شناسه : 995
چهارشنبه 24 بهمن 2019-2-13 17:59:05
وزیر کشور در نشست مجمع شهرداران کلان شهر‌های ایران گفت: ادامه گسترش بی رویه شهرهای کشور و افزایش حاشیه نشینی موجب انباشت نارضایتی مردم خواهد شد.
وزیر کشور در نشست مجمع شهرداران کلان شهر‌های ایران گفت: ادامه گسترش بی رویه شهرهای کشور و افزایش حاشیه نشینی موجب انباشت نارضایتی مردم خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در نشست مجمع شهرداران کلان شهر‌های ایران که عصر روز سه شنبه ۲۳ بهمن ماه به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و شهرداران کلانشهرهای ایران برگزار شد، دکتر رحمانی فضلی با بیان این که شهرهای کشور در حال گسترش بی رویه هستند و با مرور تبعات حاشیه نشینی، بر لزوم نظارت و کنترل بیشتر بر حاشيه شهرها تاکید کرد.

 وزیر کشور افزود: ادامه این روند در شهرها به افزایش ناهنجاری ها و نابسامانی ها منجر می شود و اگر به این موضوعات رسیدگی نشود با انباشت نارضایتی مردم روبرو خواهیم شد. 

دکتر جهانگیری نیز در این نشست با اشاره به نقش مستقیم و پراهمیت شهرداران در زندگی مردم، گفت: خدماتی که شهرداری ها ارائه می كنند، تاثير فراواني در آرامش روانی جامعه دارد و این مسئولیتی مهم برای شهرداران است تا با خدمت رسانی و ایجاد رضایتمندی در مردم موجب نشاط و سرزندگی در جامعه شوند.

معاون اول رئیس جمهور از شهرداران کلانشهرهای کشور خواست در جلسات ادواری و مستمر خود، علاوه بر همفكري براي اداره امور جاري، راهكارهاي عملي و راهگشا برای بهبود اداره شهرها تدوین و این پیشنهادات را به دولت ارائه کنند. 
معاون اول رئیس جمهور همچنین حضور شهرداران مراکز استان ها در جلسات شورای معاونین استانداری ها را گامی مثبت در جهت کمک به مدیریت شهری برشمرد و افزود: حضور شهرداران مراکز استان ها در این جلسات می تواند به مشارکت شهرداری ها در بهبود اداره شهرهای استان های مختلف کشور کمک کند و وزارت كشور اين موضوع را از طريق استانداران پيگيري كند.
دکتر جهانگیری معاون‌اول رئیس جمهور با بیان این که مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولین هستند، بر ضرورت تلاش هرچه بيشتر برای خدمت رسانی به مردم تأکید کرد و افزود: داشتن مسئولیت توفيق و فرصتی بزرگ است تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم و اگر در دوره مسئولیت نتوانیم کار مثبتی انجام دهیم نارضایتی مردم و نارضايتي دروني براي ما به همراه خواهد داشت. 
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: مردم کشور روزهای دشواری را سپری می کنند و انتظار دارند که مدیران و مسئولین كشور بتوانند گره ای از زندگی آنان باز کنند. در این شرایط، مدیران علی رغم محدودیت منابع مالی باید با خلاقیت و نوآوري، موانع پیش رو را برطرف کرده و در جهت رضایتمندی مردم گام بردارند. 

گفتنی است؛ در این نشست، مهمترین مسایل و دغدغه های کلانشهرها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هر یک از شهرداران گزارشی از چالش ها و تنگناهای پیش روی کلانشهرها را ارائه کردند و پس از توضيحات نمايندگان سازمان برنامه و بودجه، بانك مركزي و رييس سازمان امور مالياتي كشور تصميماتي براي حل مسائل كلانشهرهاي كشور اتخاذ شد.
همچنین در اين نشست، تصميماتي براي تامين مالي جهت توسعه حمل و نقل عمومي و تامين واگن براي قطار شهري كلانشهرهاي كشور اتخاذ شد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید