شناسه : 468
يكشنبه 29 بهمن 2018-2-18 12:35:13
اعضای شورای اجتماعی کشور در نود و هفتمین جلسه خود تصویب کردند که طرح افزايش واحدهای آموزشی پيش از ازدواج از ابتدای سال 1397 در 10 استان دارای طلاق بالای ميانگين كشوری اجرايی شود.
اعضای شورای اجتماعی کشور در نود و هفتمین جلسه خود تصویب کردند که طرح افزايش واحدهای آموزشی پيش از ازدواج از ابتدای سال 1397 در 10 استان دارای طلاق بالای ميانگين كشوری اجرايی شود.
نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشورظهر امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین رئیس شورای اجتماعی کشور و با حضور دستگاه‌های مرتبط در محل این وزارتخانه برگزار شد.


در این جلسه مصوب شد، طرح افزايش واحدهای آموزشی پيش از ازدواج از ابتدای سال 1397 در 10 استان داراي طلاق بالای ميانگين كشوری اجرايی شود. همچنین كليه دستگاه‌های ذيربط به ويژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان بهزيستی، قوه قضائيه و سازمان تبليغات اسلامی ضمن بسترسازی و هماهنگی در اجرای طرح، تسريع لازم را بعمل آورند. ازسوی دیگر استانداران استان‌های هدف موظفند با تشكيل جلسات ويژه به اجرای سريع‌تر طرح ياری رسانند.


اعضای جلسه همچنین تصویب کردند که  به موازات اقدامات فوق ، سامانه ثبت الكترونيك طلاق در استان‌های 10 گانه هدف از طريق سازمان بهزيستی استقرار يافته و تسهیلات لازم جهت دسترسی به مشاوره‌های خانواده فراهم آيد.


ارائه مطالعات تحليلی و تطبيقی وضعيت طلاق در كشور از سوی سازمان ثبت احوال و ساير دستگاه‌های مرتبط هر سه ماه  به شورای اجتماعی کشور، آموزش مربيان و مددكاران با انگيزه جهت بكارگيری در طرح‌های آموزشی و مشاوره ای و گسترده کردن اجرای اين گونه طرح‌ها به صورت كشوری از دیگر مصوبات نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور بود.


اعضای شورای اجتماعی کشور مصوب کردند که دبيرخانه شورای اجتماعی كشور در جهت بهره‌گيری از ظرفيت سمن‌ها، اصحاب رسانه، گروه‌های مرجع همانند روحانيون و هنرمندان ، برنامه‌ريزی لازم را انجام دهد. همچنين نظر به نقش ويژه قضات دادگاه‌های خانواده در كاهش طلاق ، جلسات مقتضی در اين زمينه برگزار شود.


 با توجه به نقش موثر رسانه ملی در فرهنگ‌سازی و آموزش‌های عمومی مصوب شد که صدا و سيما برنامه ويژه‌ای را طراحی و با تعيين نقش و مسئوليت ساير دستگاه‌ها در حمايت از اين گونه فعاليت‌ها ، برنامه‌های خود را به شورا اعلام نمايد. همچنين تصمیم گیری شد که دبيرخانه شورای اجتماعی برای انتقال اطلاعات موجود به برنامه سازان رسانه‌ای ، زمينه تشكيل جلسات مشترك را فراهم نمايد.


در نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور مصوب شد که  كليه دستگاه‌های عضو شورای اجتماعی ظرف يك هفته، گزارش مستندی از اقدامات فوق‌العاده خود را در حوزه كاهش آسيب‌های اجتماعی به همراه ، طرح‌های، پيشنهادی سال 97 به دبيرخانه شورا ارسال کنند.

 

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید