شناسه : 699
يكشنبه 17 تير 2018-7-9 02:14:51
رحمانی فضلی از تدابیر ویژه دولت برای حمایت از سرمایه گذاران در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
وزير كشور در دیدار عمومی با نخبگان، فرهیختگان و معتمدین شهرستان زهک منطقه سيستان:

طرح توسعه استان سيستان و بلوچستان تا ٢ ماه آينده نهايى مى شود/ پيگيرى دولت براى ايجاد منطقه آزاد در استان

رحمانی فضلی از تدابیر ویژه دولت برای حمایت از سرمایه گذاران در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز یکشنبه ۱۷ تیرماه در دیدار عمومی با نخبگان و فرهیختگان و معتمدین شهرستان زهک در سخنانی اظهار داشت: شهرستان زهک به عنوان يكى از شهرستان هاى الگو و نمونه در كشور براى توسعه عمرانی و اجتماعی انتخاب شده است.

وی در ادامه افزود: چندى پيش خدمت رهبر معظم انقلاب در گزارشات خود اعلام کرديم که سه استان خاص از نظر امنیتی و اقتصادی و توسعه ای وجود دارد که ایشان تأکید فرمودند باید به این استان‌ها توجه ویژه ای شود.

وزیر کشور ادامه داد: بر همین اساس تهيه طرح توسعه ۳ استان خوزستان و کردستان و سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفت که تاکنون طرح توسعه دو استان خوزستان و کردستان نهایی شده و به نظر می رسد تا دو ماه های آینده طرح توسعه استان سیستان و بلوچستان نهایی شود.

رحمانی فضلی از تدابیر ویژه دولت برای حمایت از سرمایه گذاران در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: دولت به جد از سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان حمایت مى كند به طوری که اگر سرمایه ای از نظر امنیتی در این منطقه آسیب ببیند از نظر دولت بیمه است و دولت هزينه آن را پرداخت مى كند. همچنین طبق مصوبه اى دولت ٥٠ درصد سود تسهيلات را در مناطق مرزى تضمين كرده است.

وی با بیان اینکه راه توسعه کشور واگذارى اختیارات و استفاده از پتانسیل و ظرفیت مردم است، تصریح کرد: در این دولت تاکنون ۱۲۷ اختیار به استانها و استانداران داده شده و همچنین اختیارات بیشتری هم در آینده به استان ها واگذار خواهیم کرد که پیشنهاد آن را به دولت داده ایم.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت ایجاد منطقه آزاد در استان سیستان و بلوچستان را پیگیری مى كند، گفت: سازمان برنامه و بودجه و استانداری طرح توسعه مشخصی برای شهرستان زهک و دیگر شهرستان‌ها با مشارکت مردم تهیه کنند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید