم این پدیده را مدیریت و مهار کنیم.

گفتنی است پیرو گزارش های ارائه شده در نشست امروز از سوی برخی از استانداران، وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در ابلاغیه جدیدی خطاب به وزرای صمت، بهداشت، نفت و نیرو، رفع فوری برخی نواقص حادث در روند تأمین اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز مورد نیاز برخی از مراکز درمانی را خواستار شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید