شناسه : 753
پنجشنبه 25 مرداد 1397 2018-8-18 06:25:42
وزیر کشور گفت:  بر اساس نظرسنجی که یکی از دستگاه‌ها انجام داده است ۷۴ الی ۸۰ درصد مردم از عملکرد دستگاه‌های امنیتی انتظامی و نظامی در ایجاد امنیت ابراز رضایت کردند و این نشان می‌دهد که امنیت برای مردم بسیار مهم است
وزیر کشور گفت: بر اساس نظرسنجی که یکی از دستگاه‌ها انجام داده است ۷۴ الی ۸۰ درصد مردم از عملکرد دستگاه‌های امنیتی انتظامی و نظامی در ایجاد امنیت ابراز رضایت کردند و این نشان می‌دهد که امنیت برای مردم بسیار مهم است
عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز پنجشنبه ۲۵ مردادماه در نشست بررسی امور اقتصادی استان اصفهان در سخنانی اظهار داشت: نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی و اداری و پولی و بانکی ما روند غلطی را در طی چندین سال طی کرده و باید این نظامات اصلاح شود نتیجه اجرای این نظامات برنامه‌ریزی، بودجه‌ریزی، اداری و .... عدم تعادل و توازن در بخش‌های گوناگون بوده است.
 
وی با بیان اینکه در بخش نظامات سیاسی و امنیتی و دفاعی توانسته ایم بسیار خوب عمل کنیم و پیشرفته روز افزونی را داشته‌ایم افزود: در حوزه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات نیز اقدامات بسیار چشمگیر و خوبی انجام گرفته که قابل تقدیر است
 
وزیر کشور با بیان اینکه نتیجه نظامات غلط برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی عدم تعادل و توازن بوده است گفت: ما از ابتدای انقلاب تاکنون درگیر مسائلی همچون جنگ تحریم و دیگر مسائل بودیم و فرصت خوبی را در جهت اصلاح این نظامات نداشتیم به هر ترتیب این نظامات نیازمند جراحی بزرگ است.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه امنیت با اقتصاد گره خورده است و اقتصاد نیازمند رضایتمندی مردم و عملکرد مسئولان در پیشبرد اهداف امور و همکاری یکدیگر در اجرای دقیق سیاست‌های دولت است اظهارداشت: در وزارت کشور نیز مسائل اجتماعی را جزو اولویت های اول کشور قرار دادیم که تاکنون شش جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شد و گزارشی از روند آسیب های اجتماعی ارائه کردیم و تصمیمات بسیار خوبی همچون ایجاد سازمان امور اجتماعی گرفته شد.
 
وی با تاکید بر ضرورت رها کردن اختیارات متمرکز در امور اداری، برنامه ریزی و بودجه تصریح کرد: باید به مناطق و استان‌های مان اعتماد کنیم اکنون بیشتر اختیارات شورای امنیت را به شورای تامین ها تفویض کرده ایم الحمدلله نتیجه بسیار خوبی در حوزه امنیت گرفته ایم انجام این موضوع در حوزه‌هایی همچون اقتصاد بسیار ضروری و مهم است بنابراین باید در راستای افزایش اختیارات استان ها نمایندگان مجلس، قوه مقننه و دولت نیز به یکدیگر کمک کنند تا این کار صورت بگیرد چراکه هیچ کشور توسعه یافته ای نداریم که با سیستم متمرکز اداره شود.
 
وزیر کشور از ارائه نامه خود به رئیس جمهور به منظور ایجاد کارگروهی ویژه برای رفع مشکل تولید کنندگان و بخش سرمایه‌گذاری و اشتغال خبر داد گفت: به رییس جمهور پیشنهاد کرده ایم که کارگروهی متشکل از هشت  وزارتخانه و بانک مرکزی ایجاد و این کارگروه ۲۴ ساعته فعال باشد و ستاد متناظر آن نیز در استان‌ها تقویت و ایجاد شود تا بر اساس آن استان ها و استانداران ظرف یک هفته با استفاده از ظرفیت این ستاد بتوانند مشکلات را حل کنند که اگر مشکلات واحد تولیدی قابل حل نبود به این کارگروه ویژه در تهران منتقل کنند تا این کارگروه ظرف ۴۸ ساعت مشکلات مربوط به حوزه تولید اشتغال و سرمایه گذاری با توجه به اختیاراتی که دارد حل و فصل کند و اگر ضعف قانون وجود داشت آن رابه دولت یا به مجلس تقدیم کنیم تا این مشکلات حل شود بنابراین بروکراسی اداری را باید با این ساز و کارها کم کنیم به طوری که وقتی می‌گوییم جنگ اقتصادی وجود دارد باید در شرایطی ویژه هم مسائل اقتصادی را دنبال کنیم.
 
وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه رویاروی دشمن هم اکنون از موضع قدرت جمهوری اسلامی ایران است گفت: ترامپ فردی است که بر خلاف قواعد بین المللی زیر همه چی زده است و همین موضوع نشان می‌دهد که آنها چقدر به توافق ها پایبند هستند.
 
وزیر کشور با اشاره به سیستم ارزی تأکید کرد: در بخش ارزی نیز ۴ بخش وجود دارد که شامل تأمین، تشخیص، تخصیص، مصرف و نظارت است که در حوزه تامین قرار بود شرکت های پتروشیمی، نفتی ها و .... درآمد حاصل از آن را بیاورند تا این منابع توزیع شود که برخی نیاوردن، همچنین در بخش تشخیص نیز برخی بیش از ۱۰ برابر ثبت سفارش کردند چه کسی این ثبت سفارش ها کرد؟ آیا دولت اینها را ثبت سفارش کرد؟ در خصوص باید نظارت صورت می‌گرفت اما نظارت‌های کافی انجام نشد.
 
وی ادامه داد: در زمینه تخصیص هم بر اساس همین تشخیص منابع تخصیص داده شد و اما در حوزه مصرف نیز برخی این ارزهای دولتی را گرفتند و کالا نیاوردند که قوه قضاییه با این موارد در حال برخورد است همچنین برخی‌ها ارز دولتی گرفتند اما اجناس خود را به قیمت آزاد و گران تر فروختند و برخی هم متاسفانه اجناس خود را احتکار کردند، چه کسی این کالاها را احتکار می‌کند؟ اتحادیه‌ها واحدهای صنفی و اقشار مختلف باید بر این موضوعات نظارت کنند، همه باید با هم کشور را اداره کنیم.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه استان‌های ما توانایی این را دارند که خودشان را براساس منابع حاصل از خود تأمین و اداره کنند گفت: حتما این نظامات برنامه‌ریزی بودجه‌ریزی اداری و پولی بانکی باید تغییر کند استان های بالقوه ما همچون استان اصفهان قطع قدرت اداره خودش را دارد و حتی می‌تواند معین دو استان دیگر هم باشد منتها این نظامات باید تغییر کند و ما باید به سمت نظامات منطقه‌ای برویم.
 
وی با بیان اینکه دغدغه و مشکلات تولید کنندگان و مسئولان مم که در این جلسه مطرح کردند در گزارشی به رئیس جمهور و هیئت دولت ارائه خواهد شد تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب دستور برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا را صادر فرمودند که این جلسات بسیار مهم است و تاکنون مصوبات بسیار خوبی داشته و انشاالله بتوانیم با استفاده از این ظرفیت مهم در راستای اصلاح امور استفاده کنیم.
 
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان در سه سطح با جمهوری اسلامی ایران مواجه شده اند تاکید کرد: سطح نخست مربوط به مسائل نظامی است که تهدیدات را مطرح می‌کنند اما در حوزه نظامی هیچ کاری نمی‌تواند کنند زیرا از قدرت جمهوری اسلامی ایران آگاه هستند البته در این میان برخی گروه‌های اشرار و تکفیری را کمک های مالی و تسلیحاتی می کنند و اینها را وارد کشور می‌کنند تا داخل کشور را ناامن کنند اما در مرزها با آنها برخورد جدی صورت می‌گیرد و نمی‌توانند اقدام خاصی انجام دهند.
 
رحمانی فضلی اضافه کرد: ایجاد تحریم‌های اقتصادی سطح دوم برخورد دشمنان با جمهوری اسلامی ایران است که از این منظر به دنبال ایجاد نارضایتی اجتماعی یعنی سطح سوم برخورد خود با جمهوری اسلامی ایران هستند بنابراین سعی می‌کنند با ایجاد تحریم‌های اقتصادی و در ادامه با ایجاد نارضایتی اجتماعی فضای کشور را ناآرام کنند که تا کنون اقدامات مقابله ای خوبی صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی توسط دستگاه‌های امنیتی انتظامی و نظامی در راستای ایجاد ثبات و امنیت در کشور صورت گرفته است گفت: بر اساس نظرسنجی که یکی از دستگاه‌ها انجام داده است ۷۴ الی ۸۰ درصد مردم از عملکرد دستگاه‌های امنیتی انتظامی و نظامی در ایجاد امنیت ابراز رضایت کردند و این نشان می‌دهد که امنیت برای مردم بسیار مهم است و ما قطعا از این شرایط اقتصادی هم عبور خواهیم کرد اما نباید نسبت به اصلاح این نظامات که به آن اشاره شد غافل شویم.

اضافه کردن دیدگاه جدید