شناسه : 701
يكشنبه 17 تير 1397 2018-7-9 03:21:43
رحمانی فضلی با انتقاد از عملکرد برخی از مدیران تاکید کرد: اگر کامل وقت بگذاریم و به مردم علاقه نشان دهیم بیش از ۶۰ درصد مسائل در سطح شهرستان و استان قابل حل است.
رحمانی فضلی با انتقاد از عملکرد برخی از مدیران تاکید کرد: اگر کامل وقت بگذاریم و به مردم علاقه نشان دهیم بیش از ۶۰ درصد مسائل در سطح شهرستان و استان قابل حل است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر یکشنبه ۱۷ تیرماه در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان که در شهرستان زابل برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: مصوبات این جلسه را همراه با جدول زمانبندی تعیین شده برای دریافت دستورات رئیس جمهور جهت اجرا به ایشان ارائه می‌کنیم تا پس از دستور ایشان دستگاه‌ها وظایفی که بر عهده ایشان قرار دارد را انجام دهند.

وی با بیان اینکه مردم متدین و مومن ايران اسلامى همواره ياور و همراه انقلاب و نظام بوده و هستند افزود: مردم اکنون که با مشکلاتی ناشی از مسائل طبیعی یعنی خشکسالی در منطقه سيستان دست و پنجه نرم می‌کنند كه در این میان دستگاه مكلفند آن مسائلی که مربوط به حوزه خودشان می شود را در اسرع وقت رسیدگی کرده و رفع کنند.

وزیر کشور با تاكيد بر اینکه بسیاری از تصمیمات در سطح شهرستان و استان قابل اخذ است تا مشکلات رفع شود، گفت: اعتبارات مربوط به طرح اشتغالزایی روستایی آماده است و استانها و شهرستان ها باید با ارائه طرح‌های مناسب اشتغالزایی این منابع را جذب کنند.

رحمانی فضلی با انتقاد از عملکرد برخی از مدیران تاکید کرد: اگر کامل وقت بگذاریم و به مردم علاقه نشان دهیم بیش از ۶۰ درصد مسائل در سطح شهرستان و استان قابل حل است.

وی يادوآور شد: بر اساس مصوبه دولت هر که در مناطق مرزی سرمایه‌گذاری کند اگر در صورت ناامنی آسیب ببیند دولت هزینه آن را پرداخت می‌کند همچنین دولت ۵۰ درصد سود تسهیلات را در مناطق مرزی تضمین کرده است بنابراین فرمانداران، بخشداران و سایر مدیران باید این مسائل و دستورالعمل ها و قوانین و مصوبات را به آگاهی مردم و سرمایه‌گذاران منطقه برسانند.

وزیر کشور با اشاره به موضوع تملک برخی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها تصریح کرد: حدود ۲ هزار کارخانه و واحد تولیدی در سراسر کشور توسط بانکها تملیک شده اند که دو سوم آنها قابل ادامه فعالیت و سودآوری هستند که باید در این زمینه تصمیمات جدی و سریع اتخاذ شود؛ در همین باب و مشکلات ناشی از این موضوع چندین بار خدمت ریاست محترم جمهور نامه نوشتیم و آقای رئیس جمهور نیز ٣ بار دستور دادند که واحدهای تملیک شده توسط بانک ها تعیین تکلیف شوند كه تا كنون اقداماتي صورت گرفته اما بايد تسريع داده شود.

رحمانی فضلی با اشاره به برخی مشکلات ناشی از اجرای سیاست جدید ارزی گفت: مشکلات ناشی از اجرای سیاست جدید ارزی در جلسات هفتگی با معاون اول رییس جمهوری بررسی و به‌سرعت تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت مدیران را برگزیده که مشکلات مردم و سرمایه‌گذاران را رفع کنند تاکید کرد: مردم صاحب اول انقلاب و نظام هستند و هرچی در توان داریم باید برای ارائه خدمت به آنها به کار بگیریم؛ رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران یکی از مهمترین کارهای مدیران در بخش‌های گوناگون است و باید به مشکلات اداری و واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری با غیرت و تعصب نگاه کرد تا حلش کنیم.

وزير كشور با بيان اينكه منابع کافی و نیروهای ارزشمند و تخصصی در شهرستان زابل وجود دارد و باید هرچه سریعتر مسیر راه و طرح توسعه این شهرستان تهیه شود، خاطرنشان كرد: تمامی مناطق جغرافیایی ما امکان استقلال اقتصادی و مدیریت خودشان را دارند در همین زمینه معتقديم باید اختیارات بیشتری بخصوص در حوزه اقتصادی به مدیران بدهیم تا هم كارها بسرعت پيش برود و هم اين مسئله باعث تقویت امنیت در مناطق می شود.
 

اضافه کردن دیدگاه جدید