شناسه : 624
جمعه 21 ارديبهشت 1397 2018-5-11 14:37:08
وزیر کشور در جریان سفر به استان قم با 7 تن از آیات عظام و مراجع تقلید دیدار و گزارشی از اقدامات این وزارتخانه و دولت در سال 96 و برنامه های آتی ارائه کرد.
وزیر کشور در جریان سفر به استان قم با 7 تن از آیات عظام و مراجع تقلید دیدار و گزارشی از اقدامات این وزارتخانه و دولت در سال 96 و برنامه های آتی ارائه کرد.
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در جریان سفری 2 روزه به استان قم با آیات عظام و مراجع تقلید حضرات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، سبحانی، علوی گرگانی، نوری همدانی و وحید خراسانی و حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
 
وزیر کشور در این دیدارهای جداگانه گزارشی از عملکرد و اقدامات وزارت کشور در حوزه سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ارائه و اولویت های 97 وزارت کشور و دولت تدبیر و امید را تشریح کرد. اهم سخنان رحمانی فضلی در دیدار با آیات اعظام و مراجع به شرح زیر است.
 
رحمانی فضلی در این دیدارها با ابلاغ سلام رئیس جمهوری به آیات عظام و مراجع تقلید اظهار داشت: سال ۹۶ سال پر فراز و نشیبی برای وزارت کشور بود در این سال برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را داشتیم که با حضور ۷۲ درصدی و پرشور مردم، انتخاباتی پر رقابت و سالم و قانونی و بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار شد.
 
وی با اشاره به برگزاری موفق مراسم اربعین حسینی در سال ۹۶ افزود: در سال گذشته نیز مراسم اربعین با حضور دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر همراه با تامین امکانات درمانی و رفاهی، حمل و نقل و با تامین امنیت زائران برگزار شد، همچنین با تمهیدات پیش بینی شده هیچ کس اجازه خروج غیرقانونی را پیدا نکرد.
 
وزیر کشور با بیان اینکه در مسائل امنیتی به نسبت شرایط منطقه دارای امنیت بسیار خوب بوده و هستیم تصریح کرد: مرزهای کشور با تمهیدات نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی شرایط خوبی دارد.
 
رحمانی‌فضلی ورود تروریستها به مجلس و ناآرامی ها و اغتشاشات دی ماه و حوادث دراویش را از مهمترین حوادث امنیتی در سال ۹۶ عنوان کرد و گفت: این حوادث با هوشیاری نیروهای امنیتی و نظامی و با پشتیبانی و کمک مردم حل و فصل و مدیریت شد البته باید به این نکته تاکید کنیم که در شروع حوادث دی‌ماه هیچ دخالتی از سوی جریان و گروه و فرد و سازماندهی خاصی وجود نداشت بلکه در ادامه این اغتشاشات نیز دشمنان و منافقین و شبکه های مجازی و رسانه های خارجی بر روی آن موج سواری کرده و از آن حمایت کردند.
 
وی با بیان اینکه سال ۹۵ سال بسیار خوبی از نظر شاخص‌های کلان و خرد اقتصادی برای کشور و دولت بود، افزود: در سال ۹۶ با کاهش قیمت نفت فشارهای زیادی بر دولت وارد شد اما با تدبیر دولت توانستیم به خوبی شرایط را به سرانجام برسانیم هرچند هزینه‌های زیادی از جمله پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه و کمک ۳ هزار میلیارد تومانی به صندوق های بازنشستگی و ... موجب شده که دولت با مسائل بیشتری مواجه شود.
 
وزیر کشور ادامه داد: در دو ماه پایانی سال ۹۶ نوسانات قیمت ارز را شاهد بودیم که دولت تصمیم بسیار خوبی در رفع این نوسانات گرفت، ارز به اندازه کافی در کشور وجود دارد به طوری که در مجموع سالی ۱۰۰ میلیارد دلار مجموع صادرات نفتی و غیرنفتی کشور است بنابراین مشکلی در تامین ارز مورد نیاز واقعی مردم، واردکنندگان و صادرکنندگان وجود ندارد.
 
