شناسه : 950
سه شنبه 11 دى 2019-1-1 17:38:57
رحمانی فضلی: رفع مشکلات مردم عزیز مرزنشين و بهبود شرایط مناطق مرزی از دغدغه های جدی دولت و وزارت کشور است.
رحمانی فضلی: رفع مشکلات مردم عزیز مرزنشين و بهبود شرایط مناطق مرزی از دغدغه های جدی دولت و وزارت کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بیست و نهمین جلسه کارویژه مرز شورای امنیت کشور صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاه های عضو، استانداران استانهاي مرزي و به ریاست دکتر رحمانی فضلی برگزار شد.
وزير كشور و رئیس کارویژه مرز شورای امنیت کشور در این جلسه بر اهميت و توجه به موضوعات مرزي از جمله فعال بودن پايانه ها و بازارچه هاي مرزي در حوزه هاي اقتصادي با ظرفیت کامل با توجه به شرایط فعلی، توسعه و تقویت همكاريها با كشورهاي هم مرز در اين خصوص و توجه ويژه به جاده ها و راههای مواصلاتی در راستای تسهیل ترددهای مرزي تاكيد كردند.
رئیس شورای امنیت کشور، همچنين لزوم تأمين و استفاده از تجهيزات مناسب از جمله ايكس ري در پايانه هاي مرزي را جهت سهولت تردد كالا و مبادلات مرزي مورد تاكيد و توجه قرار داد و مقرر کرد؛ دستگاه هاي مربوطه و متولي، اقدام های لازم را در اين خصوص از جمله با استفاده از ظرفیت های داخلی دنبال و به نتیجه برسانند.
دکتر رحمانی فضلی در این جلسه همچنین، با مرور برخی ضرورت های حائز اولویت در برخورد با قاچاق كالا، بر دقت در اعمال كنترل هاي لازم از مبدأ تا مرز از طریق استانداران و همچنین دستگاه های مسئول از جمله نيروي انتظامي و ستاد قاچاق كالا تاكيد کرد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه رسیدگی و رفع مشکلات مردم عزیز مرزنشين و مناطق مرزي از دغدغه های جدي دولت و وزارت کشور است، گفت: در این زمینه، برنامه هاي خوبي از جمله؛ پیش بینی تسهيلات لازم در حوزه سوخت مرزي، ساماندهی و فعال سازی بازارچه ها و پایانه هاي مرزي، تقويت اعتبارات اين بخش و فعال تر شدن بخش ديپلماسي و پیگیری توافقات منطقه اي با كشورهاي هم مرز جمهوري اسلامي ايران در دستور كار است كه ان شاا... به صورت جدي دنبال خواهد شد.
ارائه و بررسی گزارش ها و دغدغه های مطرح شده در زمینه قاچاق دام زنده از کشور، از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امروز کارویژه مرز است. وزیر کشور پس از توجه به گزارش های دستگاه ها در این عرصه ضمن صدور دستورات لازم در زمینه تطبیق اطلاعات، بر اتخاذ رویه واحد و مؤثر در برخورد با این پدیده از سوی دستگاه های مسؤول تأکید کرد.
در این جلسه همچنین استانداران برخی استانهای مرزی از جمله خراسان رضوی، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مشکلات و مسائل مربوطه را عنوان کردند و با دستور وزیر کشور مقرر شد نیازمندی های استانها به صورت جدی پیگیری و از طریق دستگاههای مسئول با تمهیدات لازم مرتفع گردد.

اضافه کردن دیدگاه جدید