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: اکنون هر که در نظر دارد کار واردات انجام دهد می‌تواند با انجام ثبت سفارش ارز مورد نیاز خود را دریافت کند همچنین دولت ارز مورد نیاز مسافران و سایر نیازهای واقعی را بر اساس این مکانیزم تعیین خواهد کرد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد اجرای این طرح دولت موجب شد که جلوی تجارت ارزی افرادی که اقدام به قاچاق کالا و مواد مخدر می کنند گرفته شود.
 
وی با بیان اینکه سال ۹۶ در حوزه منطقه ای سالی با موفقیت برای جمهوری اسلامی ایران بود، تصریح کرد: با توجه به همکاری ایران و سوریه و عراق و روسیه و کمک‌های مستشاری و سیاسی جمهوری اسلامی ایران الحمدالله نقاط حساس داعش در سوریه و عراق از آنها گرفته و آنها شکست خوردند.
 
وزیر کشور با اشاره به مسائل بین الملل و افزایش قدرت ایران در این عرصه گفت: برنامه آمریکایی‌ها و دشمنان با ایران با توجه به تجربیاتی که در منطقه دارند درگیری مستقیم نیست زیرا می‌دانند حریف جمهوری اسلامی ایران نیستند همه برنامه هایشان این است که با اقدامات سازماندهی شده در داخل اختلافات را زیاد و ناآرامی ایجاد کنند.
 
رحمانی‌فضلی با بیان اینکه اقتصاد اولویت اول دولت قرار دارد اظهار داشت: از خروج آمریکا از برجام هیچ نگرانی نداریم زیرا همه دنیا فهمیدند که ترامپ فردی بدعهد است همچنین وقتی در سال ۹۲ آن ها علیه جمهوری اسلامی ایران قطعنامه صادر می‌کردند ایران تنها بود و همه دنیا علیه ایران اجماع داشتند اما اکنون همه با ایران هستند و آمریکا تنها مانده که این موضوع از منظر سیاسی یک دستاورد است.
 
وی  با بیان اینکه با خروج آمریکا از برجام دولت آمادگی دارد با همین شرایط کارها و برنامه‌های خود را ادامه دهد و دولت برای بعد از برجام برنامه مشخصی دارد، تاکید کرد: دولت تمام احتمالات را قبل از خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی کرده بود و پس از این اتفاق اروپایی‌ها گفتند که ما در برجام می‌مانیم و با ایران کار می‌کنیم البته آنها باید در عمل این را نشان دهند و طبق تاکیدات و نظرات ریاست محترم جمهور و رهبری اگر آنها تضمین های عینی و عملی دهند برجام را ادامه خواهیم داد.
 
وزیر کشور یادآور شد: باید در داخل کشور نیز با حفظ وحدت و انسجام و با اجرای اقتصاد مقاومتی روی پای خود بایستیم و دولت هم برای تحقق این امر بسیار مصمم است.
 
رحمانی فضلی با اشاره به کاهش میزان بارندگی در سال جاری و احتمال مواجهه با خشکسالی در برخی از استان‌ها گفت: از نظر دولت این مسائل قابل مدیریت است که در این زمینه همکاری مردم در کاهش و مدیریت مصرف آب بسیار ضروری است.
 
وی  با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر اظهارداشت: در مبارزه با قاچاق مواد مخدر که مسئله بین المللی و دارای شبکه است طبق اقدامات انجام گرفته در سال ۹۶ حدود ۸۳۰ تن مواد مخدر کشف کردیم و حدود ۲۰۰۰ درگیری با گروه‌های مختلف در این زمینه داشتیم همچنین با حمایت آمریکا و سایر کشورها میزان تولید مواد مخدر از ۶ به ۱۰ هزار تومان در افغانستان رسیده اما در مبارزه و مقابله با مواد مخدر همواره توفیقات خوبی حاصل شده است.
 
وزیر کشور افزود: دنیا قدرت جمهوری اسلامی ایران را در عرصه جهانی پذیرفته و به همین نسبت دشمنان فشار را بر جمهوری اسلامی ایران زیاد می‌کنند، برنامه آنها هم بیشتر ایجاد اختلاف در داخل است لذا باید وحدت و انسجام و حمایت ملت از دولت و همچنین نیروها و نهادها باید کنار یکدیگر بوده و وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم. 
 
 
 آیت الله العظمی مکارم شیرازی: امروز وحدت و اتحاد در داخل پس از برجام بسیار مهم است/ مردم و دولت باید متحد باشند
 
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در دیدار وزیر کشور با اشاره به موضوع خروج آمریکا از برجام اظهار داشتند: امروز وحدت و اتحاد در داخل به خصوص پس از موضوع برجام بسیار مهم است.
 
ایشان در ادامه افزودند: این وحدت شامل دولت و ملت می‌شود، دولت باید با یکدیگر و با مردم متحد باشد و مردم هم باید با دولت متحد باشند لذا اگر اختلافی بر سر مسائلی بوده باید آنها را نادیده بگیرند زیرا در این زمان از هر زمان بیشتری وحدت لازم است. ما به سهم خودمان منادی این وحدت هستیم و همه گروه‌ها را دعوت میکنیم از هر نوع تندروی پرهیز و اجتناب کنند.
 
معظم له تصریح کردند: باید این مطلب به مردم از طریق رسانه‌ها تفهیم شود که برجام هدف امریکا نبوده بلکه بعد از برجام موضوع موشک‌ها و مسائل دیگر را مطرح می‌کنند آنها می‌خواهند ایران به عنوان قدرتی در منطقه وجود نداشته باشد و به همین جهت می گویند ایران قدرتی مستقل و مزاحم منافع آنها در منطقه است.
 
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کردند: آنها دروغگو هستند و همه دنیا هم این را می‌دانند در حالی که ایران در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها و داعش قرار دارد آنها می‌گویند ایران مدافع تروریست است در حالی که آنها خودشان حامی تروریست هستند لذا اگر متحد باشیم ضربه‌ی نخواهیم خورد.
 
ایشان افزودند: قدرتمند بودن در منطقه هزینه دارد و ایران هزینه قدرتمندی خود در منطقه را میدهد این مسائل و اصل مخالفت آنها با ایران باید برای مردم تشریح شود.
 
معظم‌له در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت مسئله یارانه‌ها را حل کرده زیرا این موضوع به اقتصاد کشور ضربه می‌زند اظهار داشتند: دولت نیازهای ارزی مردم و واردکنندگان و صادرکنندگان را تامین کند.
 
 
 آیت الله العظمی علوی گرگانی: میزان صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم/ انشالله ملت کمک یار شما باشند
 
حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار وزیر کشور با اشاره به تلاش مسئولان در کشور اظهار داشتند: کشور باید روی پای خود بایستد و تکیه به دیگری نداشته باشیم و موضوع اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند بیشتر در همین جهت و در راستای همین هدف است.
 
ایشان افزودند: نباید به آمریکا اعتماد کرد حتی به اروپا هم نمی شود اعتماد داشت باید به ملت اعتماد کنیم و کارها را پیش ببریم.
 
معظم‌له با تاکید بر لزوم توجه ویژه به معیشت مردم تصریح کردند: باید میزان صادرات غیرنفتی را افزایش داده و تکیه مان به درآمدهای نفتی کاهش پیدا کند.
 
حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان به جوانان و نخبگان شدند و برای موفقیت مسئولان در انجام وظایف خود دعا کردند و یادآوردشدند: در حق شما وزرا و رئیس جمهور دعا می کنیم که انشالله دلسوزتر از گذشته خدمت کنید و نیازهای مردم را در حد توانتان رفع کرده و انشالله ملت کمک یار شما باشند و با لطف خدا و عنایت پروردگار موفق باشید.
 
 
آیت الله العظمی سبحانی: پیمان شکنی ترامپ در سیاست، اقتصاد و استقلال ما کوچکترین اثری ندارد
 
حضرت آیت الله العظمی سبحانی در دیدار وزیر کشور در سخنانی با اشاره به حوادث سال ۹۶ اظهار داشتند: سال پیش در مجلس شورای اسلامی و حرم امام برخی اقدام به جنایت کردند و تعدادی از مردم را به قتل رساندند همچنین در حوادث مربوط به دراویش نیز تعدادی از مامورین را به شهادت رساندند که مجازات با تأخیر این افراد اثر خود را از بین می‌برد همچنین تاخیر در اجرای احکام باعث بی اثر شدن آن می شود بنابراین باید زودتر این احکام اجرا شود.
 
ایشان افزودند: جلوی مواد مخدر و قاچاق گرفته شود زیرا این کار موجب ایجاد اشتغال در کشور می شود.
 
معظم له تصریح کردند: ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روزهای اخیر پیمان شکنی کرد و رسانه‌ها باید به گونه ای مردم را امیدوارکنند که این پیمان شکنی در سیاست و اقتصاد و استقلال ما کوچکترین اثری ندارد البته اکنون اروپایی‌ها با ما موافقت کردند هرچند نباید ۱۰۰% به آنها اعتماد کرد.
 
 
 آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: همه باید با هم اتحاد داشته باشند و در مقابل دشمن ایستادگی کنند 
 
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار وزیر کشور با اشاره به تلاش مسئولان در کشور اظهار داشتند: خدمت به مردم و تکریم آنها باید از سوی دولتمردان مورد توجه قرار گیرد.
 
ایشان با اشاره به خروج آمریکا از برجام فرمودند: کشورهای خارجی دلسوزی برای مردم ما ندارند و اتکا به سایر کشورها موجب سستی کشور می شود به همین منظور سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است .
 
معظم‌له با تاکید بر لزوم توجه ویژه به معیشت مردم تصریح کردند: کشور ما مورد توجه ائمه است و از سایر کشور ها متفاوت است و مردم خوب کشور همیشه در کنار نظام بوده اند و این موجب حفظ مملکت شده است و همگی باید با هم اتحاد داشته باشند و در مقابل دشمن ایستادگی کنند و این مایه امیدواری است.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی: اکنون افکار عمومی دنیا با ایران است/ حفظ وحدت ملی در شرایط کنونی ضروری است
 
حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در قم در دیدار وزیر کشور در سخنانی با اشاره به شرايط بعد از خروج آمريكا از برجام اظهار داشت: اکنون افکار عمومی دنیا با ایران است و این شرایط هم به نفع ماست، سخنان آقای روحانی در اين زمينه بسیار منطقی بود.
 
وى در ادامه تاکید کرد: حفظ وحدت ملی در شرایط کنونی ضروری است.
 
 
آیت الله العظمی نوری همدانی: فضای مجازی باید بومی شود/ مسئولان دولتی زحمت می‌کشند و در آن شکی نیست
 
آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار وزیر کشور در سخنانی اظهار داشتند: کار جنابعالی وسیع ترین کار ها نسبت به وزرای دیگر از نظر تنوع و گستردگی و مدیریت است همچنین موضوعات گسترده احتیاج به فکر بسیار بالا و توفیق پروردگار دارد.
 
ایشان در ادامه افزودند: اساساً مسئله مدیریت مسئله بسیار مهم و مشکلی است هرچه حوزه مدیریت وسیع‌تر و تنوع داشته باشد کار مشکل‌تر خواهد بود اما در مقابل ایمان و اراده این کارها سهل خواهد بود و شما توانسته اید با این وسعت مدیریت کامل داشته باشید.
 
معظم له تصریح کردند: جنابعالی نیز مسئولیت خود را به خوبی انجام داده اید و مسئولان دولتی زحمت می‌کشند و در آن شکی نیست.
 
آیت الله العظمی نوری همدانی خواستار بومی شدن فضای مجازی در کشور شدند و افزودند: مردم انتظار دارند مجازات فردی که ماموران خدوم  را با خودرو زیر می‌گیرد به تاخیر نیفتد.
 
 
آیت الله العظمی وحید خراسانی : باید نسبت به ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور فکری اساسی شود
 
آیت الله العظمی وحید خراسانی در دیدار وزیر کشور در سخنان كوتاهى با تاکید بر اهتمام جدی مسئولان برای رفع بیکاری اظهار داشتند: باید نسبت به ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور فکری اساسی شود.
 
ايشان در ادامه تأکید کردند: انشالله خداوند کمک کند مشکل بیکاری حل شده و کسانی که جویای کار هستند وارد کسب و کار شوند تا بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید